Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard 82:97. Srogi zawód koszykarzy

10 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Przemysław Frasunkiewicz ma o czym myśleć. Asseco Arka Gdynia fatalnie rozpoczęła rundę rewanżową w Energa Basket Lidze. Przemysław Frasunkiewicz ma o czym myśleć. Asseco Arka Gdynia fatalnie rozpoczęła rundę rewanżową w Energa Basket Lidze.

Asseco Arka Gdynia srodze zawiodła na otwarcie rundy rewanżowej w Energa Basket Lidze. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza przegrali na własnym parkiecie z niższej od siebie notowaną drużyną PGE Spójnia Stargard aż 82:97 (21:13, 20:36, 19:19, 19:29). Po dobrej pierwszej kwarcie, gra miejscowych koszykarzy zupełnie posypała się w drugiej odsłonie. Przez 10 minut stracili aż 36 punktów. W całym meczu zainkasowali najwięcej punktów w tym sezonie ligowym.

ASSECO ARKA: Bostic 28 (5x3, 6 zb.), Hammonds 10 (1x3, 7 zb.), Emelogu 8 (2x3), Szubarga 6 (1x3, 6 as.), Hrycaniuk 0 oraz Greene 14 (4x3), Upson 11, Wołoszyn 5 (1x3), Wyka 0, Czerlonko 0

PGE SPÓJNIA: Cowels III 25 (6x3), Kostrzewski 21 (6 zb.), De Leon 16 (2x3), Gintvainis 11 (2x3), Olisemeka 0 oraz Śnieg 12 (6 zb., 6 as.), Młynarski 10 (2x3, 7 zb.), Brenk 2

Losowanie Pucharu Polski. Z kim zagrają trójmiejscy koszykarze w półfinałach?

Asseco Arka Gdynia zagrała solidną inauguracyjną kwartę. Nic wówczas nie wskazywało na to, że piąta drużyna na półmetku sezonu zasadniczego może mieć kłopoty na własnym parkiecie z jedenastym zespołem, z którym na wyjeździe wygrała 76:65.

Rejestr punktowy "trójką" otworzył Josh Bostic. Trener Jacek Winnicki poprosił o czas dla przyjezdnych już w 4. minucie, ale nie zmienił obrazu gry tej kwarty.

Gospodarze dobrze grali zespołowo. W 10 minutach otwarcia zaliczyli 8 asyst. Nie przeszkodziła im nawet awaria zegara odmierzającego czas akcji nad koszem, na który atakowali. O tym, że miejscowi nie mają kłopotu z odliczeniem 24 sekund, udowodnił Leyton Hammonds. Po jego trójce było już 14:5.

PGE Spójnia, która nie miała klasycznego centra, miała duże kłopoty z przebiciem się pod koszem. W pierwszej kwarcie zmusiła rywali zaledwie do 2 fauli i ani razu nie stanęła na linii rzutów wolnych.

Asseco Arka Gdynia i Trefl Sopot - ocena prezesów na półmetku sezonu

Mimo że goście przegrywali, to ich kibice, którzy stawili się w Gdynia Arena, nie ustawali w dopingu. Jednak trudno tym wsparciem wytłumaczyć to, co stało się w drugiej kwarcie. Asseco Arka straciła aż 36 punktów w ciągu 10 minut! Można powiedzieć, że podopieczni Przemysława Frasunkiewicza sami wpędzili się w kłopoty. Przydarzyły im się m.in. 7 strat, pozwalali też rywalom zbierać piłki na atakowanej tablicy.

W 11. minucie Phil Greene po rzucie dystansowym poprawił wynik na 24:13, a potem coraz bardziej dominowali goście. Najpierw dwiema trójkami popisał się Raymond Cowels III. Natomiast w 15. minucie PGE Spójnia prowadziła już 28:27 po akcji Tomasza Śniega. Natomiast w końcówce tej kwarty brylował Mateusz Kostrzewski, który przecież karierę w koszykarskiej elicie rozpoczynał od gry w Trójmieście.

Asseco Arka zeszła na przerwę z niekorzystnym wynikiem 41:49, choć tak nie musiało być. Na 5 sekund przed końcem Bostic popełnił faul w ataku. Po chwili gospodarze zaspali dwukrotnie w obronie. Najpierw pozwolili wyjść Kostrzewskiego od razu po kontry po zagraniu z autu. Natomiast gdy Mateusz spudłował przy drugim wolny, zebrał piłkę i dobił ją do kosza, ustalając wynik po 20 minutach gry.

Trzecią kwartę dwoma trójkami rozpoczął Cowels. Przewaga Spójni wzrosła do 55:41. Hasło do odrabiania strat dał Bostic, który był faulowany przy rzucie za trzy, a potem zamienił wszystkie wolne na punkty. Dzięki Amerykaninowi, który po pół godzinie gry, miał na koncie już 28 punktów, gdynianie mogli jeszcze odwrócić losy meczu w ostatniej kwarcie. Weszli w nią przy wyniku 60:68.

