Koszykarki o krok od zakończenia sezonu

3 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Leah Kassing w obu ćwierćfinałowych meczach z Artego zdobyła 27 punktów. Zarówno amerykańska podkoszowa, jak i jej koleżanki muszą w Gdyni zagrać jednak znacznie lepiej, by następny mecz nie okazał się ostatnim w tym sezonie. Leah Kassing w obu ćwierćfinałowych meczach z Artego zdobyła 27 punktów. Zarówno amerykańska podkoszowa, jak i jej koleżanki muszą w Gdyni zagrać jednak znacznie lepiej, by następny mecz nie okazał się ostatnim w tym sezonie.

Koszykarki Centrum Wzgórza Gdynia przegrały z Artego Bydgoszcz 65:84 (11:18, 14:21, 13:21, 27:24) w drugim meczu ćwierćfinału Ford Germaz Ekstraklasy i są już tylko o jedną porażkę od zakończenia sezonu. Trzecie spotkanie odbędzie się 17 marca w Gdyni.

ARTEGO: Szott-Hejmej 18 (17 zb.), Morris 15, McBride 14 (9 zb., 2x3), Mowlik 5 (as.), Jeziorna 4 (8 zb.) - Gala 16, Tomiałowicz 9 (2x3), Szybała 3, Kuras 0, Ostrowska 0.

CENTRUM WZGÓRZE: Kassing 15, Ziętara 14 (7 zb., 2x3), Dixon 8 (8 zb.), Małaszewska 5 (5 zb.), Misiuk 4 - Rhea 12, Drop 4, Bandyk 3 (5 zb.), Marciniak 0.

Podobnie jak sobotnie spotkanie, niedzielny mecz rozpoczął się od prowadzenia gdynianek. Dopiero po dwóch minutach gry otwierający wynik rzut zza łuku oddała Magdalena Ziętara. Gospodynie za sprawą Kristen Morris odbiły prowadzenie, które po akcji dwa plus jeden Agnieszki Szott-Hemej wynosiło już 7:4.

Z linii rzutów wolnych trafiła jednak Leah Kassing, a kolejną celną "trójkę" dołożyła Ziętara. Tym samym odpowiedziała jednak Morris, która po nieco ponad pięciu minutach gry miała już na koncie siedem punktów. Do końca premierowej kwarty bydgoszczanki odskoczyły przyjezdnym na 18:11, a na otwarcie drugiej partii zza łuku trafiła najlepsza zawodniczka poprzedniego starcia (przeczytaj relację z sobotniego meczu) Julie McBride.

Zresztą pierwsze trzy minuty tej odsłony w wykonaniu gdynianek to kompletny dramat i seria 0:9 (dokładając ostatnie minuty pierwszej kwarty - 0:15), po której przewaga Artego wynosiła już 19 punktów (30:11)! W kolejnych minutach zawodniczkom Wadima Czeczuro straty udało się nieco odrobić, ale na przerwę i tak schodziły z "plecami" na 14 punktów.

Trzecia kwarta zmieniła na parkiecie niewiele poza rosnącą przewagą gospodyń, które na 10 minut przed końcem gry wypracowały zapas 20 punktów, czyli jeszcze więcej niż w tym samym momencie poprzedniego spotkania (16 punktów).

Trudno by było inaczej, jeśli chociażby skuteczność gdynianek z rzutów wolnych wołała o pomstę do nieba (poniżej 50 procent), a do tego wyraźnie przegrywały pojedynki pod własną tablicą. Na niespełna pięć minut przed końcem meczu plac gry opuściła Natalia Małaszewska, która uzbierała na koncie pięć przewinień.

Pewne swego gospodynie rozluźniły się w obronie, pozwalając gdyniankom na zdobycie w ciągu 10 minut tylu punktów co przez poprzednie 20, ale to pozwoliło jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

3 marca 2013, godz. 16:00