Asseco Arka Gdynia - HydroTruck Radom 76:70. Kuriozalna kwarta koszykarzy

7 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Bartłomiej Wołoszyn (z lewej) zdobył 17 pkt dla Asseco Arki a podopieczni Przemysława Frasunkiewicza (z prawej) wygrali drugi mecz z rzędu. Pierwsza kwarta wskazywała na pogrom, ale rywale ocknęli się po kompromitującej pierwszej kwarcie. Bartłomiej Wołoszyn (z lewej) zdobył 17 pkt dla Asseco Arki a podopieczni Przemysława Frasunkiewicza (z prawej) wygrali drugi mecz z rzędu. Pierwsza kwarta wskazywała na pogrom, ale rywale ocknęli się po kompromitującej pierwszej kwarcie.

Asseco Arka Gdynia pokonała HydroTruck Rosę Radom 76:70 (14:6, 21:25, 23:17, 18:22) w meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza rozpoczęli mecz od serii 10 pkt z rzędu, a goście w pierwszej kwarcie oddali zaledwie trzy celne rzuty. W całej pierwszej odsłonie obie drużyny zdobyły zaledwie 20 pkt. Później goście postawili zdecydowanie trudniejsze warunki, ale nie zdołali odbić prowadzenia.

ARKA: Wołoszyn 17 pkt (3x3, 6 zb.), Żołnierewicz 14 (1x3, 7 as., 6 zb.), Witliński 11, Kaszowski 8 (2x3, 8 as.), Hrycaniuk 7 (6 zb.) oraz Malczyk 9 (2x3), Czerlonko 6, Wadowski 4, Kowalczyk 0

HydroTruck: Hinds 19 (1x3, 7 as.), Zegzuła 11 (3x3), Ostojić 9 (1x3), Piechowicz 6 (2x3), Stumbris 4 (1x3, 11 zb.) oraz Griffin 11 (3x3), Prahl 10, Wall 0

Gdynianie tak jak poprzednio, do meczu przystąpili bez Krzysztofa Szubargi. Dodatkowo na dodatkowo drobny uraz wykluczył z gry Filipa Dylewicza. Ich brak nie przeszkodził jednak Asseco Arce wygrać pierwszej kwarty. Premierowe 10 minut przyniosło jednak kiepskie widowisko. Obie drużyny rzuciły w niej zaledwie 20 punktów. Goście trafili zaledwie 3 na 15 rzutów z gry a pierwszą zdobycz zapisali na swoim koncie w po 6 minutach gry przy stanie 10:0 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie obie drużyny przebudziły się z letargu. Celnymi trójkami wymienili się na Dayon GriffinMarcin Malczyk. Prowadzenie gdynian zaczęło się niebezpiecznie kurczyć w połowie partii, gdy goście w minutę trzykrotnie trafili zza łuku i zbudowali serię 11:2.

Griffin na dobre odpalił z dystansu i po jego rzutach radomianie zbliżali się na 24:27 oraz 27:29. Na minutę przed przerwą ważną trójkę zdobył jednak Mateusz Kaszowski. Do szatni gdynianie udali się prowadząc 35:31.

Drugą połowę spotkanie rzutem za 3 pkt otworzył Bartłomiej Wołoszyn, ale odpowiedź Filipa Zegzuły przyszła błyskawicznie. Wsadami popisali się Mikołaj WitlińskiDanilo Ostojić. Arka odskoczyła ponownie w dużej mierze za sprawą Malczyka, który w drugiej części kwarty dołożył 6 pkt.

Przez chwilę podopieczni Przemysława Frasunkiewicza odskoczyli na 12 pkt, choć ich skuteczność z rzutów wolnych pozostawiała sporo do życzenia. W połowie czwartej odsłony ta przewaga skurczyła się do 5 pkt (65:60), ale szkoleniowiec Arki poprosił o czas, a sprawy w swoje ręce wziął Wołoszyn zdobywając 5 pkt z rzędu, w obu przypadkach po zbiórkach Przemysława Żołnierewicza.

