• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Awizowane składy Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz. "Chcemy bawić się żużlem"

Mikołaj Pachniewski
4 sierpnia 2022, godz. 14:10 
Opinie (77)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Rasmus Jensen na ostatniej prostej do Grand Prix
Żużlowcy Zdunek Wybrzeża w ćwierćfinale chcą cieszyć się żużlem. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża w ćwierćfinale chcą cieszyć się żużlem.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę, 7 lipca o godz. 14 podejmie Abramczyk Polonię Bydgoszcz w pierwszym meczu ćwierćfinałowym eWinner 1.ligi żużlowej. Znamy już awizowane składy na ten pojedynek. Nie było w nich zaskoczeń. Jak mówi menedżer, żużlowcy nie zważają na medialne spekulacje, dotyczące ułożenia wyniku ćwierćfinału, by obie drużyny awansowały do półfinału z korzyścią dla obu stron. Zamiast tego chcą "po prostu cieszyć się żużlem".Awizowane składy. Co z Jakubem Jamrogiem? Będzie ZZ?Pierwszy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się w niedzielę, 7 lipca na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Znamy już awizowane składy na ten pojedynek. Nie ma w nich zaskoczeń. Eryk Jóźwiak wystawił najmocniejszy skład, jednak nieco zamienił żużlowców numerami startowymi, względem meczu w Krośnie. Pod nr 12 wpisany został Adrian Gała, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Natomiast z 10. wystartuje Jakub Jamróg, o którego dyspozycję najwięcej obaw mieli gdańscy kibice.

- Kuba jest już w 100 proc. przygotowany do jazdy. Będziemy w optymalnym składzie, w jakim możemy być, czyli za Adriana Gałę stosowane będzie zastępstwo zawodnika - wyjaśnił menedżer Wybrzeża.

Zadaj pytanie Rasmusowi Jensenowi, który został wybrany ligowcem lipca 2022Goście również zgłosili najmocniejszy skład. Znalazł się w nim Wiktor Przyjemski. Junior Polonii doznał jednak kontuzji w finale Speedway of Nations 2 i decyzja, czy pojedzie w Gdańsku zapaść ma najpóźniej w niedzielę. Ewentualny brak 17-latka były sporym osłabieniem bydgoskiego zespołu i wielką szansą na sukces dla Wybrzeża.

- To jest problem Polonii Bydgoszcz, a nie nasz. My musimy się skoncentrować na swojej dyspozycji. Czy Polonia przyjedzie z Wiktorem czy nie, nie ma dla nas teraz żadnego znaczenia. My koncentrujemy się na sobie. Naszym zmartwieniem jest to, by nasi zawodnicy byli w optymalnej formie. Jeśli Wiktor nie pojedzie to będzie to strata dla widowiska. To jednak nie nasz problem i my sobie tym głowy nie zaprzątamy - wyjaśnił Jóźwiak.

Sprawdź, jak w tym sezonie żużlowcy radzili sobie stosując ZZ?Awizowane składy na ćwierćfinałowy mecz Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela, 7 sierpnia, godz. 14

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Daniel Jeleniewski
2. Adrian Miedziński
3. Kenneth Bjerre
4. Olegs Mihailovs (U24)
5. Matej Zagar
6. Wiktor Przyjemski
7. Przemysław Konieczny
8.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Timo Lahti
10. Jakub Jamróg
11. Viktor Trofimov (U24)
12. Adrian Gała (zastępstwo zawodnika)
13. Rasmus Jensen
14. Karol Żupiński
15. Kamil Marciniec
16.

Sędzia: Rafał Kobak
Komisarz Toru: Paweł Stangret + praktykant Błażej Skrzeszewski
Komisarz Techniczny: Rafał Wojciechowski
Przewodniczący: Zbigniew Kuśnierski


Wybrzeże jako "lucky loser". Korzyść dla obu stron?W ostatnich dniach w kuluarach sporo mówiło się o takim ułożeniu wyników ćwierćfinałowego dwumeczu Zdunek Wybrzeża z Abramczyk Polonią, by to gdański klub awansował do półfinału jako "lucky loser". To sprawiłoby, że w 1/2 rywalem klubu z grodu Neptuna byłby zespół, który ćiwerćfinałowy dwumecz wygrał najwyżej. Dla obu stron byłoby to korzystne rozwiązanie. Wybrzeże zyskałoby dodatkowy mecz przed własną publicznością i spory zastrzyk gotówki do klubowej kasy, a dla bydgoszczan byłaby to nieco łatwiejsza droga do finału, bowiem mierzyliby się z drugim zwycięzcą ćwierćfinału. Co na ten temat miał do powiedzenia menedżer gdańskiego klubu?

