Lechia przegrała po raz piąty z rzędu

2 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Rafał Murawski nie pozwolił Lechii skończyć z porażkami w ekstraklasie. Rafał Murawski nie pozwolił Lechii skończyć z porażkami w ekstraklasie.

Pogoń po sześciu meczach bez zwycięstwa w ekstraklasie przełamała się na Lechii. Szczecinianie wygrali u siebie 1:0 (0:0) po golu w drugiej minucie doliczonego czasu gry Rafała Murawskiego. Gdańszczanie przegrali po raz piąty z rzędu, choć z przebiegu spotkania byli lepszą drużyną. Niestety, przewagi w posiadaniu piłki oraz większej liczby strzałów i okazji podbramkowych nie potrafili przełożyć na skuteczności. Ponadto od 67. minuty zaczął z losem igrać Thomas von Heesen. W 67. minucie trener wymienił napastnika na obrońcę, a w końcówce kolejnego defensora posłał za pomocnika i to ten wprowadzony do gry nie zdążył przeszkodzić w oddaniu kluczowego strzału kapitanowi "Portowców".

1 Słowik - 21 Rudol, 4 Czerwiński, 3 Fojut, 33 Lewandowski - 23 Matras, 6 Murawski - 29 Listkowski, 27 Akahoshi, 10 Małecki - 9 Frączczak
Sędziowie: Wajda (Żywiec) oraz Myrmus, Lekki
50 Marić - 41 Stolarski, 35 Gerson, 2 Janicki, 29 Marković - 16 Borysiuk, 4 Kovacević - 11 Makuszewski, 6 Mila, 21 Peszko - 30 Kuświk
  • 50' 29 Listkowski Zmiany 11 Dwaliszwili
  • 70' 10 Małecki Zmiany 14 Przybecki
  • 80' 27 Akahoshi Zmiany 16 Walski
  • 67' 30 Kuświk Zmiany 23 Wojtkowiak
  • 83' 6 Mila Zmiany 44 Żebrakowski
  • 90+1 4 Kovacević Zmiany 23 Maloca
  • 90+2 Murawski
  • 18' Małecki
  • 68' Kovacević

PRZECZYTAJ O TYM WIĘCEJ. RAFAŁ MURAWSKI JEST NIE TYLKO PIŁKARZEM I KAPITANEM POGONI SZCZECIN. SPÓŁKA, KTÓREJ JEST WSPÓŁWŁAŚCICIELEM, PRZEJĘŁA CZĘŚĆ AKCJI ARKI GDYNIA

Najwyraźniej trener von Heesen podzielił zdanie... Mili (LECHIA) i wystawia tę samą "11" co na ostatni mecz z Lechem Poznań

MILA: PIERWSZA POŁOWA Z LECHEM TRZYMA NAS PRZY ŻYCIU

Pogoń nie wygrała od 6 meczów, w trzech ostatnich nie strzeliła gola, ale i trener Michniewicz zdecydował się na kontynuację, postawił na tę samą "11" co we Wrocławiu, gdy w minionej kolejce jego podopieczni zremisowali 0:0
na ławce rezerwowych nie ma m.in. Wawrzyniaka i Krasicia, którzy do Szczecina w ogóle nie zostali zabrani, a także Wiśniewskiego, który rozchorował się w dniu meczu

