Asseco uległo drużynie Davida Dedka

12 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Krzysztof Szubarga trafił w Lublinie m.in. 5 rzutów za trzy punkty, miał tyle samo zbiórek i asyst, ale nie był w stanie poprowadzić Asseco do zwycięstwa. Krzysztof Szubarga trafił w Lublinie m.in. 5 rzutów za trzy punkty, miał tyle samo zbiórek i asyst, ale nie był w stanie poprowadzić Asseco do zwycięstwa.

Tylko 5 punktów w trzeciej kwarcie zdobyli koszykarze Asseco w wyjazdowym meczu z TBV Startem Lublin. I choć w ostatniej części meczu rzucili sześć razy więcej, doprowadzając tym samym do zaciętej końcówki, to przegrali 79:83 (27:22, 17:18, 5:24, 30:19). Gdynianom nie pomogło 10 celnych rzutów za trzy, które trafili do spółki Filip MatczakKrzysztof Szubarga.

TBV Start: Dziemba 18 (3x3, 7 zb.), Boone 12 (8 zb.), Bonarek 3 (1x3), Dłoniak 3 (1x3), Wiggins 2 (5 as.) oraz Kellogg 20 (2x3, 5 zb.), Covington 18 (3x3, 6 zb.), Ciechociński 4, Trojan 3, Kowalski 0, Jankowski 0, Balmazović 0

ASSECO: Szubarga 20 (5x3, 5 zb., 5 as.), Żołnierewicz 11 (8 zb.), Szczotka 9, Witliński 7 (8 zb.), Ponitka 5 (1x3) oraz Matczak 24 (5x3), Put 3 (1x3), Konopatzki 0, Jankowski 0, Czerlonko 0

Asseco pojechało do Lublina zmierzyć się z drużyną, którą prowadzi David Dedek. Słoweniec w latach 2014-2015 wprowadzał zespół z Gdyni do play-off, pomimo iż nie dawano mu na to najmniejszych szans. W składzie miał wówczas połowę obecnej drużyny Asseco. A w nim między innymi trenera Przemysława Frasunkiewicza.

W niedzielę obaj mogli zmierzyć się z pozycji ławki szkoleniowej. Frasunkiewicz i jego zespół uciekają przed drużynami balansującymi na granicy strefy spadkowej. W niej znajduje się Start, który musi zdobywać punkty, aby nie znaleźć się na jednej z dwóch ostatnich pozycji, które tracą prawo gry w Polskiej Lidze Koszykówki.

I to Start rozpoczął nieco lepiej spotkanie. A trener Frasunkiewicz musiał dokonywać szybkich zmian. Głównie dlatego, że już na początku meczu dwa faule złapał Przemysław Żołnierewicz. Z ławki do gry wszedł Filip Matczak, ale to Krzysztof Szubarga jako pierwszy w Asseco złapał wiatr w żagle. Trafił dwie trójki, trzy rzuty wolne, raz za dwa i po inauguracyjnej kwarcie miał aż 11 pkt. Do tego 7 dołożył Matczak więc po pierwszej kwarcie gdynianie prowadzili 27:22.

Druga odsłona starcia była nieco mniej ofensywna. Obie drużyny grały w ataku niemal na równi. Asseco miało jednak problemy ze startami. W pierwszej połowie oddało rywalom dziewięć piłek, a ci zdobyli z tego 13 pkt. Natomiast gdynianie po stratach rywali wzbogacili swoje konto tylko o 4 pkt.

W 16. min. było co prawda 40:29 dla gdynian po trafieniu Matczka, ale gospodarze szybko zniwelowali stratę do 5 pkt (35:40). A do końca połowy gdynianie oddali im jeszcze jeden punkt (40:44).

Przerwa pomiędzy połowami negatywnie wpłynęła na podopiecznych Frasunkiewicza. Zagrali tragiczną trzecią kwartę. Nie dość, że pogubili się w obronie i stracili w tej części gry aż 24 pkt, to do kosza Startu trafiali jedynie: na początku kwarty za dwa z faulem i osobistym Piotr Szczotka i pod jej koniec za dwa punkty Żołnierewicz. To przyniosło w sumie tylko 5 pkt. Lublinianie prowadzili więc 64:49.

Porażka 19 pkt w trzeciej kwarcie nie załamała jednak gdynian. Tak jak w kilku wcześniejszych meczach potrafili poderwać się do walki, a dzięki temu do końca meczu nie zabrakło emocji. Na początku 33. min Start prowadził 69:56. Trafienie Szczotki, 4 pkt Żołnierewicza i dwie trójki Matczka sprawiły, że na tablicy wyników pojawiło się 69:68.

Ponownie wydawało się, że lublinianie odniosą spokojne zwycięstwo na półtorej minuty przed końcem. Po trójce Nicka Covingtona prowadzili 77:71. Szybko tym samym odpowiedział Szubarga, a po dwóch wolnych Mateusza Dziemby trójkę dołożył Matczak (79:77). Po tym dwa wolne trafił Nick Kellogg, spod kosza Marcel Ponitka, kolejne dwa wolne Kellogg i... gdynianom zabrakło już czasu, aby doprowadzić chociażby do dogrywki.

