Asseco Arka Gdynia - Polpharma Starogard Gd. 100:69. Pogrom w derbach Pomorza

dak.
6 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Poniedziałkowe zwycięstwo, było 10. koszykarzy Asseco Arki Gdynia w tym sezonie Energa Basket Ligi. Poniedziałkowe zwycięstwo, było 10. koszykarzy Asseco Arki Gdynia w tym sezonie Energa Basket Ligi.

Asseco Arka Gdynia wygrała u siebie z Polpharmą Starogard Gdański 100:69 (31:15, 24:15, 25:22, 20:17) w meczu 15. kolejki. Żółto-niebiescy trafili 18 "trójek" i po raz pierwszy w tym sezonie zdobyli trzycyfrową liczbę punktów. Koszykarskie derby Pomorza w Gdyni Arenie obejrzało 1827 kibiców. Dzięki szybko wypracowanej przewadze, więcej czasu na grę otrzymali rezerwowi, którzy do tej pory zazwyczaj wchodzili w ostatnich kwartach. Każdy zawodnik gdyńskiej drużyny zakończył spotkanie ze zdobyczą punktową.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 62:87. Relacja, wystawianie ocen koszykarzom i trenerowi

ASSECO: Szubarga 15 (3x3), Bostic 13 (3x3), Emelogu 10 (2x3) Hammonds 7 (1x3, 9 zb.), Hrycaniuk 4 oraz Greene 15 (4x3), Wołoszyn 9 (2x3), Czerlonko 9 (1x3), Wyka 7 (1x3, 10 zb.), Upson 4, Kamiński 4, Malczyk 3 (1x3)

POLPHARMA: Paliukenas 17 (1x3), Dzierżak 16 (2x3, 6 as.), Williams 10, Prahl 10 (6 zb.), Wilkins 10 (2x3, 8 zb.) oraz Motylewski 6 (8 zb.), Załucki 0, Urbański 0

Po 11 dniach przerwy, koszykarze Asseco Arki Gdynia powrócili do rozgrywek Energa Basket Ligi. Tyle minęło od wyjazdowej porażki 65:83 z Anwilem Włocławek. W 15. kolejce ekstraklasy, żółto-niebiescy mierzyli się natomiast z Polpharma Starogard Gdański.

Pierwsza kwarta bezsprzecznie należała do gospodarzy, w której pierwszoplanowe role odegrali Josh BosticKrzysztof Szubarga. Kapitan gdyńskiego zespołu rzucił trzy "trójki", dzięki czemu podopieczni Przemysława Frasunkiewicza odskoczyli rywalom na 9 "oczek" po 6 minutach gry. W takiej sytuacji, szansę gry otrzymał m.in. Wojciech Czerlonko, który w tym sezonie z ławki rezerwowych wchodził głównie w drugiej połowie. W tej samej części spotkania efektownym wykończeniem alley-oopa popisał się DeVonte Uspon, a po 10 minutach mieliśmy wynik 31:15.

Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia 83:65. Relacja live, wideo

Drugą partię od celnego trafiania zaczął Dariusz Wyka, ale goście odpowiedzieli 6 punktami. To tylko podrażniło miejscowych, którzy potrzebowali niespełna 120 sekund, by ponownie zwiększyć przewagę do 18 punktów. Gdynianie jeszcze przed przerwą potwierdzili dobrą dyspozycję, gdy 4-krotnie z rzędu trafiali zza łuku, po rzutach Benjamina Emelogu, Leytona Hammondsa, Phila Greene'a oraz Bostica.

Po zmianie stron, obraz gry był już bardziej wyrównany. Żółto-niebiescy na więcej pozwalali rywalom w defensywie, ale w ataku również nie próżnowali. Mogli sobie na to pozwolić, mając z tyłu głowy wysoką przewagę. Różnica 30 punktów została przekroczona na niespełna dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty. Już wtedy wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa drużynie Frasunkiewicza.

W ostatniej partii goście mogli jedynie pomniejszać rozmiary porażki, ale pierwsze trafienie w tej odsłonie zaliczyli po niespełna 3 minutach. Po stronie miejscowych swoje szanse wykorzystali natomiast Grzegorz KamińskiMarcin Malczyk, co oznaczało, że każdy z gdyńskich zawodników zakończył spotkanie ze zdobyczą punktową. Gdy 6 sekund przed końcem celny rzut wykonał Czerlonko, została osiągnięta bariera 100 "oczek". Dla żółto-niebieskich to pierwsza taka sytuacja w tej kampanii.

W całym spotkaniu gospodarze trafili aż 18 "trójek". Potrzebowali do tego 37 prób. Dla porównania rywale wykorzystali tylko 5 z 24 takich rzutów.

Wyniki 15 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - TREFL SOPOT 62:87 (14:19, 15:22, 18:22, 15:24)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Polpharma Starogard Gdański 100:69 (31:15, 24:15, 25:22, 20:17)
  • King Szczecin - PGE Spójnia Stargard 74:68 (24:11, 16:19, 20:20, 14:18)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław 83:78 (19:18, 21:23, 17:14, 26:23)
  • HydroTruck Radom - GTK Gliwice 89:71 (19:20, 20:12, 27:16, 23:23)
  • Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 75:104 (13:22, 23:26, 20:22, 19:34)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Start Lublin 75:104 (21:29, 20:28, 11:23, 23:24)
  • Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 86:102 (19:22, 23:25, 25:33, 19:22)
dak.

Opinie (21) 3 zablokowane

• Wygrana cieszy bez dwóch zdań! (3)

Ale po co trener trzyma tabliczkę? Skoro rozpisana jest tylko jedna strategia. Trójki, trójki, trójki. Gdzie gra pod koszem? Z Polpharmą się uda ale z innymi?

• 29 9

• Polpharma - szkoda drużyny. Asseco- nie mogło być inaczej! (1)

Mimo znaczącej przewagi- dużo głupich strat, zero gry na tablicach, rzucanie piłki donikąd. Nie ma gry zespołowej. Frasun out!!

• 14 5

• Frasun

Ucz się pracy,ciężkiej pracy od Dawida Kubackiego.brawo Dawid.Frasun aut!

• 11 5

• a ja tam lubię trójki))) pod warunkiem że wpadają... jak dzisiaj

• 6 1

• bez euforii - to był tylko mocniejszy trening 5/5 a wygrana była obowiązkiem
    Bostic ciągle bez formy, Hammonds cieniuje, Emelogu na pewno nie jest strzelcem a Greenowi daleko jeszcze do statusu gwiazdy. jedynie Szubi jak wino a Wołek jest stanowczo niedoceniany. a Wojtuś niech nie myśli że jest taki dobry - z lepszymi tak sobie nie porzuca (jeśli wyjdzie na parkiet)
    nie mogło być takiej skuteczności tydzień temu (no ale tam bronili)))