TRWA PLEBISCYT NA NAJPOPULARNIEJSZEGO PIŁKARZA 70-LECIA LECHII. WŚRÓD "20" FINALISTÓW M.IN. WIŚNIEWSKI

na ławce trzech młodych piłkarzy: 25 Chrzanowski, 34 Gołuński, 44 Żebrakowski. Dwaj pierwsi jeszcze w ekstraklasie nie debiutowali
ponadto trener von Heesen zostawia sobie w odwodzie: 1 Budziłka, 8 Łukasika, 22 Malocę i 23 Wojtkowiak
rzuca się w oczy słabość ofensywna ławki rezerwowych gdańszczan
rezerwa Pogoni: 66 Kudła, 11 Dwaliszwili, 13 Murayama, 14 Przybecki, 16 Walski, 19 Piotrowski, 20 Danielak
drużyny wychodzą na prezentacje, obie w tradycyjnych strojach, Lechia na biało-zielono, Pogoń w trykotach granatowo-bordowych
na trybunach tylko kibice gospodarze, na Lechii ciąży zakaz wyjazdowy
"Walczyć Pogoń" - skandują kibice
mecz sędziuje Wajda, dla którego to pierwsze spotkanie w ekstraklasie od 1,5 roku
1'
od środka rozpoczęła Pogoń
2'
już drugie starcie Gersona (LECHIA) z Małeckim (POGOŃ), obrońca Lechii na razie bez pomyłki
3'
Janicki (LECHIA) zablokował dośrodkowanie Listkowskiego (POGOŃ), róg dla gospodarzy
3'
nieudane dośrodkowanie Akahoshiego (POGOŃ) zakończyło stały fragment gry miejscowych
4'
Kuświk (LECHIA) posłał piłkę do siatki, ale gol nie zostaje uznany, sędzia odgwizdał spalonego, słuszna decyzja, bo Grzegorz skorzystał z tego, że już przed obiciem piłki przez bramkarza po uderzeniu Peszki sprzed "16", znajdował się przed linią obrony rywali
5'
zbyt głębokie dośrodkowanie Matrasa (POGOŃ), od bramki rozpocznie Lechia
6'
pierwsze minuty zdradzają taktykę obu drużyn. To Pogoń ma prowadzić atak pozycyjny, a Lechia stara się ustawić pressing od środka boiska, przerywać akcje rywali i kontratakować
7'
słaby strzał głową Kuświka (LECHIA) po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Markovicia (LECHIA)
8'
niecelny strzał Makuszewskiego (LECHIA)
9'
zablokowany strzał Peszki (LECHIA)
10'
Lechia przejęła w ostatnich minutach inicjatywę, częściej zaczyna być przy piłce niż rywale
12'
po akcji Murawskiego (POGOŃ) zablokowany strzał Frączczaka (POGOŃ) z 17. metra
14'
Matras (POGOŃ) faulem przerwał kontrę Mili (LECHIA), na razie bez kartki
14'
strzał nad poprzeczką Borysiuka (LECHIA)
15'
pomocy medycznej potrzebuje Janicki (LECHIA), w pojedynku główkowym zderzył się z Fojutem (POGOŃ)
15'
trener odnowy biologicznej - Dominiak sygnalizuje ławce trenerskiej, że zmiana nie będzie potrzebna
16'
Lechia na razie w "10", bo za linią boczną trwa opatrywanie rozbitego łuku brwiowego Janickiego (LECHIA)
16'
posiadanie piłki w inauguracyjnym kwadransie - 54:46 dla Lechii
17'
wraca Janicki (LECHIA) do gry
17'
róg dla Pogoni
17'
po dośrodkowaniu z rogu Murawskiego (POGOŃ) niecelnie główkował Fojut (POGOŃ)
18'
Małecki (POGOŃ) tuż przed polem karnym sfaulował Stolarskiego (LECHIA)
18'
Żółtą kartką został ukarany Małecki (POGOŃ) za wspomniany faul taktyczny
19'
bezpośredni strzał z wolnego Mili (LECHIA). Piłka po odbiciu od muru wyszła na róg
19'
bez zagrożenia dla Pogoni po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
20'
kolejna akcja Stolarskiego (LECHIA), Murawski (POGOŃ) blokuje jego dośrodkowanie, kolejny róg
21'
zamieszanie w polu karnym Pogoni po rogu Mili (LECHIA), ale portowcy zdołali wybić piłkę
21'
Matras (POGOŃ) sfaulował Milę (LECHIA) 5 metrów od linii bocznej pola karnego
21'
źle rozegrany stały fragment przez Lechię
23'
Czerwiński (POGOŃ) z łatwością poradził sobie z Peszko (LECHIA) we własnym polu karnym
25'
Kuświk (LECHIA) przewrócił się przez "16" i oczekiwał wolnego, ale akcję podjął Peszko (LECHIA) i zakończył ją niecelnym strzałem
27'
jeśli niczego nie przeoczyliśmy to za nami niemal pół godziny gry, a Lechia jest bez faulu!
29'
według danych Ekstraklasy wzrosła przewaga Lechii w posiadaniu piłki. To już 56:44
30'
Frączczak (POGOŃ) przewraca się w polu karnym Lechii, sędzia nakazuje, aby goście rozpoczęli od bramki, co nie podoba się napastnikowi Pogoni i kibicom, ale arbiter nie popełnił błędu
31'
pierwszy faul Lechii, przepisy przekroczył Marković (LECHIA), na koncie Pogoni już 10 fauli
32'
Małecki (POGOŃ) w polu karnym za daleko wypuścił sobie piłkę i próbował nabrać sędziego na faul, próbując się przewracać się o nogi Stolarskiego (LECHIA), arbiter puścił grze
