• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Awizowane składy Zdunek Wybrzeże - Devils. Odmiana żużlowca po 2 tyg. w warsztacie

Mikołaj Pachniewski
18 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (46)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk wnioskuje o przełożenie meczu w Rybniku. Kolizja terminów
Daniel Kaczmarek po dwóch nieudanych meczach nie załamał się, ale ciężko pracował nad poprawą swojej dyspozycji. Daniel Kaczmarek po dwóch nieudanych meczach nie załamał się, ale ciężko pracował nad poprawą swojej dyspozycji.

Daniel Kaczmarek po dwóch nieudanych meczach, poświęcił 2 tygodnie na pracę w warsztacie i intensywne treningi. Dało to efekt, bo 25-latek w kolejnych dwóch spotkaniach prezentował się już znacznie lepiej. Żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk zdradza, co było przyczyną słabej dyspozycji u progu sezonu oraz mówi o największych różnicach pomiędzy I a II ligą. Poznaliśmy także awizowane składy na mecz Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Trans MF Landshut Devils, który odbędzie się w niedzielę, 21 maja o godz. 14.Pierwsze dwa mecze z Arged Malesą i Falubazem nie poszły po pana myśli. Co było tego powodem?

Nie trafiłem z ustawieniami sprzętowymi. Po tych dwóch meczach mieliśmy dwa tygodnie przerwy, które intensywnie przepracowałem. Spędziłem wiele czasu w warsztacie oraz na treningach. Dzięki temu udało się znaleźć, w czym był problem i go wyeliminować.

Sprawdź, komu i na co odpowiadał Eryk Jóźwiak Sprawdź, komu i na co odpowiadał Eryk Jóźwiak

Rozumiem, że zatem sporo musiał pan wywrócić do góry nogami?

Dokładnie tak. Wymieniliśmy niemal wszystkie najważniejsze części w motocyklu, które odpowiadają za wyniki i to przyniosło efekty.

Wszyscy mieli okazję to zobaczyć w Łodzi i Rybniku, gdzie wyglądał pan na torze zupełnie inaczej. Czy te dobre występy to już optymalna forma czy może być jeszcze lepiej?

Myślę, że może być jeszcze lepiej. Zdarzają mi się jeszcze 0. Cały czas uczę się swoich silników. Podczas meczów i treningów poznaje je i to, jak je odpowiednio ustawić. Wcześniej nie było zbyt wiele czasu na to, gdyż pogoda nie pozwalała. Będę próbować, by było jeszcze lepiej, bo wiem, że są rezerwy. Myślę, że mogę zdobywać jeszcze po 2-3 punkty więcej w każdym meczu.

Awizowane składy Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Trans MF Landshut Devils, niedziela, godz. 14, Stadion Żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego

Trans MF Landshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Martin Smolinski
3. Marius Hillebrand U24
4. Kim Nilsson
5. Dimitri Berge
6. Norick Blodorn
7. Erik Bachhuber
8.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Norbert Kościuch
10. Mads Hansen U24
11. Daniel Kaczmarek
12.
13. Nicolai Klindt
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki
16.

Sędzia: Tomasz Fiałkowski (Grudziądz)
Komisarz Toru: Tomasz Walczak
Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek


Czy również niezbyt korzystna pogoda na początku sezonu mogła miała wpływ na pana dyspozycję? Wiele zawodów i treningów było odwoływanych. Teraz wszystko się rozkręca i czy odpowiedni rytm meczowy pomoże wskoczyć na jeszcze wyższy poziom?

Pogoda w żużlu ma niebagatelne znaczenie. Z roku na rok odgrywa coraz większą rolę. Sprzęt jest cały czas rozwijany i jest coraz bardziej reaktywny na warunki atmosferyczne. Czasem aż nie chce się w to wierzyć. Początek sezonu nas pogodowo nie rozpieszczał. Padało i było zimno. Teraz zrobiło się ciepło. Będzie okazja do treningów i łatwiej będzie regulować sprzęt.

Przeczytaj, dlaczego żużlowcy czują niedosyt Przeczytaj, dlaczego żużlowcy czują niedosyt

W Łodzi i Rybniku dostał pan pełną szansę i odjechał po 5 biegów. Czy taki scenariusz, gdzie wiedział pan, że Keynan Rew spod 8. nie zastąpi pana po nieudanym biegu też wpłynęło na lepsze wyniki?

Tak. Głowa i mentalne podejście ma ogromne znaczenie. Mogłem się skupić tylko na sobie i bez presji przygotować się w spokoju do meczu, a nie patrzeć nerwowo, czy zaraz nie zostanę zmieniony. Myślę, że sprzęt i podejście mentalne to dwie najważniejsze rzeczy w dzisiejszym żużlu.

Po meczu w Rybniku chyba zapanował spory niedosyt, bo zwycięstwo było bardzo blisko?

