Asseco Arka Gdynia - King Szczecin 95:74. Drugie zwycięstwo koszykarzy z rzędu

5 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Dla Igora Wadowskiego poniedziałkowy mecz z Kingiem był dopiero drugim w sezonie. Rekonwalescent udanie wrócił na parkiet zdobywając 13 pkt. Dla Igora Wadowskiego poniedziałkowy mecz z Kingiem był dopiero drugim w sezonie. Rekonwalescent udanie wrócił na parkiet zdobywając 13 pkt.

Asseco Arka Gdynia pokonało zespół King Szczecin 95:74 (20:18, 27:15, 28:15, 20:26). Udany powrót po kontuzji zaliczył Igor Wadowski, a znakomicie dysponowani żółto-niebiescy na początku czwartej kwarty prowadzili już różnicą 29 pkt. Po raz pierwszy w tym sezonie Energa Basket Ligi zaliczyli dwa zwycięstwa z rzędu. Starcie w Gdynia Arenie obejrzało ok. 700 widzów.

ASSECO ARKA: Żołnierewicz 16 (2x3), Hrycaniuk 14 (6 zb.), Wołoszyn 14 (4x4), Dylewicz 8 (2x3, 6 zb.), Szubarga 6 (5 as.) oraz Wadowski 13 (1x3), Czerlonko 10, Witliński 5, Kaszowski 4, Pluta 3 (1x3) , Marcinkowski 2, Malczyk 0

King: Davis 19 (4x3), Melvin 8 (1x3), Łapeta 7 (1x3), Zębski 6 (1x3), Schenk 4 oraz Fakuade 15 (10 zb.), Wilczek 9 (1x3), Kobel 5, Hill 1, Moroń 0

Przemysław Frasunkiewicz przez niektóre media był łączony z Anwilem Włocławek, którego wcześniej był koszykarzem. Trener zaprzeczał, że zamierza rozstać się z Asseco Arką Gdynia i przed meczem się to potwierdziło, gdyż we Włocławku zatrudniono Marcina Woźniaka.

Dlatego gospodarze w pełni mogli skupić się na grze z Kingiem Szczecin, który przyjechał z bilansem pięciu zwycięstw i jednej porażki. W starciu przeciwko zespołowy z Szczecina, trener Asseco Arki Przemysław Frasunkiewicz mógł już skorzystać z powracającego po urazie Igora Wadowskiego.

Gospodarze szybko wypracowali przewagę 11:5 po tym jak dwa razy z rzędu trafił Adam Hrycaniuk, a następnie pod kosz wjechał Krzysztof Szubarga. Goście zbliżyli się na 13:14 po "trójce" Thomasa Davisa, a chwilę później Cleveland Melvin zapewnił im prowadzenie 18:16.

Trefl Sopot i Asseco Arka Gdynia mogą liczyć na nowych koszykarzy

Wojciech Czerlonko odpowiedział serią 4 punktów z rzędu i zapewnił gdynianom zwycięstwo w pierwszej kwarcie. Po rzutach wolnych Mateusza Kaszowskiego gospodarze odskoczyli na 28:21. Gdy zza łuku trafił Wadowski, a chwilę później trafił spod kosza, koszykarze Asseco Arki prowadzili już 33:23 a trener gości Łukasz Biela poprosił o przerwę.

Nie odwróciło to obrazu gry. Pod koszem szalał Hrycaniuk, zza łuku trafiał bezbłędny w tym elemencie Wołoszyn i zaledwie minutę po rozpoczęciu trzeciej kwarty gdynianie prowadzili już 51:33. Miejscowi trafiali średnio drugi rzut za 3 pkt i w najlepsze kontynuowali demolkę. Po "trójce" Przemysława Żołnierewicza, na 10 minut przed końcem gry było 75:48.

"Żołnierz" dorzucił 2 pkt na otwarcie ostatniej partii, co pozwoliło uzyskać prowadzenie różnicą 29 pkt. Gdy goście nieco odrobili straty, 5 pkt z rzędu zdobył Wadowski, który wykorzystał akcję 2 plus 1.

Szanse na grę w większym wymiarze czasowym, niż zwykle otrzymali zmiennicy. Pojedynek ostatecznie zakończył zwycięstwem Asseco Arki różnicą 21 pkt. Aż pięciu miejscowych koszykarzy skończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

Warto wspomnieć, że dla szkoleniowca żółto-niebieskich mógł być to pożegnalny mecz. Frasunkiewicz w ostatnich dniach był łączony z Anwilem Włocławek po tym, jak zwolniony został Dejan Mihevc. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, "Rottweilery" ogłosiły, że ostatecznie jego następcą został dotychczasowy asystent Marcin Woźniak.

