Asseco Arka Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 69:71. Sensacyjna porażka

2 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Bartłomiej Wołoszyn (z lewej) rzucił 11 pkt przeciwko BM Slam Stali. Była to największa zdobycz w zespole Przemysława Frasunkiewicza (z prawej), który kompletnie "położył" czwartą kwartę. Bartłomiej Wołoszyn (z lewej) rzucił 11 pkt przeciwko BM Slam Stali. Była to największa zdobycz w zespole Przemysława Frasunkiewicza (z prawej), który kompletnie "położył" czwartą kwartę.

Asseco Arka Gdynia przegrała u siebie z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp 69:71 (16:16, 29:13, 17:26, 7:16). Choć prowadziła nawet różnicą nawet 17 pkt, po katastrofalnej czwartej kwarcie sensacyjnie przegrała z zespołem, który dotychczas pozostawał bez zwycięstwa w Energa Basket Lidze.

ASSECO ARKA: Bostic 10 (2x3), Hrycaniuk 8, Hammonds 8 (2x3, 8 zb.), Emelogu 6 (1x3), Szubarga 2 (7 as.) oraz Wołoszyn 11 (2x3), Wyka 10 (2x3), Upson 7, Moore 7 (2x3), Czerlonko 0, Kamiński 0

STAL: Threatt 18 (4x3, 8 as.), Żołnierewicz 12, Garbacz 10 (2x3), McGill 8 (2x3), Jevtović 6 (11 zb.) oraz Szymkiewicz 9, Dambrauskas 8 (1x3), Mokros 0

Już na "dzień dobry", a właściwie "dobry wieczór", obie drużyny wymieniły się celnymi rzutami za 3 pkt za sprawą Benjamina EmeloguJosha Bostica oraz Jaya ThreattaDonte McGilla.

Po 5-punktowej serii tego ostatniego goście odskoczyli na 12:8, choć zmarnował on szansę na akcję 2 plus 1. Bezbłędny na linii rzutów wolnych okazał się Emelogu, który był faulowany przy kolejnym rzucie za 3 pkt i gdynianie zbliżyli się na 11:12.

Trefl Sopot - GTK Gliwice 99:94. Relacja, oceny

Prowadzenie odbił wsadem DeVonte Upson, ale spod kosza na remis trafił dobrze znany w Gdyni Jakub Garbacz. Złapał jeszcze Upsona na faul, ale nie wykorzystał rzutu wolnego i po pierwszej kwarcie był remis 16:16.

W drugiej partii Asseco Arka wrzuciła wyższy bieg. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza zaczęli ją od serii 7:0 i 5 punktach Dariusza Wyki. Wprawdzie goście odpowiedzieli serią 6:0, ale później swój show rozpoczął Bartłomiej Wołoszyn.

Skrzydłowy trafiał zza łuku, za 2 pkt i z linii rzutów wolnych. Zdobył 9 pkt w niecałe 2 minuty a gospodarze odskoczyli na 34:24. Goście wzięli czas, ale nie odmienili losów tej partii. Do przerwy gdynianie prowadzili już 48:29.

Wydawało się, że Asseco Arka opanowała sytuację. Pierwsze minuty trzeciej kwarty przyniosły kolejną bitwę na "trójki". Wtedy jeszcze gdynianie utrzymywali bezpieczne prowadzenie. Zaczęło się ono jednak kurczyć w połowie partii.

Goście zakończyli ją serią 7:0, a w kolejnej rozpoczęli odbijanie prowadzenia. Były zawodnik Arki Przemysław Żołnierewicz, Daniel SzymkiewiczPaulius Dambrauskas dosłownie sterroryzowali gdynian. Ci przez 9 minut czekali aż punkty zdobędzie ktoś inny niż Armani Moore i pozwolili ostrowianom odskoczyć na 5 pkt..

Goście na chwilę oddali prowadzenie Asseco Arce po trójce Bostica (69:68). Odzyskał je na 45 sekund przed końcem gry Nikola Jevtović. W kolejnej akcji piłkę stracił Krzysztof Szubarga, a później popełnił faul niesportowy. Na 6 sekund do końca trener Stali Łukasz Majewski wziął czas, a jeden rzut wolny wykorzystał Dambrauskas. To wystarczyło i sensacja stała się faktem.

