Asseco Prokom rozbił Górnika

Marta
13 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Koszykarze Asseco Prokomu powetowali sobie wysoką porażkę w Eurolidze na jednej z najsłabszych ekip rodzimej ekstraklasy - Victorii Górniku Wałbrzych. Sopocianie rozbili w piątek rywali aż 109:77 (21:25, 25:19, 43:13, 20:20), nokautując koszykarzy z Wałbrzycha zwłaszcza w trzeciej kwarcie.

ASSECO PROKOM: Logan 25 (3x3), Ewing 22 (5x3), Szczotka 16 (1x3, 11 zb.), Archibong 12 (1x3), Zamojski 11 (3x3), Dylewicz 7 (1x3), Łapeta 6, Hrycaniuk 6, Brazelton 4, Załucki 0, Krauze 0, Świętoński 0.

GÓRNIK: Zabłocki 15 (5x3), Argrett 13, Ercegović 11, Greene 10, Chanas 9 (1x3), Waczyński 9 (1x3), Bierwagen 8, Raczyński 2, Pieloch 0, Frier 0.

Sopocianie rozpoczęli mecz bez Davida Logana i Daniela Ewinga, nawet na ławce rezerwowych nie znaleźli się natomiast Ronnie Burrell, Pat Burke oraz Qyntel Woods. Widać było, że mistrzowie Polski traktują spotkanie z wałbrzyszanami wyjątkowo ulgowo. Rozluźnienie i brak podstawowych zawodników przyniósł efekty w postaci prowadzenia gości.

Kiedy jednak na parkiecie pojawili się i Logan, i Ewing Asseco Prokom całkowicie zdominował mecz. Sopocianie szybko odrobili straty i dali prawdziwą lekcję koszykówki swoim gościom.

Jeszcze po 20 minutach mistrzowie Polski wygrywali zaledwie dwoma punktami (46:44). Jednak to co stało się w trzeciej kwarcie można przyrównać do trzęsienia ziemi. Gospodarze rozbili ekipę Górnika wygrywając trzecią partię różnicą 30 punktów, to oczywiście rozstrzygnęło sprawę zwycięstwa w piątkowym meczu.

Tabela wprowadzona: 2009-02-19
Pozostałe wyniki 26 kolejki PLK: PGE Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 83:72 (19:17, 23:13, 18:24, 23:18), PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 104:85 (31:21, 20:15, 33:27, 20:22), Sportino Inowrocław - Polpharma Starogard Gd. 74:76 (18:22, 10:21, 22:13, 24:20), Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek
78:66 (15:25, 23:14, 15:13, 25:14), Atlas Stal Ostrów Wlkp. - Sokołów Znicz Jarosław 78:86 (13:14, 14:27, 26:21, 25:24)
Marta

Opinie (8) 1 zablokowana

• ten caly aseko to banda pseudopajacy :) tyczy to sie kibicow i graczy :D (1)

• 6 9

• taaa jasne

ale sie nagadales i jak ciekawie, idz spac ... rybka spi

• 2 3

• strata czasu i kasy na ten klubik! (1)

• 5 8

• nie twoja kasa

wiec sie paluj

• 4 2

• prokom

Skład jest obecnie OK , ale fajnie by było zrobić teraz z tego prawdziwą drużynę !!! Może trener nauczył by grać chłopaków jakiś zespołowy atak a nie gra indywidualna lub jedno, max 2 podania i rzut. Jak to się nie zmieni to nie będzie dobrze..

• 3 1

• Krauze 0 ?!!!

To jakaś prowokacja ?

• 3 0

• Nawet Rysiu zagrał

Nawet Rysiu zagrał! Ale że nic nie trafił to chyba pomyłka. W następnym meczy chyba Góral ma zagrać. Podobno od teraz na zmianę prezesi Asseco i Prokom maja występować.
    Który będzie lepszy nie musi płacić na klub w przyszłym sezonie.

• 2 2

• a już jutro mecz z basketem Kwidzyn :) zapraszam wszystkich kibiców Prokomu do Kwidzyna ! :)