Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard 76:74. Wyszarpane zwycięstwo

mip.
29 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Novak Musić (na zdjęciu) rzutem na 60 sekund przed końcem, zapewnił zwycięstwo Asseco Arce w meczu z PGE Spójnią Stargard. Novak Musić (na zdjęciu) rzutem na 60 sekund przed końcem, zapewnił zwycięstwo Asseco Arce w meczu z PGE Spójnią Stargard.

Asseco Arka Gdynia z PGE Spójnią Stargard 76:74 (20:20, 15:21, 19:20, 22:13) w zaległym meczu 22. kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczni Milosa Mitrovicia długo gonili rywala, a zwycięstwo wyszarpali na 70 sekund przed końcem.

ASSECO: Wołoszyn 13 pkt (3x3, 6 zb.), Boykins 12 (1x3), Musić 12 (1x3, 6 as.) Hrycaniuk 8, Tomaszewski 0 oraz Wilczek 10 (2x3, 8 zb.), Durham 8, Dylewicz 7 (1x3), Bogucki 6

Spójnia: Gilder 24 (3x3, 8 zb.), Młynarski 12 (2x3), Gray 9 (6 zb.), Steele 9 (6 zb.), Johnson 5 oraz Grudziński 9 (1x3), Śnieg 6 (6 as.)

Żółto-niebiescy na ostatnie mecze sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi powrócili do własnej hali. We wtorkowy wieczór podejmowali PGE Spójnię Stargard. Do składu Arki po nieobecności powrócił Jacobi Boykins. To właśnie Amerykanin zdobył pierwsze cztery punkty dla gdynian.

Szybko jednak zaliczkę wypracowali sobie goście, a przy wyniku 6:12 o czas poprosił Milos Mitrovic poprosił o czas. Chwilę po nim Spójnia prowadziła już 20:12, ale jeszcze przed końcem pierwszej kwarty Arka wyrównała i takim wynikiem rozpoczęła się druga odsłona.

MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Arka Gdynia 96:85. Przeczytaj relację z ostatniego meczu, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Gdynianie potrafili odskoczyć na 6 punktów po celnych "trójkach" Filipa DylewiczaDominika Wilczka. Później to jednak do głosu doszli przyjezdni, wykorzystując dwa trzyminutowe okresy bez zdobyczy punktowej Asseco.

Do przerwy żółto-niebiescy przegrywali 35:41. W drugiej połowie problemy ze słabą skutecznością nie zniknęły, ale Spójnia również nie mogła znaleźć drogi do kosza. Gdy "trójkę" rzucił Boykins, strata Arki zniwelowała się do zaledwie punktu. Później jednak znów odskoczyli goście i po trzech kwartach było 54:61, a gdynianie mieli zaledwie 36 proc. celnych rzutów z gry.

Przeczytaj, jak koszykarze tłumaczyli się z gry w kratkę

Ostatnie 10 minut to lepsza gra Asseco, które po serii 6:0 objęło prowadzenie. Szybko odbił je Tomasz Śnieg, ale kolejne celne rzuty żółto-niebieskich pozwoliły nieco ustabilizować sytuację. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i na 88 sekund przed końcem wyrównali. Ostatnie słowo należało jednak do Novaka Musicia, który dał zwycięstwo gdyńskiej ekipie 76:74.

W końcówce Asseco nieco poprawiło skuteczność, która wyniosła 39 proc. przy 40 proc. Spójni. Gdynianie lepsi w zbiórkach (44 do 39) i popełnili mniej strat (14 do 15).

16 GTK Gliwice 28 5 23 2122:2434 33
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-04-06

Wyniki 28 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 71:79 (14:20, 26:20, 16:20, 15:19)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - ASSECO ARKA GDYNIA 75:61 (23:15, 20:16, 18:23, 14:7)
  • GTK Gliwice - Anwil Włocławek 62:88 (16:22, 15:17, 10:25, 21:24)
  • Legia Warszawa - King Szczecin 101:71 (21:10, 35:30, 30:17, 15:14)
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 99:62 (31:20, 23:12, 25:11, 20:19)
  • HydroTruck Radom - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 68:85 (16:27, 13:20, 16:17, 23:21)
  • Twarde Pierniki Toruń - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:76 (16:19, 15:18, 30:21, 22:18)
  • PGE Spójnia Stargard - Śląsk Wrocław 86:73 (18:23, 31:17, 20:22, 17:11)
  • Mecz zaległy z 23. kolejki
  • Polski Cukier - GTK 69:77 (22:24, 12:17, 13:18, 22:18)
  • Mecz zaległy z 22. kolejki:
  • ASSECO ARKA - PGE Spójnia 76:74 (20:20, 15:21, 19:20, 22:13)
  • Mecz zaległy z 30. kolejki:
  • HydroTruck - Twarde Pierniki 72:59 (13:9, 24:19, 10:16, 25:20)
mip.

Opinie (8)

• (4)

Dzisiaj znow najslabiej bogucki. Po sezonie bye bye

• 4 7

• (1)

W tym sezonie juz wygralismy. Zloilismy d*p..a treflowi i frasunkiewiczowi. Teraz na oslode jeszcze raz pojedziemy z puzlami i sezon w pelni udany, biorac pod uwage okrojony budzet

• 17 0

• tak troche ostrożnie z tym wygranym sezonem

Mimo wszystko to dolna część tabeli i dośc kiepski bilans wygranych do przegranych ale wiadomo że oczekiwania były znacznie obniżone. Zagraliśmy chyba lepiej niż prognozowano ale nazywanie tego wygranym sezonem to wg mni zbyt daleko posunięta radość.

• 2 6

• Fajnie oglada sie Durhama. Mam nadzieje, ze dzieki Asseco troche sie odbije i zaistnieje na rynku koszykarskim.

• 6 0

• w poprzednich sezonach tacy znafcy jak ty żegnali Witlińskiego, Frąckiewicza i paru innych a dzisiaj przyjęto by ich z pocałowaniem ręki. Bogucki za 2-3 lata będzie lepszy od nich jeśli ktoś znajdzie dobry klucz do jego rozwoju

• 9 1

• niezłe to było, zwłaszcza że nie przepadam za meczami właściwie o nic. od paru meczów zauważyłem że właściwie tylko Durham wie na czym polega rzucanie wolnych - możnaby przyjąć że gdyby spójnia wygrała to właśnie wolnymi.
    nieistotne czy się sezon skończy na 9-tym czy 15-tym miejscu ale pozostał jeszcze jeden ważny mecz na który trzeba się sprężyć!... i prawie zaraz potem pół roku wakacji