Astoria Bydgoszcz - Asseco Arka Gdynia 72:81. Josh Bostic obudził się

Asseco Arka Gdynia

Josh Bostic (nr 3) zdobył w całym spotkaniu 22 punkty. 17 z nich rzucił jednak w trzeciej kwarcie, co było kluczowe dla losów całego starcia Asseco Arki Gdynia z Eneą Astoria Bydgoszcz. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Asseco Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Eneą Astoria Bydgoszcz 81:72 (24:20, 17:18, 28:19, 12:15). Koszykarze toczyli wyrównaną walkę, ale po przerwie do głosu doszedł niewidoczny w pierwszej połowie i środowym meczu w Eurocup Josh Bostic. Amerykanin obudził się i zdobył 17 z 22 punktów w trzeciej kwarcie.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 89:71. Relacja, oceny

ASTORIA: Clyburn 13, Walton 11 (1x3, 6 as.), Michał Nowakowski 10 (2x3), Kemp 7, Zębski 7 (8 zb.) oraz Marcin Nowakowski 6 (1x3), Szyttenholm 5 (1x3), Aleksandrowicz 5, Krasuski 4 (1x3), Frąckiewicz 4,

ASSECO ARKA: Bostic 22 (3x3), Szubarga 11 (1x3, 7 as.), Hammonds 8 (7 zb.), Moore 8 (2x3), Uspon 8 oraz Emelogu 11 (1x3, 9 zb.), Hrycaniuk 8, Wołoszyn 3 (1x3), Wyka 2, Czerlonko 0, Kamiński 0, Malczyk 0

Koszykarze Asseco Arki Gdynia w środku tygodnia rozgrywali spotkanie w Eurocup z Buducnost Voli Podgorica. W gdyńskiej arenie lepsza okazała się jednak ekipa z Czarnogóry, wygrywając 78:61. Sobotnie starcie w Energa Basket Lidze było więc dobrą okazją do rehabilitacji.

Początek spotkania należał do zespołu Astorii Bydgoszcz, który po 4 minutach gry wygrywał 12:2. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza ocknęli się jednak w porę i po serii 11:0 wyszli na prowadzenie. Po krótkiej wymianie ciosów zaczęła zarysowywać się delikatna przewaga gości, ale i tak starcie toczyło się na "styku". Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 24:20 dla żółto-niebieskich.

9. kolejka Energa Basket Ligi - zapowiedź

Obie ekipy dążyły do zwycięstwa, o czym może świadczyć przebieg drugiej kwarty. Tylko raz różnica wyniosła 4 punkty. Mimo że spotkanie było bardzo wyrównane, to delikatną przewagę mieli przyjezdni, którzy tylko raz oddali prowadzenie. Koszykarze schodzili do szatni przy wyniku 38:41.

Po przerwie pięć fauli na koncie miał Michał Nowakowski, który zakończył spotkanie z 10 punktami na koncie. To był jeden z kulminacyjnych momentów w grze, bo do głosu zaczęli dochodzić żółto-niebiescy, a na pierwszy plan wyszedł Josh Bostic, który fatalnie zaprezentował się 3 dni wcześniej w Eurocup. Amerykanin w całej kwarcie rzucił 3 trójki, ale te najważniejsze wpadły przed upływem 30 minut, po których goście odskoczyli Astorii na 12 "oczek".

W ostatniej partii obraz gry nie zmienił się mocno. Przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania i mądrze postępowali w obronie i ataku, by dowieźć zwycięstwo do samego końca. Na dwie minuty przed końcem ich przewaga wzrosła nawet do 20 punktów, ale później gospodarze zaliczyli serię 10:0. Sobotnie zwycięstwo było piątym ligowym dla gdyńskiego zespołu.

Wyniki 9 kolejki:

• Enea Astoria Bydgoszcz - ASSECO ARKA GDYNIA 72:81 (20:24, 18:17, 19:28, 15:12)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 89:71 (23:18, 24:18, 18:19, 24:16)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - King Szczecin 108:85 (24:16, 29:22, 30:22, 25:25)
  • Start Lublin - GTK Gliwice 78:72 (28:24, 17:20, 18:20, 15:8)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 73:82 (18:24, 20:18, 15:15, 20:25)
  • Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gd. 77:81 (15:21, 11:30, 18:10, 33:20)
  • Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 96:85 (23:20, 19:24, 36:30, 18:11)
  • HydroTruck Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 96:76 (20:17, 25:18, 16:15, 35:26)