33'
to kolejne już w tym meczu starcie Małeckiego (POGOŃ) i Stolarskiego (LECHIA), prywatnie ci piłkarze to koledzy, lubią się jeszcze od czasów wspólnej gry w Wiśle Kraków
33'
nieudane dośrodkowanie Markovicia (LECHIA), od bramki rozpocznie Słowik (POGOŃ)
34'
Lechia ma przewagę, statystycy Ekstraklasy SA zaliczyli już gdańszczanom siedem strzałów na bramkę, ale na razie Słowik (POGOŃ) nie był w poważnych opałach
36'
po kontrze Małeckiego (POGOŃ) niecelny strzał Frączczaka (POGOŃ)
37'
Stolarski (LECHIA) wpadł w pole karne i przewrócił się po starciu z Matrasem (POGOŃ), sędzia puścił grę, choć chyba mógł odgwizdać faul już tuż przed "16"
39'
dośrodkowanie Listkowskiego (POGOŃ) prosto w ręce Maricia (LECHIA)
40'
Rudol (POGOŃ), który gra dzisiaj w masce, nie opanował piłki w polu karnym Lechii
41'
Peszko (LECHIA) "zakręcił" Czerwińskim (POGOŃ), zagrał przed pole karne do Kuświka (LECHIA), który zostawił ją Kovaceviciowi (LECHIA), strzał Serba nieznacznie obok bramki
41'
był jeszcze przy tym uderzeniu rykoszet, a zatem róg dla Lechii
42'
bez zagrożenia dla Pogoni po rogu Mili (LECHIA)
42'
niecelna główka Mili (LECHIA) po dośrodkowaniu Markovicia (LECHIA)
44'
44'
Rudol (POGOŃ) wybił piłkę głową z bramki po strzale Kuświka (LECHIA), jeszcze dobitka głową Makuszewskiego (LECHIA), ale niecelna
45'
minuta doliczona
45+1
rośnie przewaga Lechii
45+1
kontra Pogoni, pada Listkowski (POGOŃ) w starciu z Janickim (LECHIA), sędzia znów puścił grę
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W SZCZECINIE BEZ GOLI
W posiadaniu piłki aż 58:42 dla Lechii w pierwszej połowie, w zagraniach 308:223 także dla gdańszczan. Ponadto goście strzelali aż 13 razy i tylko raz faulowali. Mecz rozkręcał się powoli, ale już w końcowych minutach było kilka akcji godnych odnotowania. Blisko powodzenia byli: Kovacević (LECHIA), Kuświk (LECHIA) i aktywny tego dnia Peszko (LECHIA).
Nie oznacza to jednak, że Lechia może ze spokojem oczekiwać na drugą połowę. Pogoń na pewno nie zaprezentowała tego na co ją stać. Z jej strony godna odnotowania była właściwie tylko akcja Małeckiego (POGOŃ), po której niecelnie strzelał Frączczak (POGOŃ). Zresztą miejscowi ani razu nie uderzyli celnie na bramkę Maricia (LECHIA).
W kilku sytuacjach i to po obu stronach boiska, gdy piłkarze szukali karnego, sędzia wolał nie używać gwizdka. Z tego warto wyciągnąć wnioski, że w kontrowersyjnych sytuacjach arbiter, który po 1,5 roku wrócił do ekstraklasy, woli na razie nie podejmować żadnych decyzji i puszcza grę.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, obie drużyny bez zmian w składach
46'
niecelny strzał z dystansu Peszki (LECHIA)
47'
Marić (LECHIA) sparował na róg piłkę po strzale Murawskiego (POGOŃ)
47'
to by pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu
48'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu Murawskiego (POGOŃ)
48'
Listokowski próbował uderzać z przewrotki, ale nabawił się jedynie kontuzji
49'
kolejny róg dla Pogoni
49'
bez zagrożenia dla Lechii po zagraniu z narożnika boiska przez Akahoshiego (POGOŃ)
50'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Listkowski, w jego miejsce wchodzi Dwaliszwili.
51'
poprzeczka ratuje Pogoń po strzale głową Gersona (LECHIA)
53'
po podaniu Kovacevicia (LECHIA) Kuświk (LECHIA) pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki
56'
otwarty mecz po przerwie z obu stron, ale ponownie z przewagą Lechii
57'
statystyki Ekstraklasa SA - posiadanie piłki 57:43 na korzyść Lechii
58'
nikt nie doskoczył do piłki dośrodkowanej w "16" Lechii przez Małeckiego (POGOŃ)
59'
seria niecelnych podań, z jednej strony Makuszewskiego (LECHIA) z drugiej Fojuta (POGOŃ)
60'
zablokowane podanie Matrasa (POGOŃ) do Małeckiego (POGOŃ) przy kontrze Pogoni
60'
zbyt głębokie podanie Lewandowskiego (POGOŃ), Dwaliszwili (POGOŃ) nie mógł dojść do tej piłki
61'
od kilku minut dość żywiołowa gra z obu stron, obie drużyny starają się atakować, mniej liczy się taktyka, stąd sporo niedokładności
62'
Mila (LECHIA) zbyt mocno do Peszki (LECHIA), od bramki zacznie Słowik (POGOŃ)
64'
