Astoria Bydgoszcz - Asseco Arka Gdynia 72:81. Josh Bostic obudził się

dak.
23 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Josh Bostic (nr 3) zdobył w całym spotkaniu 22 punkty. 17 z nich rzucił jednak w trzeciej kwarcie, co było kluczowe dla losów całego starcia Asseco Arki Gdynia z Eneą Astoria Bydgoszcz. Josh Bostic (nr 3) zdobył w całym spotkaniu 22 punkty. 17 z nich rzucił jednak w trzeciej kwarcie, co było kluczowe dla losów całego starcia Asseco Arki Gdynia z Eneą Astoria Bydgoszcz.

Asseco Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Eneą Astoria Bydgoszcz 81:72 (24:20, 17:18, 28:19, 12:15). Koszykarze toczyli wyrównaną walkę, ale po przerwie do głosu doszedł niewidoczny w pierwszej połowie i środowym meczu w Eurocup Josh Bostic. Amerykanin obudził się i zdobył 17 z 22 punktów w trzeciej kwarcie.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 89:71. Relacja, oceny

ASTORIA: Clyburn 13, Walton 11 (1x3, 6 as.), Michał Nowakowski 10 (2x3), Kemp 7, Zębski 7 (8 zb.) oraz Marcin Nowakowski 6 (1x3), Szyttenholm 5 (1x3), Aleksandrowicz 5, Krasuski 4 (1x3), Frąckiewicz 4,

ASSECO ARKA: Bostic 22 (3x3), Szubarga 11 (1x3, 7 as.), Hammonds 8 (7 zb.), Moore 8 (2x3), Uspon 8 oraz Emelogu 11 (1x3, 9 zb.), Hrycaniuk 8, Wołoszyn 3 (1x3), Wyka 2, Czerlonko 0, Kamiński 0, Malczyk 0

Koszykarze Asseco Arki Gdynia w środku tygodnia rozgrywali spotkanie w Eurocup z Buducnost Voli Podgorica. W gdyńskiej arenie lepsza okazała się jednak ekipa z Czarnogóry, wygrywając 78:61. Sobotnie starcie w Energa Basket Lidze było więc dobrą okazją do rehabilitacji.

Początek spotkania należał do zespołu Astorii Bydgoszcz, który po 4 minutach gry wygrywał 12:2. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza ocknęli się jednak w porę i po serii 11:0 wyszli na prowadzenie. Po krótkiej wymianie ciosów zaczęła zarysowywać się delikatna przewaga gości, ale i tak starcie toczyło się na "styku". Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 24:20 dla żółto-niebieskich.

9. kolejka Energa Basket Ligi - zapowiedź

Obie ekipy dążyły do zwycięstwa, o czym może świadczyć przebieg drugiej kwarty. Tylko raz różnica wyniosła 4 punkty. Mimo że spotkanie było bardzo wyrównane, to delikatną przewagę mieli przyjezdni, którzy tylko raz oddali prowadzenie. Koszykarze schodzili do szatni przy wyniku 38:41.

Po przerwie pięć fauli na koncie miał Michał Nowakowski, który zakończył spotkanie z 10 punktami na koncie. To był jeden z kulminacyjnych momentów w grze, bo do głosu zaczęli dochodzić żółto-niebiescy, a na pierwszy plan wyszedł Josh Bostic, który fatalnie zaprezentował się 3 dni wcześniej w Eurocup. Amerykanin w całej kwarcie rzucił 3 trójki, ale te najważniejsze wpadły przed upływem 30 minut, po których goście odskoczyli Astorii na 12 "oczek".

W ostatniej partii obraz gry nie zmienił się mocno. Przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania i mądrze postępowali w obronie i ataku, by dowieźć zwycięstwo do samego końca. Na dwie minuty przed końcem ich przewaga wzrosła nawet do 20 punktów, ale później gospodarze zaliczyli serię 10:0. Sobotnie zwycięstwo było piątym ligowym dla gdyńskiego zespołu.

Wyniki 9 kolejki

• Enea Astoria Bydgoszcz - ASSECO ARKA GDYNIA 72:81 (20:24, 18:17, 19:28, 15:12)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 89:71 (23:18, 24:18, 18:19, 24:16)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - King Szczecin 108:85 (24:16, 29:22, 30:22, 25:25)
  • Start Lublin - GTK Gliwice 78:72 (28:24, 17:20, 18:20, 15:8)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 73:82 (18:24, 20:18, 15:15, 20:25)
  • Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gd. 77:81 (15:21, 11:30, 18:10, 33:20)
  • Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 96:85 (23:20, 19:24, 36:30, 18:11)
  • HydroTruck Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 96:76 (20:17, 25:18, 16:15, 35:26)
dak.

Opinie (35)

• Nie widze dzis na forum specjalisty od zwalniania :( (14)

• 14 1

• (9)

I ja tez sie stawiam wezwany do odpowiedzi. Naprawdę uważasz ze po tym meczu zmienimy zdanie. Ten trener to najgorsze co spotkało ten klub od początku istnienia. Mam nadzieje ze następnym razem zatrudniając trenera odpowiednio się przygotują i nie będzie to łapanka.

• 0 3

• (8)

jak nie chcesz z łapanki to po co pyszczysz, zwłaszcza że zwolnienie Franza to byłoby moim zdaniem rozwalenie podstaw tego zespołu i w efekcie ... dośpiewaj sobie

• 2 0

• (7)

Bardzo Ciebie proszę o kulturalne wypowiedzi i nie obrażaj mnie bo ja tego nie robie a uwierz mi potrafię. A Ty uważasz, ze zarząd nie znajdzie lepszego trenera??? Moim zdaniem już maja na biurku kolka CV i prowadzą rozmowy. To tylko kwestia czasu. Trener Frasunkiewicz nie zrobił z nich drużyny, nie ma posłuchu u zawodników, pomysł nie zadziałał, skład źle dobrany, taktyka leży, zawodnicy ciemnoskórzy zrobili sobie grupę i maja w powazaniu resztę. Dlaczego w składzie nie ma europejskich zawodników? Trzeba sobie jasno powiedzieć to jest porażka. A za to wszystko powinien wziąć odpowiedzialność trener.