Awans koszykarek Basketu w Eurocup

20 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Victoria Jankoska wróciła do formy sprzed miesiąca, co pozwoliło gdynianko zdominować Udominate. Obok niej, liderką drużyny była oczywiście Kahleah Copper. Victoria Jankoska wróciła do formy sprzed miesiąca, co pozwoliło gdynianko zdominować Udominate. Obok niej, liderką drużyny była oczywiście Kahleah Copper.

Po pierwszej połowie meczu z Udominate wydawało się, że Basket 90 nie jest w stanie odrobić straty czterech punktów z pierwszego spotkania i nie awansuje do 1/16 finału Eurocup. W drugiej połowie zagrał jednak szybką i efektowną koszykówkę, wygrywając ją różnicą aż 25 punktów, a cały mecz 77:59 (11:16, 17:19, 32:17, 17:7). Dzięki temu zameldował się w kolejnej rundzie pucharu, w której zagra 4 i 11 stycznia z włoskim zespołem Virtus Eirene Ragusa. Pierwszy mecz w Gdynia Arenie.

Copper 22 (3x3, 12 zb., 5 as.), Vitola 20 (5 as.), Aleksandravicius 10 (8 zb.), Skerović 7 (6 zb., 8 as.), Morawiec 0 oraz Jankoska 18 (1x3), Jakubiuk 0, Kotnis 0
Sędziowie: Tomić, Kerisit, Sentruk
Widzów: 400
Kiesel 11, Kvederaviciute 11 (7 zb.), Mazionyte 5 (1x3, 5 zb.), Hansson 4 (6 zb.), Koop 2 (7 zb.) oraz Begić 13 (1x3), Brown 8 (5 st.), Edholm 3 (1x3), Elvbo 2

W pierwszym meczu starcia o awans do 1/16 finały Eurocup Basket 90 uległ w szwedzkim mieście Umea 67:71

BASKET 90 PRZEGRAŁ NIEZNACZNIE W SZWECJI
Gdyński zespół wciąż jest niekompletny. Uraz pleców wyklucza z gry Annę Makurat, problemy z kostką Kamilę Podgórną. Do tego z urazem kolana zmaga się Victoria Jankoska (BASKET 90 Gdynia), ale wystąpi w dzisiejszym meczu