dośrodkowanie Peszki (LECHIA) bezpośrednio poza bramkę
66'
trzech obrońców musiało interweniować, by w końcu zatrzymać rajd Małeckiego (POGOŃ)
67'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, w jego miejsce wchodzi Wojtkowiak.
67'
dość dziwna zmiana, obrońca zastępuje napastnika Lechii, zobaczymy jak zagrają teraz gdańszczanie
68'
Żółtą kartką został ukarany Kovacević (LECHIA) po faulu na Dwaliszwilim
68'
zmian ustawienia Lechii wygląda następująco: Makuszewski (LECHIA) przesunięty na pozycję nr 9, Stolarski (LECHIA) zagra jako prawoskrzydłowy, a Wojtkowiak (LECHIA) wszedł na prawą obronę
70'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małecki, w jego miejsce wchodzi Przybecki.
70'
kibice brawami żegnają Małeckiego (POGOŃ), ale gwizdami przyjmują Przybeckiego (POGOŃ), a przecież do niedawna to on był uznawany za najszybszego piłkarza ekstraklasy
72'
nie doszła piłka od Frączczaka (POGOŃ) do Dwaliszwiliego w polu bramkowym Lechii, przejął ją Marić (LECHIA)
74'
po bardzo żywych początkowych minutach po przerwie w ostatnim czasie nastąpiło uspokojenie gry, zmiany najwyraźniej miany przywołać drużyny do założeń taktycznych i do bardziej poukładanej gry
76'
nieudane dośrodkowanie z wolnego Mili (LECHIA)
78'
nieporozumienie między Stolarskim (LECHIA) a Makuszewskim (LECHIA) w polu karnym gospodarzy
79'
gra w parterze przed "16" Lechii, sędzia uznał, że faulował Murawski (POGOŃ)
80'
POGOŃ przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Akahoshi, w jego miejsce wchodzi Walski.
80'
trener Lechii ma ciągle dwie zmiany
81'
Wojtkowiak (LECHIA) wybił głową piłkę na róg po dośrodkowaniu Przybeckiego (POGOŃ)
82'
Marić (LECHIA) przejął piłkę po dośrodkowaniu z rogu
82'
kontra Lechii, Makuszewski (LECHIA) w pole karne do Peszki (LECHIA), ale Sławek źle przyjął piłkę i znalazł się ona w rękach Słowika (POGOŃ)
83'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Żebrakowski.
83'
von Hessen wraca do ustawienia z klasyczną "9", do ataku wszedł Żebrakowski (LECHIA), na pozycję Mili (LECHIA) trafił Makuszewski (LECHIA)
84'
Makuszewski (LECHIA) zalicza zatem trzecią pozycję w tym meczu. Zaczynał na prawym skrzydle, potem był napastnikiem, a teraz gra jako "10"
85'
na spalonym Frączczak (POGOŃ), który wychodził sam na sam z bramkarzem po podaniu Walskiego
86'
ostatnie minuty z przewagą Pogoni, spadł bilans posiadania piłki na korzyść Lechii, teraz 53:47
88'
Frączczak (POGOŃ) w polu karnym wycofał piłkę, ale jego koledzy za wcześnie wbiegli w "16" i dostali piłkę za plecy, żaden z nich nie miał szans na strzał
89'
indywidualna akcja Peszki (LECHIA) zakończona uderzeniem w boczną siatkę
90'
3 minuty doliczone
90+1
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kovacević, który należał do wyróżniających się piłkarzy, w jego miejsce wchodzi Maloca.
90+1
jasny przekaz z ławki Lechii: "bronimy remisu". Nominalny środkowy obrońca zmienił defensywnego pomocnika
90+2
[1:0] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Murawski. Przybecki zagrał w pole karne, piłka odbiła się od Janickiego, około 10 metra od bramki do futbolówki dopadł Murawski, który strzelił gola
90+2
niestety gol to m.in. efekt zmiany, za Murawski (POGOŃ) nie nadążył Maloca (LECHIA)
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA PRZEGRAŁA 0:1. TO PIĄTA PORAŻKA Z RZĘDU!
Niemal wszystkie statystyki w tym meczu są na korzyść Lechii z wyjątkiem tej najważniejszej. Jedynego gola meczu zdobyła Pogoń, dla której to pierwsze zwycięstwo po 6 kolejkach remisów i porażek oraz pierwszy gol po ponad 300 minutach gry bez trafienia! Gdańszczanie przegrali po jednym z dwóch celnych strzałach rywali! "Załatwił" ich kapitan portowców, a jednocześnie współwłaściciel... Arki - Murawski (POGOŃ). Gol w równym stopniu obciąża piłkarzy biało-zielonych jak i trenera. Chwilę przed stratą bramki dokonał zmiany, która zamiast uszczelnić defensywę wprowadziła w niej zamęt.
Wydaje się, że w naturze nic nie ginie. W bardzo podobnych okolicznościach Lechia wygrała na wyjeździe z Niecieczą, w dniu kiedy nie była lepszym zespołem. Dziś przegrała, nie będąc z przebiegu gry słabszą drużyną.

