Jacob Thorssell, żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk indywidualnym mistrzem Szwecji

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Jacob Thorssell (na zdjęciu z Karolem Żupińskim) po raz drugi z rzędu został indywidualnym mistrzem Szwecji. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Jacob Thorssell po raz drugi z rzędu został indywidualnym mistrzem Szwecji. Na torze w Malilli żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk wygrał pięć wyścigów z rzędu, w tym ten finałowy, a jedynie w inauguracyjnym starcie zajął 2. miejsce. To bardzo dobry prognostyk przed mecze 3. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. 25 lipca o godzinie 16:30 na własnym stadionie podopieczni Mirosława Berlińskiego zmierzą się z Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno. Szkoleniowiec w awizowanych składach pozmieniał jedynie numery startowe w porównaniu ze zwycięskim pojedynkiem na Łotwie.

Liga nie wystartuje w Anglii w tym roku. To dobrze, czy źle dla żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk?

Aktualizacja, 23.07, godz. 21:19

Jacob Thorssell obronił tytuł indywidualnego mistrza Szwecji. Zawody w Malilli rozpoczął od 2. miejsca. Jak się później okazało był to jedyny wyścig, którego nie ukończył jako pierwszy.

Cztery kolejne wygrane dało mu zwycięstwo w rundzie zasadniczej z dorobkiem 14 punktów. M.in. w biegu nr 14 żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonał Olivera Berntzona, z którym rywalizować będzie w najbliższą sobotę, w polskiej I lidze, gdyż to zawodnik Startu Gniezno.

Thorsell, podobnie jak drugi i trzeci w klasyfikacji - Mathias Thoernblom Pontus Aspgren (po 13 punktów) od razu awansowali do finału. Ostatnie miejsce obsadził Berntzon, który wygrał baraż z udziałem żużlowców z miejsc 4-7 po rundzie zasadniczej.

W finale żużlowiec Zdunek Wybrzeża zrewanżował się za porażkę w inauguracyjnym biegu Pontusowi Aspgrenowi, a po raz drugi za jego plecami uplasował się zawodnik Startu Gniezno, który zdobył srebro.

Tym samym mecz ligowy w Gdańsku 25 lipca zyskał dodatkowy wymiar. Na torze przy Długich Ogrodach zaprezentuje się mistrz i wicemistrz Szwecji.

FINAŁ. Jacob Thorssell, Oliver Berntzon, Pontus Aspgren, Mathias Thoernblom

Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 40:50. Relacja, możliwość wystawienia ocen żużlowcom i trenerowi

więcej »

W sobotę o godz. 16:30 Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno. Do walki o pierwsze w sezonie zwycięstwo na własnym torze trener Mirosław Berliński awizował identyczny skład jak na poprzednie mecze: porażkę z Unią Tarnów w Gdańsku i wyjazdowe zwycięstwo z Lokomotivem Daugavpils.

Szkoleniowiec ponownie zmienił jedynie numery startowe, a w zestawieniu pominął Mikkela Becha. Z kolei goście awizowali skład z byłym kapitanem Wybrzeża Oskarem Fajferem i rewelacją tegorocznych rozgrywek, również eks-zawodnikiem gdańskiego klubu Oliverem Berntzonem.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk pozdrawiają tych, co ich wyzywali i opluwa

Awizowane składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Start
sobota, 25 lipca, godz. 16:30
ZDUNEK WYBRZEŻE: 9. Kacper Gomólski, 10. Rasmus Jensen, 11. Peter Kildemand, 12. Jacob Thorssell, 13. Krystian Pieszczek, 14. Karol Żupiński, 15. zawodnik młodzieżowy, 16. zawodnik do 23. roku życia

START: 1. Oskar Fajfer, 2. Jurica Pavlic, 3. Oliver Berntzon, 4. Timo Lahti, 5. Adrian Gała, 6. Damian Stalkowski, 7. zawodnik młodzieżowy, 8. zawodnik do 23. roku życia

Przedsmak sobotniej rywalizacji będzie można śledzić na wyniki czwartkowego turnieju w Malilli. To tam od godz. 19 Berntzon powalczy m.in. z Jacobem Thorssellem w finale indywidualnych mistrzostw Szwecji.

Thorssell będzie bronił tytułu wywalczonego w lipcu ubiegłego roku na torze w Hallstavik. Wówczas triumfował pokonując w finale Andreasa Jonssona, Kima NilssonaLinusa Sundstroema.