Atom Trefl wygrał w nadzwyczajnych okolicznościach

1 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Erika Coimbra zdobyła dla Atomu Trefla 12 punktów i nagrodę MVP spotkania, a sopocianki pod nieobecność trenera Jerzego Matlaka pokonały AZS Białystok bez straty seta. Erika Coimbra zdobyła dla Atomu Trefla 12 punktów i nagrodę MVP spotkania, a sopocianki pod nieobecność trenera Jerzego Matlaka pokonały AZS Białystok bez straty seta.

Siatkarki Atomu Trefla Sopot wygrały wyjazdowe spotkanie Orlen Ligi z AZS Białystok 3:0 (25:22, 25:22, 25:19). Mistrzynie Polski zapewniły sobie tym samym miejsce w czołowej czwórce na półmetku rozgrywek, a to oznacza, iż automatycznie zakwalifikowały się do ćwierćfinału Pucharu Polski, unikając dodatkowego spotkania w grudniu. Sopocianki poprowadził w sobotę drugi trener, Adam Grabowski, gdyż Jerzy Matlak z powodów zdrowotnych trafił do szpitala. Na szczęście szkoleniowiec jest już z zespołem i udaje się z nim w powrotną drogę do Trójmiasta.

AZS: Cabajewska 2, Chmiel 11, Jack 7, Krystle 15, Kurnikowska 8, Thompson 6, Bulbak (libero) oraz Polak, Tomsia

ATOM TREFL: Bełcik 5, Kaczorowska 9, Łukasik 7, Rourke 9, Coimbra 12, Szeluchina 7, Zenik (libero) oraz Wilk, Podolec 4, Kwiatkowska , Kuziak.

- Mam problemy z kręgosłupem i od przeszło roku stosuję specjalne plastry, które w składzie mają silne substancje uśmierzające ból. Zdecydowałem się je odstawić, ale skutek był taki, że dosłownie chodziłem po ścianach. Sprawa wymagała wizyty w szpitalu, ale wszystko jest już w porządku, wracam z dziewczynami i cieszę się, że poradziły sobie pod moją nieobecność - uspakaja Jerzy Matlak.

Sopocianki prowadzone przez drugiego trenera Adama Grabowskiego sobotnie spotkanie rozpoczęły z jedną zmianą w składzie w stosunku do pojedynku z Budowlanymi Łódź (przeczytaj relację). Na przyjęciu w wyjściowym zestawieniu zamiast Anny Podolec zagrała od pierwszych minut Klaudia Kaczorowska.

Mistrzynie Polski rozpoczęły pierwszą partię od prowadzenia dwoma punktami (4:2, 6:4), które do pierwszej przerwy technicznej urosło do czterech "oczek". Gdy tylko gospodynie, które w minionej kolejce odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Orlen Ligi, zdołały nieco odrobić straty (14:16), sopocianki znów uciekały (20:16). Premierowy set przebiegał przede wszystkim pod znakiem gry błędów i słabego przyjęcia po obu stronach siatki.

W drugim secie przewaga "atomówek" była bardziej widoczna, ale tylko w pierwszej jego części. Poprawiły przyjęcie i do drugiej przerwy technicznej wypracowały sześciopunktowe prowadzenie, które utrzymały do stanu 20:14. Zawodniczki prowadzone przez Czesława Tobolskiego zaliczyły jednak serię 6:2 i zniwelowały dystans do dwóch punktów. Okazało się to jednak szczytem ich możliwości, a przyjezdne zakończyły partię identycznie jak tą poprzednią - z trzypunktową przewagą.

Według podobnego scenariusza przebiegła trzecia i jak się okazało, ostatnia odsłona sobotniego spotkania. Trzeci raz z rzędu Atom Trefl rozpoczął od 8:4, schodząc z bezpiecznym prowadzeniem także na drugą przerwę techniczną (16:11). Akademiczki znów włączyły tryb odrabiania strat, ale po raz kolejny za późno, a co więcej tym razem wystarczył on zaledwie by zbliżyć się na trzy punkty (18:21).

Mistrzynie kraju wygrały spotkanie bez straty seta, choć średnio prezentowały się w przyjęciu. Zdobyły 11 punktów blokiem i przy nieco lepszej skuteczności ataku kontrolowały przebieg meczu. Dzięki zwycięstwu "atomówki" zapewniły sobie miejsce w czołowej czwórce na półmetki ligowych rozgrywek i uzyskały prawo startu w ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym bez potrzeby wcześniejszej rywalizacji zagrają dopiero w styczniu.

