Basket 90 gorszy od Ślęzy w Eurocup

2 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Anna Makurat była najskuteczniejszą koszykarką Basketu 90. Zdobyła 17 punktów. Anna Makurat była najskuteczniejszą koszykarką Basketu 90. Zdobyła 17 punktów.

Nie udał się Basketowi 90 rewanż za porażkę ze Ślęzą Wrocław w inaugurującej zmagania Eurocup kolejce. W Gdynia Arenie zespół Gundarsa Vetry przegrał 59:66 (14:20, 20:23, 10:11, 15:12). Rywalki przez trzy kwarty męczyły gdynianki agresywną obroną, co przynosiło skutek w budowaniu przewagi. Gdyniankom, głównie za sprawą Anny Makurat, udało się odbudować w czwartej odsłonie meczu. Niestety zabrakło jej wsparcia ze strony koleżanek. Ślęza jest już pewna awansu do kolejnej fazy. Los Basketu 90 uzależniony jest od wyników kolejnych spotkań, ale pewny awans powinny dać zwycięstwa w dwóch kolejnych meczach. Natomiast już w niedzielę, w Basket Lidze Kobiet gdynianki zagrają na wyjeździe z PGE MKK Siedlce. Początek spotkania o godz. 18.

Makurat 17 (4x3), Aleksandravicius 11 (14 zb.), Skerović 6 (2x3), Vitola 3 (7 zb.), Jankoska 2 oraz Kotnis 7 (1x3), Morawiec 7 (1x3, 6 zb.), Rembiszewska 6, Jakubiuk 0, Podgórna 0
Sędziowie: Vecerskie, Stasiev, Begenisic
Widzów: 350
Zoll-Norman 15 (6 zb., 8 as.), Kaczmarczyk 12 (5 zb.), Ajduković 8 (6 zb.), Kastanek 7 (1x3), Perez 4 oraz Treffers 13 (5 zb.), Szybała 5 (1x3), Boonstra 2, Ursu 0

Ponownie wśród gdyńskich koszykarek brakuje Kahleahy Copper. Amerykanka jest kontuzjowana i do gry powinna wrócić w połowie listopada

COPPER NIE POMOŻE BASKETOWI W MECZU ZE ŚLĘZĄ
Basket 90 spotkał się w tym sezonie ze Ślęzą już dwa razy. Na inaugurację Eurocup uległ we Wrocławiu

PORAŻKA BASKETU 90 NA STARCIE EUROCUP 61:72
Drugi mecz odbył się w poniedziałek, w Basket Lidze Kobiet, w hali Gdyńskiego Centrum Sportu. Już bez Copper Basket 90 uległ minimalnie

PORAŻKA BASKETU 90 ZE ŚLĘZĄ 58:62
Wczoraj odbył się pierwszy mecz 4. kolejki grupy AGU Spor pokonało u siebie Stambuł Universitesi 67:58 (16:18, 10:21, 19:4, 22:15)

