Atom Trefl urwał punkt w Łodzi

18 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Małgorzata Skorupa ma za sobą jeden z najlepszych meczów w koszulce Atomu Trefla. Małgorzata Skorupa ma za sobą jeden z najlepszych meczów w koszulce Atomu Trefla.

Piąty z rzędu mecz z tie-breakiem rozegrały siatkarki Atomu Trefla. I choć ponownie stać je było na komplet punktów to uległy ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:20, 27:29, 20:25, 26:24, 13:15). Szansę na lepszy wynik zmarnowały w drugim secie. Choć urwany punkt ponownie pozwolił im odskoczyć od strefy barażowej, czyli dwóch ostatnich miejsc w tabeli.

ŁKS: Kwiatkowska 4, Oleksy 22, Muhlsteinova 5, Kowalińska 29, Sielicka 11, Wołoszyn 8, Strasz (libero) oraz Osadchuk 15, Rafałko 1

ATOM TREFL: Gajewska 1, Mielczarek 18, Wójcik 16, Goliat 19, Fedusio 11, Skorupa 16, Kulig (libero) oraz Mras, Damaske, M. Łukasik 6, J. Łukasik 2

Po udanym debiucie w roli pierwszego trenera Atomu Trefla i wygraniu 3:2 w Ergo Arenie z Polskim Cukrem Muszynianką, trener Piotr Olenderek wybrał się z sopockimi siatkarkami do Łodzi. Ponownie poza pierwszym składem były liderki drużyny, Magdalena Damaske oraz Justyna Łukasik. Ale bez nich na boisku Atomówki pokazały już, że potrafią grać skutecznie.

I tak też było w pierwszym secie starcia z ŁKS. Choć rywalki mają już zapewniony udział w play-off, to na boisku nie było widać różnicy klas. Dobrze w przyjęciu grała Beata Mielczarek, a Natalia Gajewska mogła zaufać środkowym. Małgorzata Skorupa otrzymała od niej sześć piłek i zdobyła z nich 5 pkt. Do tego 2 pkt dołożyła kolejna środkowa Alicja Wójcik. Kluczowa dla losów partii okazała się seria 3:0, którą Atomówki zaliczyły od stanu 16:16. Ta poprowadziła je do łatwego zwycięstwa w secie.

Dobrą grę sopocianki przełożyły po części także na kolejną część spotkania. Choć zaczęły od straty 1:4, to szybko doprowadziły do remisu. Później było 14:12 dla nich i od tego momentu zdobyły 4 pkt z rzędu przy zagrywce Wójcik (12:18). Atomòwki były na prowadzeniu do stanu 22:19. I wtedy, tak jak w wielu meczach sezonu, nie utrzymały nerwów na wodzy i dały sie dojść rywalkom, a następnie obejrzeliśmy grę na przewagi. W niej więcej zimnej krwi ponownie zachowały rywalki więc było 1:1.

W trzeciej trener Olenderek zaczął rotować składem. Na boisku pojawiły się Damaske oraz siostry Łukasik, a także druga rozgrywająca Dominika Mras. To jednak nie pomogło w zmianie obrazu seta. ŁKS przeważał i spokojnie wyszedł na prowadzenie 2:1.

Tym razem to sopocianki musiały doprowadzić do remisu i także im się to udało. Dobra zagrywka dała im prowadzenie 10:6, ale za chwilę mieliśmy już tylko 11:10. Olenderek poprosił wówczas o przerwę na żądanie i poukładał grę. Udało się to na tyle, że sopocianki nie pozwoliły ŁKS wyjść na bezpieczne prowadzenie. Ponownie jednak nie ustrzegły się gry na przewagi, ale szybko wykorzystały pierwszą piłkę setową czym wyrwały rywalkom punkt.

Tym samym doprowadziły do piątego z rzędu meczu z tie-breakiem. Ostatnio pokonały Muszyniankę, ale trzy wcześniejsze przegrały. I tak było tym razem. Tie-break był wyrównany do staniu 12:12. Wtedy dwa punkty z rzędu zdobył ŁKS i było po meczu.

Wyniki 25 kolejki

• ŁKS Commercecon Łódź - ATOM TREFL SOPOT 3:2 ((20:25, 29:27, 25:20, 24:26, 15:13)
  • Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (29:27, 25:19, 25:20)
  • KSZO OSTROWIEC - Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 16:25, 17:16)
  • Giacomini Budowlani Toruń - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (18:25, 14:25, 25:15, 25:18, 15:9)
  • Legionovia - Impel Wrocław 1:3 (25:20, 9:25, 12:25, 17:25)
  • Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 13:25, 18:25)
  • Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 0:3 (21:25, 18:25, 17:25)
  • Zaległy mecz 15. kolejki:
  • Enea PTPS Piła - ATOM TREFL SOPOT 3:0 (30:28, 27:25, 25:15)
  • Zaległy mecz 22. kolejki:
  • Impel Wrocław - Chemik Police 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:19)

Opinie (6)

• Kolejna porażka !

• 8 23

• Myślę, że ten punkt

jest odzyskanym w zamian za ten stracony w ostatnim spotkaniu. Może okazać się bardzo cennym.

• 23 4

• Brawo dziewczyny, walkla do końca!!! Cenny punkt! (1)

Nowy trener póki co chyba się sprawdza :)

• 18 15

• jeśli sprawdzanie sie trenera polega na przegrywaniu za 1 pkt to fakt - sie sprawdza.