Asseco Arka Gdynia - King Szczecin 83:82. Wygrana wojna nerwów

dak.
22 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Rzuty wolne Krzysztofa Szubargi w końcówce meczu, zapewniły zwycięstwo Asseco Arce Gdynia w spotkaniu z Kingiem Szczecin. Rzuty wolne Krzysztofa Szubargi w końcówce meczu, zapewniły zwycięstwo Asseco Arce Gdynia w spotkaniu z Kingiem Szczecin.

Asseco Arka Gdynia wygrała u siebie z Kingiem Szczecin 83:82 (25:19, 13:28, 25:14, 20:21). 41 sekund przed końcem, decydujące rzuty wolne wykorzystał Krzysztof Szubarga. Kropkę nad "i" postawić mógł Paweł Kikowski, ale były gracz m.in. Trefla Sopot nie trafił w ostatniej akcji meczu. Zawodnikiem spotkania został Josh Bostic, zdobywca 23 punktów.

ASSECO ARKA: Bostic 23 (3x3), Hammonds 13 (1x3, 8 zb.), Szubarga 9 (1x3, 11 as.), Hrycaniuk 9, Emelogu 2 oraz Wyka 14 (2x3), Wołoszyn 11 (2x3), Upson 2, Czerlonko 0

KING: Ware 18 (4x3), Melvin 17 (1x3), Kikowski 9 (2x3), Łapeta 5, Kucharek 0 oraz Mccauley 17 (2x3), Davis 11 (1x3), Bartosz 3 (2x3), Wilczek 2

Po środowej porażce z Galatasaray Stambuł, Asseco Arka Gdynia zakończyła przygodę w tegorocznym Eurocup i może skupić się wyłącznie na grze w Energa Basket Lidze. W żółto-niebieskich barwach nie zobaczymy już Armaniego Moore'a, którego kontrakt wygasł z końcem fazy grupowej w europejskich rozgrywkach. Amerykanin jest już zawodnikiem EWE Baskets Oldenburg.

Andrzej Kwaśniewski: Asseco Arka Gdynia musi się otrząsnąć

W niedzielę do Gdynia Areny powrócił Adam Łapeta. Koszykarz Kinga Szczecin występował w Arce w poprzednim sezonie, a także w Asseco Prokomie Gdynia w latach 2008-2012.

Spotkanie zaczęło się od trzech celnych rzutów wolnych Pawła Kikowskiego, po tym jak został sfaulowany przez Benjamina Emelogu. Zespół Szczecina potwierdzał dobry początek również w kolejnych minutach, ale na posterunku był Josh Bostic, który w pojedynkę pomniejszał stratę do Kinga.

Na pierwsze prowadzenie gospodarzy musieliśmy czekać do 7. minuty, gdy 100-proc. skuteczność na linii rzutów wolnych zaliczył Bostic, a chwilę później zza łuku podwyższył Bartłomiej Wołoszyn. W samej końcówce w podobny sposób odpowiedział Dustin Ware, dlatego po 10 minutach mieliśmy wynik 25:19.

Druga kwarta rozpoczęła się od dwóch celnych "trójek" Leytona HammondsaKrzysztofa Szubargi. Przyjezdni nie składali jednak broni i dążyli do niwelowania strat. W końcu objęli prowadzenie, a potrzebowali do tego zaledwie minuty, bo zza łuku trafiali Kikowski, Ware i Thomas Davis (32:33). Łącznie King zanotował serię 11:0 i w całej partii zaprezentował się znacznie lepiej, niż w poprzedniej, dzięki czemu do szatni schodził przy wyniku 47:38.

Galatasaray Stambuł - Asseco Arka Gdynia 92:73. Relacja, wystawianie ocen koszykarzom i trenerowi

Miejscowi rzucili się w pogoń po wyjściu na drugą połowę. Oglądaliśmy dużo gry, jakiej żółto-niebiescy dawno nie prezentowali i wykorzystywali swoje szanse po rzutach z półdystansu lub spod kosza. W efekcie doprowadzili do remisu 50:50 po 5 minutach, na co goście odpowiedzieli jedynie 3 "oczkami".

Dalsza część spotkania to cios za cios, ale dzięki lepszej dyspozycji w samej końcówce, to Asseco Arka prowadziła 63:31 po 30 minutach gry, choć 60 sekund wcześniej miała przewagę 7 "oczek".

Podobny obraz gry towarzyszył nam przez całą 4. kwartę. Żadna z ekip nie potrafiła doprowadzić do różnicy większej, niż 3 punkty. Dokładnie tyle wynosiła strata, gdy na nieco ponad minutę przed końcem zza łuku trafił Ben Mccauley, ale chwilę później odpowiedział Hammonds (81:82).

Gdy do końca pozostawało 41 sekund, Davis sfaulował Szubargę. Kapitan zespołu wykorzystał oba rzuty wolne i to goście stanęli przed kolejną szansą. W końcówce pudłowali natomiast Mccauley i Kikowski, dlatego to gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w 13. kolejce Energa Basket Ligi.