Wszyscy w drużynie bardzo liczyliśmy na zwycięstwo. Było bardzo blisko, ale się nie udało. Małym pocieszeniem jest to, że zdobyliśmy 43 punkty, bo w rewanżu będzie łatwiej o punkt bonusowy. Marne to pocieszenie, ale lepsze to niż taka porażka jak z Falubazem, gdzie nas po prostu roznieśli.

ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:43. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu. Wystaw oceny żużlowcom i menedżerowi ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:43. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu. Wystaw oceny żużlowcom i menedżerowi

W niedzielę czeka was kolejne ważne starcie w kontekście walki o awans do play-off. W meczu z Landshut Devils zwycięstwo jest chyba obowiązkiem i to wysokie, by w rewanżu powalczyć o bonus?

Każdy mecz jest bardzo ważny i z każdego tak samo punkty liczą się do tabeli. W niedzielę chcemy oczywiście wygrać i zrobić taką zaliczkę, by w Niemczech powalczyć o punkt bonusowy. My, jako zawodnicy mamy takie nastawienie, i tak podejdziemy do tego meczu, by z każdego biegu wycisnąć jak najwięcej.

Przeczytaj przedsezonową rozmowę z Danielem Kaczmarkiem Przeczytaj przedsezonową rozmowę z Danielem Kaczmarkiem

Na koniec chciałbym zapytać o różnicę poziomów pomiędzy II a I ligą. Wrócił pan po roku w Rawiczu do I ligi. Czy przeskok jest spory?

Jest naprawdę spory. Mówi się, że różnice pomiędzy ligami się zacierają i poziom jest zbliżony, ale nie uważam tak. I liga jest znacznie bardziej wymagająca i trudniej zdobywa się w niej punkty. Myślę, że jak już to I liga co roku coraz bardziej zbliża się poziomem do PGE Ekstraligi, a nie że II liga równa do I. Wielu zawodników z Ekstraligi schodzi poziom niżej i dzięki temu też poziom się podnosi. Oczywiście PGE Ekstraliga jest jeszcze o wiele trudniejsza i mocniejsza, ale bardziej porównałbym I ligę właśnie do niej niż do II ligi.

Kings Lynn Stars - Peterborough Panthers 54:36
Punkty: Nicolai Klindt - 7+1 (1*,3,3,0)

Biegi z udziałem N. Klindta
1. Lawson, Joergensen, Klindt, Basso
6. Klindt, Joergensen, Cook, Iversen
10. Klindt, Cook, Joergensen, Andersen
13. Iversen, Lawson, Palm Toft, Klindt


W czym jest największa różnica między I a II ligą?

W poziomie zawodników. Tutaj w I lidze nawet najmniejsze błędy są wykorzystywane. Zarówno jeśli chodzi o te jeździeckie, jak i w ustawieniach sprzętu. W II lidze można było sobie pozwolić na większe pomyłki, a i tak udawało się przywieźć punkty.

Natomiast jeśli chodzi o sam sprzęt to jest duża różnica w jakości?

Zainwestowałem bardzo dużo w sprzęt. Dzięki pieniądzom, które otrzymałem od prezesa Tadeusza Zdunka mogłem zakupić bardzo dużo wyposażenia. W II lidze oczywiście zakłada się też co bieg nową oponę, najlepsze sprzęgła itp., ale w I lidze ma się więcej możliwości na zakup większej liczby sprzętu, można potestować różne ustawienia, nowinki, a dzięki temu stawać się lepszym żużlowcem.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Landshut Devils

Jak typowano

98% 299 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 1 typowanie REMIS
2% 5 typowań Landshut Devils

Twoje dane


Tabela po 5 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 5 5 0 0 254:196 10
2 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 3 0 2 207:200 6
3 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 207:187 6
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 2 0 2 173:186 4
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 0 2 180:190 4
6 ebebe PSŻ Poznań 5 2 0 3 215:234 4
7 Trans MF Landshut Devils 5 1 0 4 216:234 2
8 ROW Rybnik 5 1 0 4 209:239 2
Tabela wprowadzona: 2023-05-12

Wyniki 5 kolejki

 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK (odwołany z uwagi na stan toru)
 • Arged Malesa Ostrów Arged Malesa Ostrów - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 21:26 (wynik zaliczony po 8. biegach)
 • ebebe PSŻ Poznań - ROW Rybnik 46:44
 • Trans MF Landshut Devils Trans - Enea Falubaz Zielona Góra 44:46
 • Mecz zaległy z 4. kolejki
 • ROW - ZDUNEK WYBRZEŻE 46:43
 • Mecz zaległy z 2. kolejki
 • Enea Falubaz - ebebe PSŻ 53:37

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

19 lipca 2024, godz. 18:00
96% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane