Auto Darex Cup

3 lutego 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Grono pretendentów do zwycięstwa w rozgrywkach halowych piłki nożnej Auto Darex Cup zmniejszyło się do czterech drużyn. W ósmej kolejce szanse pogrzebał Andrex. Wprawdzie najskuteczniejszy strzelec rywalizacji, Tomasz Nowacki, znów zdobył gola, ale nie znalazł wsparcia w kolegach i jego drużyna przegrała z Auto Dareksem 1:3.

Przed przerwą do bramki trafiła piłka tylko po strzale Tomasza Sampa. Nowacki wyrównał dwie minuty po zmianie stron, ale później punktowali futboliści głównego sponsora turnieju.
Dwóm innym teamom z czołówki niespodziewanie wysoko poprzeczkę zawiesili futboliści, którzy dotychczas przy ul. Chylońskiej niczym specjalnym się nie wyróżniali. Obłuże po golu Czesława Nowickiego prowadziło z liderem nawet 2:1. Wyrównał Michał Dziekan, a na cztery minuty przed końcem komplet punktów dla MZS 69 uratował Maciej Kątny.

Poczteksowi udało się nawet wygrać pierwszą połowę z Areksem, a prowadzenie utrzymać aż do 35 minuty. Dopiero w ostatnich 300 sekundach piłkarze Areksu zdołali odczarować bramkę dziewiątej drużyny tabeli i zapewnić sobie triumf.

Odnotujmy jeszcze mecz zespołów, które w siedmiu spotkaniach nie zdołały odnieść zwycięstwa. Pierwsza połowa wróżyła sukces Styroplastowi, ale po przerwie outsider stracił aż osiem goli i tym samym przedostatnią pozycję w zestawieniu opuścił Elektryk.

Wyniki 8. kolejki:
Chylonia - Team Checz Mix 8:1 (3:1).
Bramki: Maciej Dmowski 5, Nekamb Karbtan, Arkadiusz Stęsik, Roland Kazubowski - Rafał Waleris.
Bis - Spartans 4:1 (2:0). Marek Jakusz 2, Michał Wierzchołowski, Bartłomiej Behmke - Andrzej Witkowski.
Arex - Pocztex 2:1 (0:1). Daniel Kolenda, Mariusz Abraham - Rafał Okrój.
Styroplast - Elektryk 4:9 (3:1). Rafał Magiera, Rafał Król, Tomasz Górczyński, Artur Kłodnicki - Artur Wesołka
Obłuże - MZS 69 2:3 (1:1). Marek Kiełek, Czesław Nowicki - Artur Rosiński, Dziekan, Kątny.
Andrex - Auto Darex 1:3 (0:1). Nowacki - T. Samp 2, Abraham.