Niestety, w czwartej części gry Bostic nie zdobył już żadnego punktu, a początek tej odsłony znów należał do Cowelsa. Amerykanin zdobył pięć punktów z rzędu, powiększając przewagę gości do 73:60. Łacznie rzucał 6 razy zza łuku i zawsze trafiał.

Od 33. minucie musiał się jednak bardzo pilnować, gdyż złapał 4. faul. Kolejne przewinienie oznaczałoby dla niego koniec meczu, a to byłby duży problem dla PGE Spójni. Trener Winnicki miał wąski skład. Korzystał bowiem tylko z 8 graczy.

Jednak Asseco Arka nadal grała niefrasobliwie. W 36. minucie Kostrzewski znów zebrał piłkę po nietrafionym wolnym. Tym razem nie kończył jednak sam, a podał na obwód do Adrisa de Leona, który trafił za trzy.

Trener Frasunkiewicz poprosił o przerwę, ale nie zdołał zmobilizować podopiecznych. Po wznowieniu gry Kostrzewski i De Leon poprawili wynik na 92:74! Nic nie mogło uchronić już miejscowych od klęską.

Dla Asseco Arki to już 6 porażka w tym sezonie ligowym, a trzecia poniesiona przed własną publicznością. W dodatku tyle punktów w meczu EBL gdynianie jeszcze w bieżących rozgrywkach nie stracili.

Wyniki 16 kolejki

• King Szczecin - TREFL SOPOT 76:70 (15:17, 19:23, 25:9, 17:21)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - PGE Spójnia Stargard 82:97 (21:13, 20:36, 19:19, 22:29)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Start Lublin 100:93 (31:23, 32:25, 26:20, 11:25)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 95:78 (17:18, 36:18, 18:24, 24:18)
  • Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 78:109 (22:32, 13:21, 24:31, 19:25)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice 81:86 (13:26, 23:16, 25:20, 20:24)
  • HydroTruck Radom - Śląsk Wrocław 83:87 (20:18, 14:30, 27:16, 22:23)
  • Legia Warszawa - Polski Cukier Toruń 92:85 (15:17, 29:28, 19:18, 29:22)

Opinie (93)

• (6)

Winnicki pokazał Franzowi kolejny raz jak się przygotować do meczu, jak egzekwować założenia przedmeczowe, jak utrzymywać koncentrację, jak motywować w czasie meczu... itd. wszystko opada jak się ogląda tak grające asseco.
    po takim pokazie niesmak pozostaje na długo

• 29 3

• Czy Winnicki przegrał kiedykolwiek z Frasunem?

Bo odkąd pamiętam, ilekroć nie przyjeżdzał w 5 czy w 7 zawsze dawał Francowi solidną lekcję koszykówki...

• 2 0

• Dla przpomnienia to Winicki wylecial z Ostrowa (3)

Juz tak nie wychwalaj

• 2 11

• (1)

wylecenie ślimaka z Ostrowa to "manie" innego zdania niż nieomylny))) właściciel

• 10 1

• to był błąd życia ownera stali

• 1 0

• Bo nie był lizusem i mówił co myśli. Wiedzą przeskoczył nas dziś o kilka długości.

• 17 1

• Kim jest Franz?

• 6 0

• To jakiś nowy świecki zwyczaj (3)

chłopak czirliderki rzucający z połowy boiska? Jeśli dobrze widziałem?
    Kto powinien po tym meczu polecieć. Najlepiej ktoś z trójki frasun, wyka albo hrycaniuk. Kompletny brak szacunku!

• nawet jeśli tak wyszło przypadkowo

to niesmak pozostaje. Z reszta nie mam pojęcia, jak wybiera się osobę do tego konkursowego rzutu z połowy. Sam bym chętnie sobie rzucił. ;)

• 6 0

• (2)

Ludzie, nie łudźcie się na jakąkolwiek zmianę trenera. Jeśli ktoś nigdy nie był bliżej klubu to nie zrozumie. Ten klub polega mniej więcej na tym samym jak funckjonuje sejm. Poseł / pachołek ma zagłosować nie jak chce tylko jak mu rozkazuje szef . Partia rządząca ma dawać prace swoim ludziom gdzie się tylko da . Myślicie ,że dlaczego nagle po zwiększeniu budżetu coachem został Frasun bez doświadczenia ? Dalczego wróciła największaq kaleka polskiej koszykówki , Czerlonko? Dlaczego pani R. i pan W. cały czas są w klubie? Tutaj nie ma szans na zmiany. Tak samo jak było z Packiem, gdyby wtedy był dobry trener to w lidze każdy mecz kończyłby się wynikiem +30 a w Eurolidzie conajmniej raz Prokom zagrałby w Final Four . Z resztą o czym my mówimy jak Frasunkiewicz któryś raz z kolei na konfenerecji mówi o możliwych zmianach w drużynie. Od transferów nie jest trener. A o zmianach to może mówić prezes a nie trener który bardzo dobrze wie,że nikt go nie ruszy ze stołka .

• 12 4

• bzdura goni bzdurę)
      przykłady z ligi - kto budował stal? przypadkiem nie prezio... kto składa spójnię od nowa? Winnicki a że patrzą mu na ręce i wydzielają kasę, taka rola zarządu
      analogicznie - kto budował asseco? trener i tylko trener jest w zdrowym klubie odpowiedzialny za skład. skład się nie sprawdził? nie ma wyników? trener wylatuje (ale na pewno nie po miesiącu czy nawet dwóch)
      Czerlonko, pani R, pan W są z nadania jakiejś wiodącej siły narodu?DDD poproś o mocne środki uspokajające)))
      a historii nie zmienisz, Prokom to już tylko historia... coraz odleglejsza

• 2 1

• Czerlonko

To jest prawda ! Facet jest masakryczny .A Kamiński siedzi na lawie , zamiast się obywać . Jak Czerlonko dostaje jakiś szmal za grę , to to jest afera .

• 4 2

• Czas pokazać białe chusteczki (6)

Ciekawe czy Klub Kibica stać na konstruktywną krytykę czy tylko nieustający zachwyt wobec tzw trenera?

• 10 3

• Klub Kibica Asseco (4)

Jest zaślepiony.Zaćme mają na oczach!

• 8 3

• Klub Kibica worek do obijania dla Januszy (3)

Klub Kibica do bani bo 20 ma przekrzyczeć 2000 z Anwilu gdy reszta hali nie pomaga.
        Klub Kibica ma zwolnić trenera.
        Klub Kibica jest odpowiedzialny za przegrane itp itd

• 4 1

• (1)

Nikt nie mówi o odpowiedzialności Klubu Kibica a tylko jest oczekiwanie by klub wyraził swoje niezadowolenie wobec sytuacji, trenera itd. Nawet w jakiś zabawny sposób.

• 3 1

• Dają się wodzić za nos takim dwóm.

• 0 0

• Zapisz się do kk a nie podpuszczasz innych

• 3 1

• W końcu po to się z nami ciagle spotykają aby mydlić oczy i opowiadać bajki. Tylko ta taktyka na mnie już nie działa.

• 4 0

• Słyszałem, że (7)

podobno trener zgłaszał jakie zmiany są potrzebne, ale zarząd odmówił bo brak kasy i oni już nie rządzą w Asseco .

• 1 6

• I po co wrzucasz niewypał. Miał swój budżet i go wykorzystał tak jak potrafił. A jak to każdy widzi :-))) Przecież to jest zachowanie rodem z piaskownicy. Obarczanie wszystkich dookoła tylko nie siebie i wybielanie swojej osoby. Takiego zachowania trenera jeszcze nie widziałem. Świadczy to tylko o tym jak daleko temu Panu do bycia szkoleniowcem.

• 2 0

• (3)

frasunkiewicz powinien zglosic, ze sa potrzebne zmiany trenera.

niech frasunkiewicz nie zwala na zawodnikow, bo to przez frasunkiewicza zespol gra tak tragicznie

• 4 0

• Widziane z boku z Gdańska (1)

Błędy w składzie trzeba naprawiać. Drużynę wspomagać.
        Patrz na Anwill i ich kibiców.

• 1 0

• ale my nie chcemy być jak kibice Anwilu.

• 2 0

• Skąd wiesz ?

• 0 0

• w Asseco lada chwila będzie rządził pan Polsat.

• 1 0

• słuchy chodzą, chodzą słuchy

• 2 3

• To gdzie ci poplecznicy Frasuna? (11)

Jakoś cicho jest:) Frasun jest dobry, Frasun ma koncepcje, Frasun wie co robi...:) bahaha Takiego klauna koncepcyjnego to nie było dawno w Polskiej lidze!

• 15 3

• Sorry (4)

Długo wstrzymywałem się z krytyką trenera ale niestety to go przerasta. Może powinien popraktykować u kogoś starszego. Zdumiewająca rotacja i ciągłe granie przez Bostica oraz walenie za 3 pozwala normalnemu trenerowi bronić skutecznie nawet przeciętnym składem.
      Jeżeli w Toruniu tłumaczył KK że to skład na środek ligi, to na co go stać pokazał dzisiejszy mecz i mecz z Ostrowem w poprzedniej rundzie.
      Dla jasności, chodzę na tą drużynę blisko 20 lat i takiego klepania nie pamiętam