Trener żółto-niebieskich odniósł się do sytuacji na pomeczowej konferencji prasowej. Spytany o to, czy to klub nie zgodził się jego zatrudnienie, czy sam odmówił, odpowiedział:

- To są sprawy pozakulisowe i nie chciałbym o tym mówić. Marcina znam długo i bardzo dobrze. Gratuluję mu, na pewno jest dobrym kandydatem. Współbudował ten zespół i wie jakie są w nim problemy. Jestem przekonany, że świetnie mu pójdzie i uda mu się poskładać ten zespół, a Anwil wróci na wymarzoną przez kibiców ścieżkę - skomentował trener Frasunkiewicz.

Wyniki 7 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - King Szczecin 95:74 (20:18, 27:15, 28:15, 20:26)
  • TREFL SOPOT - Pszczółka Start Lublin 70:76 (17:12, 21:15, 14:24, 18:25)
  • Anwil Włocławek - Legia Warszawa 86:78 (19:14, 13:28, 21:18, 33:18)
  • PGE Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 82:67 (21:12, 22:16, 14:13, 25:26)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 76:72 (18:14, 23:20, 23:18, 12:20)
  • GTK Gliwice - Polpharma Starogard Gd. 91:77 (21:24, 15:21, 25:17, 30:15)
  • Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 94:88 (23:19, 16:22, 27:23, 28:24)
  • HydroTruck Radom - Enea Astoria Bydgoszcz 72:85 (20:33, 11:14, 24:24, 17:14)

Opinie (42) 2 zablokowane

• gratuluję! (1)

swoją drogą ostatnio pisałem żeby dać szanse Czerlonce, to wszyscy buu, a tymczasem jak się go weźmie odpowiednio w obroty to chłopak potrafi

• 4 0

• no i o to chodzi, o to chodzi....

• 0 0

• Odszczekają w końcu? (8)

Ile przed sezonem hejtu że wszystko 30-40 w plecy, meczu żadnego nie wygrają ile zapowiedzi że będzie kompromitacja i deklaracji Januszy nie przyjdą na mecz

• 19 2

• (4)

spokojnie. na razie jest pięknie ale to dopiero początek sezonu. sam miałem mnóstwo wątpliwości - zaczęły przygasać po treflu ale nie wygasły. jak wygrają z legią, anwilem, nie skompromitują się z zastalem, wygrają jeszcze parę innych meczów, to po nowym roku walnę się w klatę i mogę nawet zaszczekać pod stołem.
      na razie wszystkie mecze były z tymi co w tabeli są nad nami, ale to ciągle za mało żeby być bezwarunkowym optymistą)

• 4 2

• (3)

Czyli czekasz na porażki i wtedy znowu swoje: a nie mówiłem i kubeł pomyj.
        Przyjdą, przyjdą nie martw sie, będziesz miał jeszcze swoje 5 sekund.
        Czekam na twoje mądrości internetowy Januszku typu:
        Dobrze że nie chodzę oglądać tej żenady, kompromitacja, Frasun out itp itd

• 1 1

• (2)

chodzę oglądać, nie czekam na porażki i jestem ostatnim który wyp...by Franza. jestem realistą -to jest drużyna na miejsca 7-12, w zależności od tego jak poradzą sobie z obciążeniem emeryci. doświadczenie to piękna rzecz ale im dalej w sezon tym więcej będzie oddychania rękawami
          wybrałeś sobie do spiny zły obiekt))) Januszku

• 1 1

• Kibicem się jest a nie bywa (1)

Jak chodzisz bez względu na wyniki to ok nie do ciebie to było adresowane ale do tych co chodzenie uzależniali od sukcesów.

• 0 0

• jestem kibicem kosza w 3-city 20 lat, ostrożniej puszczaj swoje krzywe teksty

• 0 0

• Jeżeli był hejt to był on nie na zawodników czy trenera a na zarząd. (2)

I był słuszny. Te wyniki to w dużej mierze zasługa trenera Frasunkiewicza który jest kapitalnym fachowcem i potrafi zrobić zespół z tego co ma.

Skład jest słaby i nie ma co się oszukiwać. Wyniki są mocno ponad stan-odszczekiwać to powinni antyfani Frasunkiewicza.

Ja się będę upierał-gdyby nie kontuzja Upshawa w 3 meczu półfinału sezonu 2018/19 oraz tegoroczna pandemia to mielibyśmy 2 tytuły z rzędu.

Jestem fanem Frasunkiewicza i podtrzymuje swoje zdanie-zarząd dał ciała, można było zrobić trochę silniejszy skład.

