Asseco Gdynia coraz dalej od play-off

3 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Filip Matczak drugi mecz z rzędu dał popis gry w ataku jednak Asseco ponownie przegrało. Filip Matczak drugi mecz z rzędu dał popis gry w ataku jednak Asseco ponownie przegrało.

Koszykarze Asseco dali narzucić sobie styl gry drużyny ze Szczecina i przegrali na wyjeździe z Kingiem 83:94 (21:22, 21:29, 16:17, 25:26). Rywale gdynian to grający bardzo ofensywnie zespół, z którym nie można iść na wymianę ciosów, jak uczynił to zespół Przemysława Frasunkiewicza. W nim kolejny świetny występ zaliczył Filip Matczak, który zdobył 23 punkty. Porażka sprawia jednak, że Asseco coraz dalej do fazy play-off, czyli do czołowej ósemki.

NAJBLIŻSZE MECZE W TRÓJMIEJSKIEJ KOSZYKÓWCE Z UDZIAŁEM M.IN. TREFLA SOPOT I BASKETU 90 GDYNIA

King: Kikowski 26 (2x3, 5 as.), Robinson 14 (1x3, 7 zb., 6 as.), Garbacz 11 (2x3, 5 zb.), Łukasik 4 (6 zb.), Nowakowski 2 oraz Releford 19 (3x3), Dutkiewicz 9 (1x1), Skibniewski 5 (1x3), Knowles 4

ASSECO: Żołnierewicz 14 (3x3), Czerlonko 7 (1x3), Witliński 3 (1x3), Put 2, Ponitka 2 oraz Matczak 23 (3x3), Szubarga 15 (2x3, 7 as.), Szczotka 14 (1x3), Konopatzki 3 (1x3), Jankowski 0, Kamiński 0

Asseco trafiło w piątek na nieco zmienionego Kinga. Choć drużynę opuścił przed tym spotkaniem Taylor Brown, a niebawem rozstanie się z nią Craig Sword, to w ich miejsce wskoczyli, najlepszy strzelec Polskiej Ligi Koszykówki Travis Releford oraz Zane Knowles - obaj z Siarki Tarnobrzeg.

Pierwszy za nich świetnie wpasował się w ofensywny styl gry Kinga, którego nie potrafili zatrzymać koszykarze Asseco. W debiucie w nowej drużynie dali zdobyć mu aż 19 punktów, czyli więcej, niż przed tym spotkaniem wynosiła średnia Amerykanina - 18,1 pkt.

I choć Asseco przez większą część meczu znajdowało odpowiedź na ofensywne poczynania rywali, to na 40 minut gry nie starczyło gdynianom siły rażenia. Po raz kolejny świetnie w ataku spisał się Filip Matczak. Po rekordzie kariery na boiskach PLK, który ustanowił w poprzednim meczu, z AZS Koszalin - 26 pkt, tym razem zdobył tylko trzy mniej.

W pierwszej kwarcie rzucił 4 pkt, choć wszedł z ławki rezerwowych. W pierwszej piątce, którą ponownie zaskoczył trener Asseco Przemysław Frasunkiewicz, dobrze w ataku wspomagali go Przemysław ŻołnierewiczWojciech Czerlonko. Obaj zdobyli w niej po 5 pkt. W tej części gry wymiana ciosów szła dzięki temu bardzo dobrze. W drugiej kwarcie gdynianie także otworzyli się ofensywnie, ale niestety rywale zrobili to jeszcze lepiej.

Choć w 23. min, po trójkach Krzysztofa Szubargi i Żołnierewicza gdynianie prowadzili 29:22, to na tym zakończył się ich odjazd. Gospodarzy do odrabiana strat pchnął Russell Robinson, a po akcji wykończonej celnym rzutem z faulem i dodatkowym osobistym, Paweł Kikowski doprowadził w 16. min. do remisu 33:33.

Ten zawodnik do końca pierwszej połowy dołożył jeszcze 9 pkt i zamknął ją w sumie z 19 pkt. Ostatnich 5 pkt przed przerwą należało do Releforda więc gdynianie schodzili na odpoczynek do szatni przegrywając 42:51.