Wyniki 22 kolejki

• TREFL SOPOT - Polpharma Starogard Gdański 85:88 (24:27, 21:25, 17:22, 23:14)
  • TBV Start Lublin - ASSECO GDYNIA 83:79 (22:27, 18:17, 24:5, 19:30)
  • Anwil Włocławek - Siarka Tarnobrzeg 89:60 (22:18, 18:10, 25:20, 24:12)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno 109:98 (21:24, 20:22, 21:20, 28:24, d. 19:8)
  • Rosa Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 90:85 (16:22, 28:18, 23:22, 23:23)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Miasto Szkła Krosno 89:78 (27:19, 21:17, 18:23, 23:19)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 81:79 (20:24, 20:17, 18:16, 23:22)
  • Polski Cukier Toruń - King Szczecin 65:87 (18:17, 20:20, 20:22, 7:28)
  • Anwil Włocławek - AZS Koszalin 78:62 (23:15, 19:16, 17:13, 19:18)
  • Awansem z 26. kolejki:
  • AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 82:80 (21:10, 16:14, 21:28, 24:28)
  • Zaległy mecz 18. kolejki:
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 85:72 (25:15, 15:19, 24:17, 21:21)

Opinie (18)

• przegrać z Dedkiem to nie wstyd, ale przegrać z Startem Lublin to już tragedia

• 19 3

• (1)

Trzecia kwarta- naprawdę szacun. Żadnych postępów, grają tylko Szubi, Filip i Żołnierz, reszta ma przebłyski. Może więcej pokory, więcej szacunku dla kibiców i może mniej samozadowolenia w klubie?
    W takim Włocławku Pani Prokurent i inne gwiazdy zarządzające klubem już jeździliby na taczkach

• 17 4

• Tu jest Asseco czyli sami swoi

• 6 0

• 6 zawodników gra reszta albo grzeje ławe albo beznadzieja

Dość Czerlonki, Jankowskiego lepiej niech dłużnej gra Konopatzki. O łysym szkoda pisać du..a nie trener!

• 10 5

• Waleczna młodzież kontra szrot z Dedkiem... i kto wygrał?
    Konkluzja: to jeszcze tylko 9 meczów, lepiej nie schodzić na przerwy do szatni tylko ćwiczyć rzuty

• 8 1

• za chwile obudzimy sie poza TBL,pietro nizej (5)

z zespołem samych młodych - bo szubi, zołnierz,matczak znajda sobie prace w TBL a nam pozostanie podziwianie pieknych quatrtro -duble- duble- duble i zwycięstw w lidze pietro nizej. Nieststy to wykracza poza moje pojmowanie kibicowania Asseco od 2008.
    A to co się dzieje teraz to nie rozumiem i nie chce zrozumieć! Patrzecie na Anvil- dwa lata temu goliliśmy ich przewaga 30pkt z 100 pkt na meczu.A dziś oni golą innych i nas- a jest to zespól zrobiony z niczego , z podobnym budżetem, za to dobrym trenerem i kilkoma zawodnikami tworzącymi ZESPOŁ.I wygrywają, hala we Włocławku full na meczach-wiec kaska z biletow tez się przydaje klubowi.Podkreslam ze jestem kibicem Asseco Gdynia ale nie mogę już patrzec na powolna degrengoladę tego zespołu....sorry.

• 17 2

• od 2008? (2)

A podobno już wcześniej zdobyliście parę tytułów mistrzowskich jeszcze nawet nie istniejąc :-D

• 5 14

• (1)

Prokom Trefl nie istniał?

• 2 1

• Chicago Bulls istniało. Ich tytuły też zliczacie?

• 1 5

• Klątwa Kagera?

• 2 3

• Anwil

Tam jeden zawodnik kosztuj tyle co Matczak x 3 ?

• 1 2

• frasunkiewicz to dno trenerskie. Mówiłem to od początku. Tak to jest jak dres zostaje trenerem.
    Tak przegrywać kwarty jak dziś i np. z treflem potrafią tylko nasi młodzi zdolni z antytrenerem, który pewnie znowu zadowolony.
    Jak znam zycie to powie coś w stylu trochę przespaliśmy trzecią kwartę no i zabrakło czasu ale generalnie jestem zadowolony.

• 18 5

• Nie macie pojęcia o koszykówce !!! (1)

Mówię do tych co piszą bzdury o frasunie i asecco, i tak jak na te warunki nie ma co narzekać ; przypominam że to jest jedyny skład z paszportem Polskim !!! Do boju chłopaki !!!

• 6 12

• znawca się odezwał.
      Jak na zawodowym poziomie można przegrac kwartę 24:5 ?
      Odpowiedz znawco jak to jet możliwe ?
      Jeśli to normalne to może warto dać sobie spokój?
      Faktycznie frasun to urodzony stratego z niewiarygodnym kunsztem trenerskim.

• 13 0

• Franek co Ty zrobiłeś z naszej drużyny.Ani zawodnik ani trener .Odejdź proszę.