• 12 3

• nie ująłbym tego lepiej - pijaczek zawalił nam pierwszy finał a w tamtym sezonie w ostatnim meczu z cukrami okazało się (wg mnie) że mamy najlepszy skład od czasów Prokomu! i też nie mam nic do Franza)))

• 2 4

• Frasunkiewicz to nie trener. On nawet dobrym zawodnikiem nie byl a co dopiero trenerem. W polsce jest tylko jeden trener prawdziwy zan tabac z hou

• 5 11

• Fransunkiewicz nie dając jasnej odpowiedzi na konferencji pomeczowej właściwie ją dał (9)

jednoznacznie wynika, że chciał przenieść się do Wlocławka ale coś nie zatrybiło (zapewne nie dogadali się o kasę). Pytanie tylko na ile warto inwestować w trenera, którego serce od dawna bije w kierunku innej drużyny? On przeniesie się bez mrugnięcia powieki o ile tylko będą sprzyjające warunki. Nie jest związany na dobre i złe ani z miastem ani z klubem. Jest w przechowalni.

• 8 6

• Najpierw wiedza, a (2)

potem wypociny.
      Frasunkiewicz pochodzi z trójmiasta. Tu ma mieszkanie i rodzinę i choć nie płacili w Asecco dużo
      jest już 5 rok co na naszą ligę jest ewenementem. Chciałby tu pracować dalej, ale w Gdyni nikomu nie zależy na wyniku (sponsor z południa) i brak poważnych pieniędzy by coś osiągnąć, a jeszcze do tego ma dużą grupę wrogów w klubie , na czele z pewną panią.
      Jest tu tylko dzięki Prezesowi Sęczkowskiemu

• 3 0

• Z tymi wrogami to trochę nie przesadzasz? (1)

Jakby miał wrogów to by go pogonili-a on przecież pracuje piąty sezon. To na czym polega ta "wrogość". Ktoś mu nie mówi "dzień dobry"?

• 0 0

• czyli jak ktoś pracuje w jednym miejscu trochę dłużej to bankowo ma tam raj? gdzie ty żyjesz?

• 0 0

• (2)

frasunkiewicz OTU

nikt cie w gdyni nie chce, bo jestes cienki jak barszcz

• 3 6

• A pani niech już przestanie .Tyle lat i się nie znudziło?

• 0 0

• nikt tzn kto? ty i kto jeszcze?
        dlaczego mi to przypomina radiową trójkę?

• 3 0

• Coś długo jest w tej "przechowalni". Swoją drogą zamieniać Trójmiasto, czy jak ktoś woli Gdynię na Włocławek? Trzeba mieć coś nie hallo z głową!

• 5 0

• Pamiętaj że Frasunkiewicz pracuje w Gdyni piąty rok

Bardzo rzadko zdarza się aby trener pracował tak długo. W tym sezonie władze klubu zafundowały mu słaby skład z którym robi wynik ponad stan, ale niczego poważnego nie osiągnie. Dziwisz się że poważnie rozważał ofertę z jednego z dwóch najsilniejszych klubów? On też ma swoje ambicje trenerskie.

• 4 0

• A jakbyś się czuł gdybyś wiedział że miejsce po sezonie jest obiecane innemu trenerowi. Dopóki pewna osoba będzie mieszać w klubie to niestety stabilizacji nie będzie

• 8 0

• (4)

Jak sie tak podniecacie tym slabym frasunkiewiczem to radze przypomniec sobie mecz ze slaskiem i zero pkt w dogrywce. Rekord miszczow ha ha

• 10 20

• Ale to był właśnie przykład na wąską kadrę-to wina zarządu a nie trenera (3)

Nie dali radę fizycznie, rotacja była za krótka-nie było też Wadowskiego pamiętaj. Już sam fakt doprowadzenia do dogrywki był sukcesem.
      Jak są w komplecie to wygląda to nieźle. W tamtym meczu Szubi zagrał 37 minut. Z Pszczółką 38-no tak nie może być bo jego efektywność drastycznie spada.Pomijając fakt że mało który zawodnik da rade tyle grać, a wiemy jak energetycznie gra Szubi to jednak jest to zawodnik który ma skończone 36 lat.
      Szubi powinien grać ok 20-25 minut.I ostatnio tyle gra-jego efektywność jest od razu większa.

• 8 1

• (2)

ha ha zawsze smieszy mnie jak pseudoznawcy mowia, ze nasi koszykarze powinni grac 20-25 minut. W innych ligach graja duzo wiecej, a w NBA po 40-45 minut i co drugi dzien mecze...a nasi chlopcy przeciez musza tydzien wypoczac aby 20 minut zagrac.