W trzeciej kwarcie King starał się kontrolować wynik, a Asseco wyprowadzać z równowagi rywala. W 25 min, przy prowadzeniu rywali 57:48 za trzy trafił Szubarga. Następnie dwa celne rzuty wolne dołożył Piotr Szczotka, a serię punktową, także trójką zamknął minutę później Mikołaj Witliński (57:56). Na więcej nie pozwolił Marcin Dutkiewicz trafiając w krótkim okresie czasu cztery rzuty wolne. A gdy kwartę trafieniem zamykał Robert Skibniewski strata Asseco wróciła do 10 pkt (68:58).

I choć w ostatniej części meczu 9 pkt zaliczył Matczak, dobrze grali Szczotka, Szubarga czy Żołnierewicz, to King na każdego z nich miał odpowiedź po drugiej stronie boiska. Dlatego też koszykarze Asseco ani na chwilę nie mogli pomyśleć w czwartej kwarcie o zwycięstwie.

Do końca rundy zasadniczej zostało jeszcze Asseco 8 meczów, ale od drużyn, które będą starały się o ostatnie miejsca dające grę w play-off mają już trzy porażki więcej. Dlatego też najważniejsza cześć rozgrywek zaczyna oddalać się od gdynian.

Wyniki 21 kolejki

• Siarka Tarnobrzeg - TREFL SOPOT 70:79 (24:16, 12:18, 19:24, 15:21)
  • King Szczecin - ASSECO GDYNIA 94:83 (22:21, 29:21, 17:16, 26:25)
  • Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek po dogrywce 88:95 (20:16, 15:17, 26:29, 22:21, d 5:12)
  • AZS Koszalin - TBV Start Lublin 65:79 (19:16, 20:27, 10:10, 16:26)
  • Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 78:72 (23:13, 11:25, 22:21, 22:13)
  • Miasto Szkła Krosno - Stelmet BC Zielona Góra 57:75 (20:15, 11:23, 15:17, 11:20)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 90:73 (26:14, 19:18, 28:18, 17:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 61:78 (11:18, 20:25, 20:17, 10:18)
  • King Szczecin - Rosa Radom 63:68 (18:17, 14:21, 14:18, 17:12)

• (1)

Kingi mają teraz pięć równorzędnych dwójek (myślą o k-o) więc przegrana nie byłaby zaskoczeniem, przynajmniej dla mojej starej. Robienie wiatru na parkiecie (jakieś problemy gastryczne? dobrze, że w hali jest wentylacja) to skandal, potrzebne są jeszcze zasady kultury, opanowanie w trudnych momentach organizmu - czyli niedoświadczenie.
      Startowa dwójka była ... tuzinkowa? Ostatnio Bronek z Dąbrówki wpadł na równie odkrywczy pomysł i jak wiadomo efekty były podobne, za co pretensje mieli do niego sąsiedzi z Karwin

• 3 0

• współczuję, ta choroba będzie duuużo cię kosztować

• 1 2

• (6)

Pana Redaktora żarty się trzymają? Jakie Play -Offy? Z tym składem?
    Przecież potrzeba byłoby wzmocnień, które czynią wszystkie kluby wokół, które szanują to co robią i szanują swoich kibiców. A Asseco szanuje swoje czirliderki zapewniając im coraz to nowe etaty i samochody służbowe
    Filozofia ogrywania młodzieży już również poległa, wynik U20 mówi sam za siebie, nawet beztalencie synuś wylał swoje frustracje obciążając kibiców.
    Ale ogólnie jest super krewni i znajomi mają pracę, szlachetne płacenie na hospicjum wzięli na siebie coraz mniej liczni kibice kupujący coraz droższe bilety. Czekamy na jeszcze większy gruz w przyszłym sezonie i kolejną ładną żeńską buzię z parkietu na liście płac jako pracownicę klubu

• 22 3

• Prokurent

Zgadzam się z tą opinią.Dodam tylko,że cała ta akcja wspierania hospicjum(to jest szlachetne) to nie z kasy klubu leci,tylko haracz z kieszeni kibiców.Na mecze Euro,kiedy jeszcze klub Asseco-Prokom w tej imprezie brało udział bilety kosztowały tylko pięć złotych więcej.Jak kibice traktują to co robi z nimi zarząd klubu?Widać to po coraz większej ilości zasłanianych czarnymi kotarami sektorach.Porażka goni porażkę a jakieś drobne sukcesy świadczą,że ogrywanie młodzieży przez klub,niestety nie sprawdza się.