Znów zrobiło się gorąco, bo przyjezdni zdobyli 6 pkt z rzędu i zbliżyli się na 70:74. Dwa rzuty wolne wykorzystał Wołoszyn, a na 16 sekund do końca o czas poprosił trener Robert Witka, który jeszcze na początku dekady występował dla gdynian jako zawodnik. Jego podopieczni nie zdołali odwrócić losów meczu. Zza łuku spudłował Griffin, piłkę zebrał Żołnierewicz i gdynianie sięgnęli po drugie zwycięstwo z rzędu.

Wyniki 15 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - HydroTruck Radom 76:70 (14:6, 21:25, 23:17, 18:22)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - TREFL SOPOT 77:82 (18:11, 28:15, 12:30, 19:26)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Pszczółka Start Lublin 90:75 (22:19, 27:23, 17:14, 24:19)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - PGE Spójnia Stargard 98:105 (26:25, 28:27, 23:33, 21:20)
  • Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gd. 89:96 (19:21, 32:28, 25:22, 13:25)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 60:70 (20:18, 17:18, 11:17, 12:17)
  • GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 77:84 (18:23, 19:21, 17:13, 23:27)
  • Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 82:70 (22:23, 14:20, 24:12, 22:15)
  • Mecz zaległy z 14. kolejki
  • Pszczółka Start - Enea Astoria po dogrywce 107:101 (19:19, 23:22, 21:29, 27:20, d. 17:11)

Opinie (14) 3 zablokowane

• Przykro było na to patrzeć, na poziom meczu tych dwóch drużyn niby ekstraklasowych (2)

To naprawdę przygnębiające

• 10 3

• (1)

Wiec po co oglądasz?

• 5 4

• Świetne pytanie

Powinien je sobie zadać każdy kibic tego klubu.

• 5 3

• Raz dwa trzy hejterzy start.
    Czy wygrana czy przegrana krytyka musi być

• 13 2

• Powodzenia

Duuuuuużo przygód przed Asseco zanim dobije do 8ki drużyn play offów.

• 6 1

• (1)

na początku chłopacy bawili się przednio... dopóki śmieciarce nie zaczęły seryjnie wpadać trójki. trzeba było zacząć orać i tu Kasza z Malczykiem (brawa!) chwilami brylowali hehehe - momentami the best kabaret
    bez Szubiego (Dyla) nie dziwi nic ale dwa punkty są więc polpha, mks i dzisiejsi przeciwnicy muszą się bardziej martwić niż my))) mimo wszystko gratulacje i dzięki za zabawę

• 4 1

• w artykule na stronie klubowej jest coś czego nie rozumiem. jak autor tego artykułu chce w połowie sezonu upchnąć nas w górnej 8-ce? i jak to niby miałaby warunkować wygrana zastalu ze spójnią w piątek?
      trzeba było wcześniej wygrać któryś z meczów np z legią, śląskiem, astorią albo spójnią a nie teraz żyć w swoim świecie i widzieć jakieś nieosiągalne układy w tabeli

• 2 6

• Jest nie żle (2)

Brawo zawodnicy, brawo trenerzy. Dziękujemy !
    Jakoś bez Pana Szubargi lepiej idzie ?
    Ile Dylu będzie odpoczywał po poprzednim meczu ?

• 1 11

• Co z tą szklanką (1)

A ja się ciesze, że udało się uratować koszykówkę w Gdyni. Drużyna nieźle sobie radzi pomimo kontuzji i kilku młodych graczy.
      Jak młodzi mało grali bo było pełno murzynów to było żle, jak odchodzili młodzi do innych klubów to było żle Teraz jak graja młodzi to nam poziom nie odpowiada i tak "w koło Wojtek" .
      Może ta szklanka jest do połowy pełna, a nie pusta ?
      Czy naprawdę wśród wszystkich kibiców Asseco trudno znależć kilku optymistów którzy potrafili by coś sensownego tu napisać ? zachęcam !

• 10 2

• po dwóch grubych sezonach niełatwo wracać do szarzyzny)))
        na razie - szklanka do połowy pełna bo spełniają się raczej optymistyczne proroctwa sprzed sezonu ale zobaczymy jaki będzie finisz