Wyniki 13 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - King Szczecin 83:82 (25:19, 13:28, 25:14, 20:21)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - TREFL SOPOT 110:80 (28:28, 18:22, 38:14, 26:16)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 71:98(17:28, 24:21, 23:24, 7:25)
  • HydroTruck Radom - PGE Spójnia Stargard 75:77 (13:19, 16:19, 16:19, 30:20)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice 96:104 (31:30, 22:21, 32:26, 11:27)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gd. 74:84 (17:17, 25:19, 18:25, 14:23)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek 96:98 (28:27, 18:23, 31:29, 29:19)
  • Polski Cukier Toruń - Start Lublin 78:75 (17:15, 23:25, 17:15, 21:20)

• (1)

Frasun zgaś światło i odejdz!Ledwo i dzięki szczęściu wygrana z przeciętnym Kingiem!We Włocławku to bez szans!

• 23 9

• Obyś się nie zdziwił

• 0 0

• Cebuli nie trzeba kroić żeby płakać na ten styl! (14)

Panowie do stołów... odpoczynek czysta głowa...i do walki ! A panie Frasunkiewicz...proponuje korepetycje taktyczne od kogoś kto ma więcej pojęcia o koszykówce.
    A Pana wypowiedz że jest Pan zadowolony z gry w EuroCup... przemilcze.... bo jak można być zadowolonym jak się przegrywa wygrane mecze :)
    I tylko przypomnę...40 minut i Gentile:)

• 26 3

• A co ten chłopek ma do powiedzenia?Nic!

• 8 5

• Skoro doradzasz Frasunkiewiczowi (12)

to zapewne masz bogate doświadczenie w prowadzeniu drużyny w ekstraklasie. Pochwal się jaki zespół prowadzisz/prowadziłeś. Osłabia mnie takie mędrkowanie zza klawiatury.

• 9 18

• Jak Cie osłabia i nie potafisz uszanoać opinii innych (10)

a tym bardziej innej niż Twoja to po prostu nie czytaj...prościej się nie da:)
        Tak samo jak prosto można było kryć Gentile z podwajania:) Ale i szanowanie opinii i takie systemy obrony dla trenera ś i Tobie i jemu obce: ) Wesołych swiąt:)

• 14 6

• Odpowiedz na pytanie a twoje mędrkowanie nikomu jest niepotrzebne!

• 4 6

• Takiś elokwentny a nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie. (8)

Co osiągnąłeś w koszykówce jako trener lub zawodnik?
          Krytykujesz publicznie trenera a sam zachowujesz się jak mimoza kiedy ktoś zadaje pytanie .

• 1 7

• (7)

A Ty chyba jesteś ślepo zapatrzony w trenera chłopcze. Pytasz co osiągnęliśmy w koszykówce. Nie trzeba być trenerem aby moc stwierdzać fakty, a są one jednoznaczne. Uważam, ze ta drużyna zasługuje na lepszego trenera niż obecny i bardzo mnie nie pokoi brak ruchów ze strony władz klubu. Pamiętaj, ze klub to kibice, którzy przychodzą na mecz i to dla nas gra drużyna. Zawodnicy i trenerzy przychodzą i odchodzą a My jesteśmy zawsze.

• 7 1

• (6)

Franz mimo wszystko nie jest najgorszy, ciekawe jak się dorobił tak zapiekłego krytykanta (bo do krytyka to ci daleko). idąc dalej tym tokiem myślenia krytykant to wróg więc na pewno nie kibic
              żadnemu kibicowi nie podoba się absolutnie wszystko co się w tym sezonie dzieje w klubie ale ty jesteś ewenementem - dla mnie tylko śmiesznym

• 0 7

• (1)

Jak? Dlugo na to pracował jako człowiek, krócej jako trener.

• 3 0

• Wesołych Świąt

• 1 1

• Ale mój drogi kolego, widzę, ze nie jestem osamotniony. Jest tutaj dużo więcej fanów zmiany trenera.

• 4 0

• (2)

Mi na przykład nie podoba się ze Franc nie jest z drużyna i to nie on popełnia błędy.

• 4 0

• (1)

jedno proste pytanie
                cieszą was i czekacie na udane czy nieudane akcje?))))

• 0 0

• Czekamy na udane akcje pod wodza nowego trenera. :-) Wesolych swiat

• 1 0

• Wojtek, przestań

• 2 1

• No nie wygląda ta gra ale wynik się liczy.
    Wesołych Świąt i po przerwie ogień

• 8 4

• Wielkiej Arce i nam gdynianom ; wesołych i dumnych świą! (1)

• 15 5

• Gdanszczanka takze dzuekuje:)

• 5 0

• Zwycięzców się nie sądzi.
    Wygrana 1 czy 30 tyle samo punktów

• 9 8

• teraz nie wiem czy odpuścili bo lekko zlekceważyli, czy oszczędzali się na anwil... w każdym razie we Włocławku trzeba zagrać całkowicie inaczej (poprawiając też obronę) i intensyfikując prowadzenie drużyny z ławki

• 6 5

• (2)

I Ci sędziowie. A we wloclawku to już na pewno będą gwizdac pod kaczupy.

• 7 2

• (1)

to trzeba tak grać żeby nie byli bohaterami meczu i wygrać więcej niż 3-ma punktami