• 7 2

• AntyProkurent

Otrząśnij się gościu z letargu, co Ty chcesz od U20? Chłopaki znaleźli się wśród 8 najlepszych drużyn w Polsce, pozostawiając za sobą przynajmniej kilkadziesiąt innych drużyn/klubów w swojej kategorii? Jeśli to nie jest sukces to może Ty pochwalisz się swoimi osiągnięciami??? Co tak cicho...?

• 5 6

• (2)

Rozumiem, ze każdy tutaj zna umowy sponsorskie, ich warunki, płace jakie dostają pracownicy....co do U20, ktoś był na meczu? Widział spotkania? Wie jak zagrali!? Nie sadze. Łatwo się ocenia. Asseco chociaż jest wypłacalne a nie podpisuje wirtualne kontrakty, czy wałęsa się po sadach albo zaraz zniknie z koszykarskiej mapy. Ostatnia przegrana na własnym parkiecie może i bolesna, ale zapewniła dobre widowisko sportowe.
      Tak wiec malkontentów będzie zawsze wielu i zawsze będą wiedzieli lepiej. Pozdrawiam serdecznie

• 8 4

• (1)

W zeszlym roku jaki byl wynik U20 a jaki w tym ? Jest progres ? Jakos cicho ?

• 1 1

• Nie można roczników porównywać. To akurat jest loteria. Plus ważne co będzie z tymi młodymi koszykarzami jak wyjdą z młodzieżowej koszykówki. Pytanie gdzie i czy w ogóle zagrają w plk

• 0 1

• Ciągle to samo

Piszesz gościu ciągle to samo.
      wolisz chłopców to odwal się od dziewczyn.
      napisz może coś konstruktywnego ?

• 0 0

• Kingi mają teraz dwie równorzędne piątki (myślą o p-o) więc wygrana byłaby zaskoczeniem, przynajmniej dla mnie. Robienie wiatru na parkiecie to za mało, potrzebne są jeszcze umiejętności, lepsza skuteczność, opanowanie w trudnych momentach - czyli doświadczenie.
    Startowa piątka była ... nietuzinkowa? Ostatnio Gronek z Dąbrową wpadł na równie odkrywczy pomysł i jak wiadomo efekty były podobne:)))

• 4 1

• To w jaki sposob stoczyl sie ten klub jest niesamowite. Naprawde przez lata chodzilem na mecze prokomu,ale teraz szkoda oczu na te popisy. Przeciez to jest drewno ze skladu papy i wegla. Kto im placi za gre?

• 9 8

• ASSECO GDYNIA

Masakra masakra co to ma byc Asseco brak slow i nerow jak sie patrzy na ta wasza koszykowke to kartofle gnija w piwnicy

• 7 4

• Przykre

ale chyba spadamy z ligi.

• 4 6

• Żal (2)

Hmmm zastanawiające jest to, że po każdym wygranym meczu widzę komenatrze typu: Brawo Asseco! To się ogląda! Dobrze, że stawiamy na młodzież itd...po każdym przegranym meczu winicie Zarząd i Bogu ducha winne czirliderki...X lat temu wszyscy psioczyli, że z takim budżetem jakie ma Asseco Prokom to nie dziwne, że wygrywają więc naturane było to, że polską polityką rzucania kłód pod nogi komuś komu lepiej idzie, wszyscy wspierali słabszych...Wtedy Asseco też było wyklęte...Teraz przy mniejszym budżecie każdy ma problem, że zawodnicy nie tacy, że gwiazd z NBA nie ma...Czego wy tak naprawde chcecie? Brak słów;/

• 12 2

• Chcemy walki, potu i krwi. A nie po meczu komentarzy pseudo trenera nic sie nie stalo, przeciez to nie mecze p-o zeby sie przejmowac.