16 Górnik Zabrze 18 2 9 7 22:28 14

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2015-12-05

Wyniki 18 kolejki

• Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
  • Ruch Chorzów - Korona Kielce 2:1 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Piast Gliwice 5:2 (1:2)
  • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
  • Legia Warszawa - Górnik Łęczna 2:1 (2:0)
  • Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
  • Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (2:1)

Opinie (550) ponad 10 zablokowanych

• (7)

Brawo TvH znowu "trafione" zmiany

• 300 10

• W-F uczyć a nie Lechię trenować

wszystkie zmiany tragedia TvH chyba nie zna zawodników
      68 min przy przewadze wycofać napastnika a wprowadzić obrońcę ??
      w ostatnich minutach wprowadzać zamieszanie zmianami w obronie??

• 44 8

• Przecież on się dopiero w Lechii fachu trenerskiego na najwyższym poziomie rozgrywek uczy.

Taki drogi eksperyment Mandziary i spółki.

• 20 6

• Ten trener to taktycznie jest nie do podrobienia. Obrońca wchodzi za napastnika jak oni mają cokolwiek wygrać w tej lidze. Na remis grać z tymi ogorkami ze Szczecina to jest wstyd i hańba. Jedz już chłopie do Hamburga ,tutaj już nikogo nie nabierzesz na te twoje taktyczne sztuczki .

• 6 0

• Nie mamy nawet pol piłkarza i ćwierć trenera w Gdansku (15)

Tak wielkiej kasy, a zarazem tak słabej drużyny nie mieliśmy od kilku lat. Nikt mi nie powie, ze tu nie chodzi o cos wiecej. Przegrywamy z Lechem, który konał ze zmęczenia od 60minuty dzis przegrywamy5 mecz z rzędu. Powiem tak ten kto pójdzie na mecz ze Śląskiem to dla mnie błazen i błagam nie piszcie ze z druzyna na dobre i na złe..nie o to chodzi trzeba pokazać tym złodziejom u gory i tym wkładów do koszulek, ze tak w gdansku nie bedzie ani dnia dłużej!!!

• 332 26

• (10)

Lewki ostatnio pokazały kto jest winien...wojewoda i policja haha, błazenada... P...ę takich "kibicow" sprzedajnych.

• 36 10

• jeszcze

Są sprzątaczki,magazynierzy,biurwy... teraz po koto-prawicowej zmianie jest kogo wypier...ć.Ale naprzód żołnierze wyklęci na chwałę Niemca, no i świętego Antoniego i Beatę zawsze dziewicę...

• 21 5

• kibicu w kapciach nie udzielaj sie w temacie jak niewiesz o co chodzi (8)

co maja lwy do gry pilkarzy?nie idzie to nie idzie...ochłon wez umyj zęby i do spania,bo mundrujesz a na meczu byles ostatnio w sierpniu!

• 10 40

• chłopcze (6)

Mam 41 lat, na Lechię chodzę od 83.Mam ponad 160 wyjazdów na koncie. W czasach gdy pały nie bały się naćpanych cwaniaczków. Nie mów mi ku..wa o kapciach bo ja się nap..ałem jak ty chłopczyku skakałeś cz dywanu na podłogę jak się stary zlał.

• 40 6

• kibicu w kapciach ja ci moge napisac ze mam 500 wyjazdow i wszystkie mecze domowe razem z Lechią 2 (5)

zgrywasz bohatera jaki to z ciebie wojownik i kibol ,a wylewasz swoje żale na trójmiast.pl...i to jeszcze bluznisz na swoich kibicow...dobrze ze nie oberwało sie jeszcze szatniarzowi i sprzataczce ...bo kopaczom nie idzie...wes sie zastanow bo zalatuje wsią