- To jest sport. Można dużo rzeczy planować i wymyślać różne scenariusze. Wszystko zweryfikuje tor. Po dwóch meczach będziemy mądrzejsi, czy spekulacje, które krążyły w mediach były zasadne, czy nie. Nie koncentrujemy się na tym. Chcemy odjechać dwa jak najlepsze spotkania, by nie mieć sobie nic do zarzucenia i sprawić dużo przyjemności kibicom, sponsorom i samym sobie, by po wszystkich problemach, które mieliśmy w rundzie zasadniczej, teraz po prostu chcemy bawić się żużlem - odniósł się do spekulacji Jóźwiak.

Play-off to nowe rozdanieOstatnim razem oba zespoły w Gdańsku mierzyły się 17 lipca. Wtedy 49:41 triumfowała Polonia. Gdańszczanie musieli radzić sobie jednak bez Adriana Gały i Jakuba Jamroga. Czy Wybrzeże wyciągnęło wnioski z tamtego pojedynku?

- Nie możemy tych spotkań porównywać 1:1. Po pierwsze teraz będziemy jechać w innej obsadzie, a po drugie to jest faza play-off. Wyniki z rundy zasadniczej tu nie mają żadnego znaczenia. Nowe rozdanie, nowe mecze i zabawa zaczyna się od początku - wyjaśnił.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 41:49. Przypomnij sobie wydarzenia z 17 lipca 2022 rokuNiedzielny mecz może być ostatnim w tym sezonie w Gdańsku. Stąd żużlowcy będą chcieli jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Ponadto klub ruszył z akcją #zapełniamystadion, która ma na celu zgromadzenie na obiekcie jak największej liczby kibiców, która ma ponieść Wybrzeże do zwycięstwa. Wejściówki można kupić w siedzibie klubu lub na stronie www.bilety.wybrzezegdansk.pl.

- Naszym celem na te zawody jest odjechanie jak najlepszego meczu, jaki będziemy potrafili tego dnia. Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów, by sprawić satysfakcję sobie, kibicom i sponsorom. Będziemy chcieli dać z siebie najwięcej, ile potrafimy, by po meczu wspólnie z kibicami cieszyć się z tego ćwierćfinału. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspierania naszej drużyny. Mamy nadzieję, że wszyscy razem sprawimy, że po meczu będzie z czego się cieszyć - zakończył menedżer.

Sprawdź, jakie ceny biletów klub przygotował na ćwierćfinał z Polonią Bydgoszcz?Zestaw par w ćwierćfinale eWinner 1. ligi żużlowejAbramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Stelmet Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Cellfast Wilki Krosno - Landshut Devils


Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Jak typowano

27% 67 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 2 typowania REMIS
72% 179 typowań Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Twoje dane

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Beata Xxx 16 38 81.3%
2. Czesław Belka 16 37 75%
3. Grzegorz Wrzask 16 35 81.3%
4. Mieczysław Makowski 16 34 75%
5. Gks Wybrzeże 16 34 68.8%

Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 1 2 688:591 30
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 9 2 3 693:528 24
3 Cellfast Wilki Krosno 14 8 0 6 638:592 20
4 Landshut Devils 14 7 0 7 624:629 17
5 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 5 1 8 562:600 14
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 14 5 0 9 604:660 13
7 ROW Rybnik 14 4 1 9 561:607 11
8 Aforti Start Gniezno 14 4 1 9 567:690 11
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięzca. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Wyniki 14 kolejki

  • Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 58:32 (pierwszy mecz 51:39, bonus dla Wilków)
  • ROW Rybnik - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 47:43 (pierwszy mecz 39:51, bonus Orzeł)
  • Aforti Start Gniezno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 46:44 (pierwszy mecz 45:45, bonus Start)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Landshut Devils 48:42 (pierwszy mecz 43:47, bonus Polonia)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
12 sierpnia 2022, godz. 18:00
HIT
87% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
2% REMIS
11% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
27% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
72% Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Relacje LIVE