Azoty Puławy - Torus Wybrzeże Gdańsk 29:30. Zwycięstwo na sekundę przed końcem

mip.
26 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (31)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Nejc Zmavc w Puławach zwycięską bramkę rzucił na sekundę przed końcem! Nejc Zmavc w Puławach zwycięską bramkę rzucił na sekundę przed końcem!

Torus Wybrzeże Gdańsk pokonało na wyjeździe Azoty Puławy 30:29 (15:17) w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego w drugiej połowie przegrywali już czterema bramkami, ale zdołali odrobić stratę, a na sekundę przed końcem zwycięską bramkę zdobył Nejc Zmavc.

Azoty: Borucki, Koszowy - Adamski 6, Janikowski 5, Burzak 4, Jarosiewicz 4, Kowalczyk 3, Marciniak 3, Valles 2, Przybylski 2, Fedeńczak, Antolak, Konieczny, Górski

TORUS WYBRZEŻE: Poźniak, Wałach - Papaj 8, Papina 4, Stępień 4, Powarzyński 3, Kosmala 2, Zmavc 2, Pieczonka 2, Woźniak 1, Będzikowski 1, Jachlewski 1, Tomczak 1, Milicević 1

Spotkanie w Puławach było starciem 3. z 4. ekipą PGNiG Superligi. Gdańszczanie do dyspozycji mieli już Mateusza Kosmalę, który poprzednio pauzował z powodu kontuzji kolana. Po raz kolejny na parkiecie nie pojawił się za to Veljko Davidović, pomimo obecności na ławce i protokole meczowym. Mecz dobrze rozpoczęli gdańszczanie, bo od prowadzenia 2:0. Chwilę później popełnili jednak kilka prostych strat, co wykorzystały Azoty i wyrównały stan spotkania.

Taki sam scenariusz powtórzył się kilka minut później. Wybrzeże odskoczyło na 5:3, ale dwie proste straty kosztowały gdańszczan wyrównanie. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Z obu stron dużo było walki, a także udanych akcji zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak uzyskać przewagi wyższej niż dwie bramki.

Zagłębie Lubin - Torus Wybrzeże Gdańsk 21:21, karne 4:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Zagłębie Lubin - Torus Wybrzeże Gdańsk 21:21, karne 4:3. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

W końcówce pierwszej połowy skuteczniejsi byli jednak puławianie, którzy na przerwę zeszli z 2 bramkami na koncie więcej (17:15). W drugiej połowie do głosu doszli obaj bramkarze. Zarówno Kornel Poźniak, jak i Wojciech Borucki raz po raz notowali doskonałe interwencje.

Szybciej niemoc rzutową przełamali miejscowi, którzy podwoili swoją przewagę (21:17). Gdańscy trenerzy reagowali, prosząc o przerwę. Mariusz JurkiewiczJakub Bonisławski nakreślili swoim zawodnikom, jak przełamać obronę Azotów. To dało pożądany efekt, bo w 48. minucie kontaktową bramkę zdobył Jakub Powarzyński, a chwilę później wyrównał Rafał Stępień.

Sprawdź, dlaczego Mateusz Kosmala po sezonie odejdzie z Torus Wybrzeża Sprawdź, dlaczego Mateusz Kosmala po sezonie odejdzie z Torus Wybrzeża

Po raz kolejny w meczu z udziałem Wybrzeża zapowiadało się na emocjonującą końcówkę. Obie ekipy wymieniały się ciosami, ale dwóch decydujących rzutów nie trafił Patryk Pieczonka i gospodarze w 58. minucie mieli 2 bramki więcej (29:27). Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Maciej Papina, który trafił 2 razy z rzędu.

W ostatniej minucie zwycięską bramkę mogli zdobyć puławianie, ale doskonale interweniował Poźniak. Gdańszczanom pozostało 7 sekund i niemal równo ze syreną trafił Nejc Zmavc, dając Wybrzeżu 3 punkty!

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 17 2 0 1 14 436:528 7
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-02-26