Koszykarze Asseco wygrali trzeci raz z rzędu

6 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Krzysztof Szubarga w Koszalinie trafił dla Asseco 4 na 5 rzutów za 2 punkty i 4 na 6 rzutów zza łuku. Krzysztof Szubarga w Koszalinie trafił dla Asseco 4 na 5 rzutów za 2 punkty i 4 na 6 rzutów zza łuku.

Koszykarze Asseco Gdynia pokonali na wyjeździe AZS Koszalin 72:69 (20:17, 17:19, 16:18, 19:15). O wygranej przesądziła seria 22:2, którą podopieczni zaliczyli na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Znakomite spotkanie rozegrał Krzysztof Szubarga, który zdobył 23 pkt trafiając 8 na 11 rzutów z gry. Dla podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza to trzecia wygrana z rzędu w PLK.

AZS: Manigault 16 (6 zb.), Harris 15 (1x3, 7 zb.), Sikora 9 (1x3), Nowakowski 2, Stelmach 0 oraz Nelson 16 (3x3), Wall 6 (2x3), Brown 3, Zalewski 2, Wrona 0, Wadowski 0

ASSECO: Szubarga 23 (4x3, 6 zb., 6 as.), Szczotka 16 (5 zb.), Żołnierewicz 8 (1x3), Matczak 6 (1x3), R.Szymański 2 oraz Witliński 9 (6 zb.), Ponitka 8 (2x3), Put 0

Początek spotkanie był bardzo wyrównany i żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalowi na więcej niż 3 punkty. Dopiero po 7-punktowej serii w połowie otwierającej kwarty gospodarze zdołali odskoczyć na 16:12. Gdynianie błyskawicznie odbili jednak prowadzenie dzięki rzutom Piotra SzczotkiMarcela Ponitki (za 3 pkt).

Po kolejnym trafieniu Ponitki zza łuku, w drugiej kwarcie Asseco prowadziło już 29:23, a następnie odskoczyło na 35:25 dzięki 6-punktowej serii. Wtedy celownik nastawił Darrell Harris. Środkowy gospodarzy zdobył 6 pkt ciągu niespełna 90 sekund. Do przerwy akademicy zmniejszyli prowadzenie gdynian do zaledwie "oczka".

Zasilanie punktowo przez tercet Szczotka - Ponitka - Przemysław Żołnierewicz Asseco do przerwy miało lepszą skuteczność z gry. Gdynianie zaczęli jednak psuć rzuty zza łuku, a prowadzenie odbił im Harris.

Po wsadzie Alvina Browna AZS prowadził 45:40. Błyskawicznie celną "tróją" odpowiedział Krzysztof Szubarga, ale chwilę później przewaga miejscowych urosła do 9 punktów, gdy piłkę zapakował do kosza z góry Kenny Manigault (52:43).

O czas poprosił trener Przemysław Frasunkiewicz. Powiedzieć, że szkoleniowiec dobrze wykorzystał przerwę to mało. Po powrocie na parkiet prym wiedli doświadczenie Szubarga i Szczotka, a Asseco na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zaliczyło serię 22:2!

Przy stanie 65:54 dla gdynian przerwał ją Harris na co akcją 2 plus 1 odpowiedział fantastycznie grający Szubarga, który trafiał jak natchniony, a do tego zbierał i asystował. Jeszcze na 5 minut do końca gry Asseco prowadziło różnicą 13 pkt.

Dwoił się i troił, by odrobić straty Remon Nelson i pociągnął zespół do serii 13:2. Po rzucie wolnym Manigaulta prowadzenie gdynian stopniało do 71:68, a do końca gry zostało 35 sekund. O czas poprosił trener Frasunkiewicz, ale ostatnie sekundy to już klasyczne granie na faule i rzuty wolne.

AZS zbliżył się na 2 pkt i faulował Szubargę. Ten wykorzystał jeden z dwóch rzutów i było 72:69. Gospodarzom zostały 4 sekundy, a na dogrywkę zza łuku rzucał Nelson. Amerykanin jednak nie trafił i koszalinianie mimo znakomitej końcówki meczu, nie zdołali już wyrwać zwycięstwa Asseco.

Wyniki 5 kolejki

• TREFL SOPOT - King Szczecin 60:69 (11:15, 16:13, 10:20, 23:21)
  • AZS Koszalin - ASSECO GDYNIA 69:72 (17:20, 19:17, 18:16, 15:19)
  • Siarka Tarnobrzeg - Polski Cukier Toruń 73:91 (24:20, 16:28, 20:19, 13:24)
  • Polfarmex Kutno - TBV Start Lublin 78:74 (24:22, 20:10, 16:20, 18:22)
  • Polpharma Starogard Gdański - Rosa Radom 69:54 (20:15, 9:9, 19:14, 21:16)
  • Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 80:75 (22:22, 17:16, 16:19, 25:18)
  • King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 102:83 (18:18, 27:23, 28:24, 29:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet BC Zielona Góra 83:77 (19:28, 16:14, 23:13, 25:22)
  • Miasto Szkła Krosno - PGE Turów Zgorzelec 91:69 (18:26, 24:10, 28:7, 21:26)

Opinie (35) 4 zablokowane

• Brawo Asseco !

• 20 2

• Stara Gwardia (Szubi i Piter) robią grę, młodzież czasami nieoczekiwanie wystrzeli:) 4 kw - z 16:2 na prawie remis? - coś nie tak. Brawa za wygraną ale dopiero teraz drużyna pokaże swoją wartość - Anwil, Turów, Stelmet a w międzyczasie słaby Lublin jako przerwa w walkach... Przynajmniej mam na to nadzieję że słaby:)))

• 15 2

• yeah

wow, gratulacje... moze jednak coś z nich (nas) bedzie w tym sezonie. Oby tak dalej

• 17 2

• Naprawdę szacun. Oby tak dalej!

• 25 2

• brawo...

Zwycięstwo pięknie smakuje i dlatego trzeba to docenić i podkreślić.Brawo i czekamy na dalsze sukcesy,chociaż w najbliższym czasie będzie to bardzo trudne.

• 16 2

• SwietnieI brawo i gratulacje z walkę!

• 11 1

• Gratulacje! Duża radość.

• 8 1

• Jaki jest sens trzymania Szymańskiego? (3)

Romuś już dawno zatrzymał się w koszykarskim rozwoju,ciągłe problemy z stratami, jak na taki wzrost i wagę to jest drewno jak Łapeta. Granie 7-8 zawodnikami na dłuższą metę się zemści. Co jest z Frąckiewiczem i Jankowskim? bo o Czerlonkę to nie ma co pytać wiadomo ciągle leczy kaca.