W niedzielę siatkarki w komplecie będzie można spotkać na... PGE Arenie. Po powrocie z Białegostoku podopieczne trenera Matlaka wspólnie obejrzą mecz piłkarzy Lechii Gdańsk z Zagłębiem Lubin.

Wyniki 9 kolejki

• AZS Białystok - ATOM TREFL SOPOT 0:3 (22:25, 22:25, 19:25)
  • Siódemka Legionovia - Impel Wrocław 3:2 (25:23, 25:20, 24:26, 16:25, 15:10)
  • Budowlani Łódź - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (18:25, 20:25, 13:25)
  • PTPS Piła - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 13:25, 16:25, 15:25)
  • Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (23:25, 13:25, 20:25)

Opinie (21) 2 zablokowane

• Atom wygrywa w przeciwieństwie do Lotosu... gratulacje! :)

• 24 5

• To jest naszych czasów - nie ropa a atom jest naszą przyszłością

• 9 10

• Wygrana bez trenerinio??

Chyba wniosek jaki sie nasuwa jest jednoznaczny, "nooo dalej emeryturka noooo"

• 16 14

• Wspaniały występ

No trener Matlak na 6, no jego najlepszy występ od czasu objęcia zespołu no nic dodać nic ująć no

• 10 5

• Skoro bez Miotlaka wygrywają 3-0 (2)

to pytanie: po co on tam jest????

• 11 5

• Bez treningu cieżko by było wygrać 3:0 (1)

• 2 6

• Jaki trening?

Kondycyjny? To nie on od tego jest. Motoryczny? Też nie on, no chyba, ze od taktyki, ale z tym... bitch please

• 8 2

• Kret nadal działa ... (9)

Pisałem po poprzednim meczu o mrówczej pracy kreta przy klasyfikacji "trójmiasto.pl". Wówczas spowodował wzrost głosów o ponad 200% i trzecie miejsce I.Bełcik przed E. Coimbrą i M.Zenik, pomimo jednego z najsłabszych meczy w Orlen-Lidze. Po ostatnim meczu kret owocnie działa. I.Bełcik jest na pierwszym miejscu i przewagę powiększa nad MVP meczu E.Coimbrą i R. Rourke! W tej sytuacji klasyfikacja trójmiasto.pl obrazuje kabaret głosów i rzuca nieciekawy cień w stronę I. Bełcik.

• 22 17

• Ty zdaje się nie jesteś w stanie (1)

przełknąć żadnej pozytywnej opinii o Izie?
      Insynuacja o "nieciekawym cieniu" jest po prostu żałosna i takimi słowami większą szkodę robisz sobie niż jej.

• 17 19

• Nie ma znaczenia dla mojej opinii jakiej zawodniczki może to dotyczyczyć!

Czytam, że niektórzy są gotowi zaakceptować nawet "kolor niebieski jako złoty". ___ Podobnej "kreciej" roboty" nie zaakceptowałbym dla każdej innej zawodniczki i to nie tylko Atomu. Nie będę obojętny w sytuacji nieadekwatnej pozycji do rzeczywistego stanu dla każdego osobnika. To nie jest obsesja, jak złośliwie niektórzy wypisują, lecz protest przeciw kreowaniu średniaka na prymusa za wszelką cenę. Wielokrotnie podkreślałem, że nie mam nic przeciw I.Bełcik jako osobie.

• 13 10

• obsesja narasta

• 11 10

• Kret nadal działa

Facet Ty się uspokój- czy widziałeś szóstkę ,9 kolejki Orlen ligi i tam pisze komu zawdzięcza Coimbra MVP .Odczep się w końcu od Izy.

• 6 12

• Co za typ nieciekawy.

W szóstce 9 kolejki Orlen Ligi z Atomu Trefl jest tylko Iza Bełcik ,to jak myślisz kto powinien być na pierwszym miejscu w tej klasyfikacji. Nieciekawy cień to Ty facet rzucasz w swoją stronę .

• 7 9

• (2)

Za ostatni mecz Iza B dostała notę 7,2 , Caimbra notę 6,2 a Rurke notę 6,1 i kto tu rzuca nieciekawy cień w czyją stronę. Ciekawiej było jak Wilk wchodziła na 2,3 piłki i w tej kwalifikacji zajmowała miejsca od 3 do 6 a Iza ostatnie to było dla Ciebie ciekawiej.