Wyniki 6 kolejki

• TREFL SOPOT - GTK Gliwice 99:94 (26:21, 24:25, 23:22, 26:26)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 69:71 (16:16, 29:13, 17:26, 7:16)
  • Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin 94:102 (21:32, 25:21, 20:23, 28:26)
  • PGE Spójnia Stargard - Śląsk Wrocław 79:82 (12:27, 22:8, 22:25, 23:22)
  • HydroTruck Radom - Enea Astoria Bydgoszcz 85:80 (19:17, 19:25, 26:17, 21:21)
  • King Szczecin - Polski Cukier Toruń 104:97 (25:25, 30:24, 22:32, 27:16)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 101:77 (22:16, 30:14, 19:23, 30:24)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 95:103 (24:26, 18:26, 18:32, 35:19)

Opinie (84) 5 zablokowanych

• (5)

wszyscy ciagle powtarzaja ze frasunkiewicz jest cienki jak papierek i trzeba go szybko wywalic

frasunkiewicz i wyka to dwa najslabsze ogniwa

• 39 12

• (1)

wstyd takie cos ogladac....Asseco gra znow bez trenera... Dlaczego ciagle zarzadzaniejest takie zalosne ze pozwala na zatrudnianie w roli trenera kogos kto trenerem nie jest..

frasunkiewicz i wyka jak naszybciej do wywalenia

• 19 9

• A ja uważam że to dobre mecze
        Eyka był super.slabiej niż zwykle Czerlon...i dlatego nie było wygranej.Szubi super ale najlepszy jest Bostic.
        Trener reprezentacji powinien pipatpopatrzeć na prace na aktorskiej ławce.
        Kiepska pogoda w yni.

• 2 4

• I dziwic sie czemu na Asseco tak malo ludzi przychodzi...Frasunkiewicz jest slabszy nawet od kijewskiego..

Jesli Asseco gra ciage bez trenera to nie ma co na nich chodzic...jesli z ostatnimi patafianami przegrywaja jak frajerzy a na boisko jest w dodatku wpuszczany wyka, to o czym tu mowic

frasunkiewicz out!
      wyka out!

• 17 5

• Nie wszyscy tylko ty

• 7 8

• ta i zamienić na kociołka z trefla i tego drugiego.

Wyka był akurat najlepszy.
      A Afroamerykanie to leniuchy i tylko baby im w głowie.

• 3 5

• frasun nie ma pojęcia o koszykówce... (3)

przegrana na życzenie trenera... 5 akcji pod rząd rzut za 3 pkt!!! bez punktów! jak siedzi to fajnie ale jak nie siedzi piłka pod kosz, tym bardziej że stal grała bez typowego centra. żołnierz przepychał ich jak chciał. Aż żal było to oglądać

• 39 4

• bo Asseco graja bez trenera ale za to z frasunkiewiczem w garniturku...masakra.

Nie wystarczy byc przecientym grajkiem zeby pozniej byc trenerem. Powinieni byc zakas dla slabych zawdonikow aby byli pseudotrenerami pozniej

• 8 6

• ty masz? kończyłeś AWF czy grałeś w NBA, a może byłeś mistrzem Polski? (1)

• 8 5

• a no mam

i skończony Awf i mistrza Polski, a nawet i uprawnienia do prowadzenia zespołu ekstraklasy. i co głupio Ci? po za tym nie trzeba być ekspertem żeby dostrzec że frasun minął się z powołaniem...

• 1 0

• Kompromitacja (1)

Tym razem nie na hali, a przed Tv i muszę przyznać, że ciężko się to oglądało. Po pierwszej kwarcie było widać męczarnie i brak zdecydowanej przewagi, druga popis i spokój przed Tv, trzecia już zapowiadała ciężką czwartą kwartę i nie myślałem się. To był piach, naprawdę ciężki dla oczu, bez pomysłu, widoczna bezradność, kompromitacja. Już przed meczem mówiłem, że nie będzie łatwy to mecz, bo drużyny z dołu tabeli gryzą parkiet, aby wreszcie wygrać swój pierwszy mecz. Wcale łatwiej nie będzie 17go z Legią. Na szczęście sezon długi i w pucharach gra lepiej wyglada niż w lidze. Widać, że lepiej nam się gra na wyjazdach niż u siebie

• 33 4

• Zlekceważyli?

Zlekceważyli przeciwnika? A co to było, rozgrywki gimnazjalne? Zbłaźnili się jak Anwil z Treflem. Było pewne, chyba nie tylko dla mnie, że Stal zrobi wszystko, aby się przełamać. Nie ma na 4 kwartę usprawiedliwienia ani tłumaczenia. Trener jest jaki jest, ale to spieprzyli tylko zawodnicy.
      Kibic Asseco

• 2 0

• Ordynarnie puszczony mecz. (2)

Tak to jest w których sportach w których poważne granie zaczyna się w play-off.Ale to co dziś się działo w drugiej połowie było wręcz niesmaczne, oni nawet nie udawali że ten mecz nie jest ustawiony. Ogromna przewaga podkoszowa a oni walili za 3-bo tak łatwiej pudłować seryjnie.

Ostatni raz dałem się tak nabrać i zmarnowałem czas na mecz sezonowy.Nie ma problemu-moja drużyna może przegrać, nie obrażam się.Ale chciałbym widzieć że choć chciała wygrać. A dziś bardzo nie chciała. Do zobaczenia w play-off.