Asseco Arka Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 73:102. Najwyższa porażka na koniec

mip.
13 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Koszykarze Asseco Arki Gdynia w ostatnim meczu sezonu 2021/2022 zanotowali najwyższą porażkę w tych rozgrywkach. Koszykarze Asseco Arki Gdynia w ostatnim meczu sezonu 2021/2022 zanotowali najwyższą porażkę w tych rozgrywkach.

Asseco Arka Gdynia przegrała z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 73:102 (12:26, 20:26, 25:19, 16:31) w meczu 30. kolejki Energa Basket Ligi. Trener Milos Mitrović w tym spotkaniu dał zagrać 12 koszykarzom, a sporo minut na parkiecie spędzili młodzi zawodnicy. To skutkowało najwyższą porażką w ostatnim meczu sezonu 2021/2022 dla gdyńskich koszykarzy, którzy rozgrywki zakończyli na 13. miejscu.

Legia Warszawa - Trefl Sopot 104:109. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

ASSECO: Boykins 15 pkt (2x3), Musić 4, Tomaszewski 3, Dylewicz 0, Hrycaniuk 0 oraz Wilczek 18 (4x3), Durham 13, Bogucki 9 (10 zb.), Walkowiak 7 (1x3), Czerapowicz 3, Lis 1, Kowalczyk 0

Stal: Florence 20 (1x3, 6 as.), Garbacz 16 (3x3), Dreschel 13, Young 7 (1x3), Kulig 6 (1x3) oraz Mokros 13 (3x3, 12 zb.), Andersson 12 (2x3), Palmer jr. 10 (2x3), Wadowski 3 (1x3), Wojciechowski 2

Żółto-niebiescy w ostatniej kolejce Energa Basket Ligi podejmowali mistrza Polski z Ostrowa Wielkopolskiego. To spotkanie było zarazem ostatnim dla gdynian w tym sezonie ligowym, bowiem nie udało im się zakwalifikować do fazy play-off. Podopieczni Milosa Mitrovicia mimo wszystko chcieli udanie zakończyć tegoroczne zmagania.

Od początku widać było jednak różnicę dzielącą oba zespoły. Mistrzowie Polski mieli jeszcze o co walczyć, bo zwycięstwo w Gdyni zapewniało im drugą lokatę po sezonie zasadniczym, a napędzeni tym faktem ostrowianie odskoczyli na 22:7, a całą kwartę wygrali 26:12.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 90:98. Przeczytaj zapis relacji live, zobacz zdjęcia, oceń koszykarzy i trenerów

Do przerwy Asseco przegrywało 32:52, a podkreślić należy fakt, że gracze pierwszej "5" zdobyli tylko 4 punkty!. Najlepiej radził sobie Dominik Wilczek, który trzykrotnie trafił "zza łuku".

Legia Warszawa 0

Dopiero w drugiej połowie pierwsze punkty na swoim koncie zapisał Jacobi Boykins, czyli lider Asseco Arki z tego sezonu. Amerykanin rzucił 8 "oczek" z rzędu dla żółto-niebieskich. Nie pozwoliło to jednak na zmniejszenie straty do mistrzów Polski.

Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard 76:74. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

To udało się dopiero w końcówce trzeciej odsłony, gdy ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego zanotowała przestój. Żółto-niebiescy po 30 minutach przegrywali 57:71. Ostatecznie gdynianie spotkanie z mistrzem Polski oraz cały sezon zakończyli z najwyższą porażką. Różnicę zrobiła liczba "trójek". Ostrowianie rzucili ich aż 14 a Arka tylko 8. Gdynianie zanotowali też aż 22 straty przy zaledwie 12 Stali. Gospodarze wygrali za to walkę na tablicach (37 do 35).

Trener Mitrović na zakończenie sezonu dał sporo minut na parkiecie młodym koszykarzom: Łukaszowi Walkowiakowi oraz Piotrowi Lisowi, którzy zagrali znacznie powyżej średniej z tego sezonu. Łącznie na parkiecie pojawiło się aż 12 zawodników.

Żółto-niebiescy sezon zakończyli na 13. miejscu, bowiem Pszczółka Polski Cukier Start Lublin pokonała Śląsk Wrocław i przeskoczyła gdynian w ligowej tabeli.

Wyniki 30 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - Arged BMSlam Ostrów Wlkp. 73:102 (12:26, 20:26, 25:19, 16:31)
  • Legia Warszawa - TREFL SOPOT 104:109 (16:15, 15:22, 22:17, 23:22, 28:33)
  • PGE Spójnia Stargard - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 81:104 (16:27, 20:26, 19:27, 26:24)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 97:82 (27:23, 23:22, 25:22, 22:15)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Śląsk Wrocław 85:67 (17:19, 25:9, 22:13, 21:26)
  • HydroTruck Radom - Anwil Włocławek 84:92 (19:23, 18:20, 19:23, 28:26)
  • GTK Gliwice - King Szczecin 73:70 (19:14, 25:23, 17:18, 12:15)
  • Twarde Pierniki Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 85:92 (19:22, 17:23, 15:33, 34:14)