TABELA GRUPY E
kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, punkty, male punkty
1. Ślęza Wrocław           3     3-0    6     211:189
2. AGU Spor 4 2-2 6 278:259
3. Stambuł Universitesi 4 1-3 5 244:292
4. BASKET 90 GDYNIA 3 1-2 4 207:194
Wyjściowa piątka przyjezdnych: 5 Zoll-Norman (Ślęza Wrocław), 12 Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław), 13 Perez (Ślęza Wrocław), 14 Ajduković (Ślęza Wrocław), 23 Kastanek (Ślęza Wrocław)
Basket zaczyna piątką: 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia), 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia), 13 Makurat (BASKET 90 Gdynia), 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia), 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Basketu 90
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kastanek (Ślęza Wrocław).
2'
Basket Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
3'
[0:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
3'
[3:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia).
wolne (trafione oba)
3'
[3:6] Ajduković (Ślęza Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
4'
[5:6] 2 punkty spod kosza zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
5'
[5:8] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
5'
[8:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 13 Makurat (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
5'
[8:10] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Zoll (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
6'
[10:10] 2 punkty zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia).
7'
[12:10] 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
7'
[12:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szybała (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
8'
[12:15] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Boonstra (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
9'
[12:17] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Zoll (Ślęza Wrocław).
czas
9'
Przerwa na żądanie Vetry (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
10'
[14:17] 2 punkty zdobywa 13 Makurat (BASKET 90 Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
10'
[14:18] Tylko jeden rzut wolny trafia Treffers (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
10'
[14:20] 2 punkty z kontry zdobywa Treffers (Ślęza Wrocław).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Basket bazuje na rzutach za trzy punkty, ale przynoszą połowiczny sukces. Znacznie lepiej wygląda gra pod kosza, ale jej jest mnie. Do tego Skerović (BASKET 90 Gdynia) ma problemy z agresywną obroną, która dała Ślęzie przechwyty i przewagę 6 punktów
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Ślęzy
za 2 punkty
11'
[14:22] 2 punkty z półdystansu zdobywa Zoll (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
11'
[16:22] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 6 Kotnis (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
12'
[18:22] 2 punkty z półdystansu zdobywa 6 Kotnis (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
13'
[18:24] 2 punkty z kontry zdobywa Perez (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
13'
[20:24] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
14'
[20:26] 2 punkty z kontry zdobywa Zoll (Ślęza Wrocław).
14'
Basket - słychać w Gdynia Arenie
za 2 punkty
14'
[20:28] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Zoll (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
15'
[23:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 6 Kotnis (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
15'
[23:30] 2 punkty z półdystansu zdobywa Ajduković (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
16'
[23:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kastanek (Ślęza Wrocław).
czas
16'
za 2 punkty
16'
[25:33] 2 punkty spod kosza zdobywa 22 Rembiszewska (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
17'
[25:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
17'
[25:37] 2 punkty z kontry zdobywa Szybała (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
18'
[28:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
18'
[28:39] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
19'
czas
19'
Przerwa na żądanie Rusina (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
20'
[31:41] 2 punkty z kontry zdobywa Treffers (Ślęza Wrocław).
za 3 punkty
20'
za 2 punkty
20'
[34:43] 2 punkty z półdystansu zdobywa Treffers (Ślęza Wrocław).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Wciąż agresywna obrona przyjezdnych sprawia wiele problemów Basketowi. Gdynianki mają czasami problem nawet z podaniem piłki. Receptą na tę defensywę stały się rzuty za trzy. Gdyniankom udało się także dostać parę razy pod kosza, ale w prostych sytuacjach nie potrafiły zdobyć punktów. A w ich strefę trzech sekund spokojnie dostawała się punktowała Zoll-Norman (Ślęza Wrocław)
Najskuteczniejsze do przerwy: Zoll-Norman (Ślęza Wrocław) - 10 pkt, Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia) - 9, Makurat (BASKET 90 Gdynia) - 8, Treffers (Ślęza Wrocław) - 7
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Basketu 90
za 2 punkty
22'
[34:45] 2 punkty spod kosza zdobywa Ajduković (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
22'
[34:47] 2 punkty po szybkiej akcji zdobywa Zoll (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
23'
[34:49] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Ajduković (Ślęza Wrocław).
23'
Basket - skandują fani
za 2 punkty
23'
[36:49] 2 punkty z półdystansu zdobywa 11 Morawiec (BASKET 90 Gdynia).
24'
[36:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Zoll (Ślęza Wrocław).
czas
24'
24'
Kastanek (Ślęza Wrocław) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
25'
[38:50] 2 punkty spod kosza zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
26'
[38:52] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Zoll (Ślęza Wrocław).
26'
Basket - starają się pomóc kibice
26'
[40:52] 11 Morawiec (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
[42:52] 13 Makurat (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
27'
28'
[44:52] 22 Rembiszewska (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[44:54] 2 punkty zdobywa Treffers (Ślęza Wrocław).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Basket znalazł sposób na defensywę rywalek, a piłkę zaczęły przeprowadzać przez połowę Makurat (BASKET 90 Gdynia) i Morawiec (BASKET 90 Gdynia), ale niestety zabrakło skuteczności spod kosza. Na szczęście rywalki były równie nieskuteczne więc zwiększyły przewagę tylko o punkt
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Ślęzy
31'
[44:56] Perez (Ślęza Wrocław) wykorzystuje oba rzuty wolne.
31'
za 3 punkty
32'
[47:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Morawiec (BASKET 90 Gdynia).
33'
[49:56] 22 Rembiszewska (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
33'
34'
5. faul Ślęzy w tej kwarcie, każde kolejne przewinienie, poza ofensywnym, to wolne dla Basketu 90
schodzi za faule
34'
Szybała (Ślęza Wrocław) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
34'
[50:56] Tylko jeden rzut wolny trafia 13 Makurat (BASKET 90 Gdynia).
za 3 punkty
34'
czas
34'
za 2 punkty
34'
[53:58] 2 punkty z półdystansu zdobywa Treffers (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
35'
[53:60] 2 punkty z półdystansu zdobywa Treffers (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
36'
[53:62] 2 punkty z kontry zdobywa Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław).
czas
36'
za 3 punkty
36'
38'
Dużo walki, ale bez punktów przez minutę
za 2 punkty
38'
[58:62] 2 punkty zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia), do tego faul Kaczmarczyk
za 1 punkt
38'
[59:62] Rzut wolny trafia 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
38'
[59:64] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Kastanek (Ślęza Wrocław).
za 2 punkty
39'
[59:66] 2 punkty z kontry zdobywa Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław).
czas
40'
Przerwa na żądanie Vetry (BASKET 90 Gdynia). 13,9 sekundy do końca kwarty
40'
KONIEC MECZU. Basket wreszcie zdominował kwartę, ale nie na tyle, aby zniwelować stratę. Starała się jak mogła Makurat (BASKET 90 Gdynia), ale gdy została odcięta od rzutu, nie miała wsparcia koleżanek