PROBLEMY ZDROWOTNE NIE OMIJAJĄ BASKETU 90
Basket 90, jeśli chce awansować do kolejnej rundy musi wygrać dzisiaj różnicą co najmniej 5 punktów. Jeśli będą to 4 punktów, wówczas będziemy mieli dodatkowy czas gry. Wygrana gdynianek poniżej 4 punktów lub zwycięstwo Szwedek daje awans własnie im
A w 1/16 finału czeka już włoski Virtus Eirene Ragusa. Mecze odbędą się 4 stycznia w Polsce lub w Szwecji i 11 stycznia na Półwyspie Apenińskim.
Wyjściowa piątka gospodarzy: 2 Copper (BASKET 90 Gdynia), 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia), 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia), 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia), 11 Morawiec (BASKET 90 Gdynia)
Wyjściowa piątka gości: 1 Kiesel (Umea Udominate), 3 Elvbo (Umea Udominate), 12 Mazionyte (Umea Udominate), 21 Kvederaviciute (Umea Udominate), 4 Hansson (Umea Udominate)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Basketu 90
1'
Basket Gdynia - skandują kibice
1'
Pierwsza minuta to cztery niecelne rzuty Basketu 90 i jeden przyjezdnych
za 2 punkty
3'
[0:2] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kiesel (Umea Udominate).
za 2 punkty
3'
[2:2] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
4'
[2:4] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kvederaviciute (Umea Udominate).
za 2 punkty
4'
[2:6] 2 punkty z kontry zdobywa Hansson (Umea Udominate).
za 2 punkty
6'
[2:8] 2 punkty z kontry zdobywa Kiesel (Umea Udominate).
czas
6'
Przerwa na żądanie Vetry (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
7'
[2:10] 2 punkty spod kosza zdobywa Koop (Umea Udominate).
za 3 punkty
7'
[5:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
7'
[5:12] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kvederaviciute (Umea Udominate).
za 2 punkty
8'
[7:12] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
9'
[9:12] 2 punkty z półdystansu zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
10'
[9:14] 2 punkty z półdystansu zdobywa także Kiesel (Umea Udominate).
wolne (trafione oba)
10'
[9:16] Kiesel (Umea Udominate) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[11:16] 2 punkty z półdystansu zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Na boisku mamy sporo chaosu. Gdynianki za wszelką cenę chcą trafić z półdystansu, ale robią to sporadycznie, choć oddają dużo rzutów. Do tego nie radzą sobie z szybką Kiesel (Umea Udominate), która dobyła już 8 punktów
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Udominate
11'
Ponownie pierwsza minuta kwarty bez celnego rzutu
za 2 punkty
12'
[11:18] 2 punkty z kontry zdobywa Kiesel (Umea Udominate).
za 2 punkty
13'
[13:18] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
13'
[13:20] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Begić (Umea Udominate).
za 2 punkty
14'
[15:20] 2 punkty z półdystansu zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
za 3 punkty
15'
[15:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Begić (Umea Udominate).
za 2 punkty
15'
[17:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
czas
15'
Przerwa na żądanie (Umea Udominate).
15'
Copper (BASKET 90 Gdynia) pudłuje dwa rzuty wolne
za 2 punkty
16'
[17:25] 2 punkty zdobywa Begić (Umea Udominate), do tego jest faulowana przez Vitolę
16'
Begić (Umea Udominate) pudłuje rzut wolny
16'
[19:25] 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
16'
[19:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Edholm (Umea Udominate).
za 3 punkty
17'
za 2 punkty
17'
[22:30] 2 punkty zdobywa Brown (Umea Udominate), do tego faul Jakubiuk
za 1 punkt
17'
[22:31] Rzut wolny trafia Brown (Umea Udominate).
za 2 punkty
18'
[24:31] 2 punkty po przechwycie zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
18'
[24:33] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Brown (Umea Udominate).
za 2 punkty
19'
[24:35] 2 punkty z kontry zdobywa Begić (Umea Udominate).
czas
19'
Przerwa na żądanie (BASKET 90 Gdynia).
19'
Basket Gdynia - starają się pomóc kibice
za 2 punkty
20'
[26:35] 2 punkty zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia), do tego jest faulowana przez Hansson
20'
To już 3. przewinienie Hansson (Umea Udominate)
za 1 punkt
20'
[27:35] Rzut wolny trafia 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
20'
[28:35] Tylko jeden rzut wolny trafia 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
20'
Jankoska (BASKET 90 Gdynia) rzuca z połowy i niewiele się myli
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Gdynianki nie mogą powstrzymać rywalek przed wejściami pod kosza. Natomiast same dalej mają problem z dostaniem się w pole trzech sekund. Nieco zmieniła to Jankoska (BASKET 90 Gdynia), która zdecydowanie rozruszała grę - obok Copper (BASKET 90 Gdynia)
Sumują stratę z pierwszego meczu i po dwóch kwartach dzisiejszego Basket 90 ma do odrobienia 11 punktów. Niestety na razie nic nie wskazuje na to, że gdynianki będą mogły to odrobić - jeśli utrzymają dotychczasowy poziom gry. Jeśli tak się stanie, to Basket 90 zakończy swoją przygodę z Eurocup w sezonie 2017/2018
Najskuteczniejsze do przerwy są: Cooper i Kiesel (Umea Udominate) - po 10 pkt, Begić (Umea Udominate) - 9 pkt, Vitola (BASKET 90 Gdynia) - 7 pkt
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Udominate
21'
[30:35] 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
22'
[32:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia).
czas
22'
za 2 punkty
22'
[34:35] 2 punkty z kontry zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia). Wcześniej efektowny blok Copper
za 2 punkty
23'
[34:37] 2 punkty spod kosza zdobywa Hansson (Umea Udominate).
za 3 punkty
23'
23'
Basket - słychać w Gdynia Arenie
za 2 punkty
24'
[39:37] 2 punkty zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia). To pierwsze prowadzenie gdynianek w meczu
za 3 punkty
24'
[39:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mazionyte (Umea Udominate).
za 3 punkty
24'
[39:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brown (Umea Udominate).
24'
Najpierw faul w obronie Koop (Umea Udominate), a następnie przewinienie techniczne za dyskusje dla tej samej koszykarki
24'
[41:43] 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
Rzut wolny za faul techniczny pudłuje Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia)
za 2 punkty
25'
[43:43] 2 punkty spod kosza zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia), świetna asysta Skerović
za 2 punkty
26'
[43:45] 2 punkty z kontry zdobywa Mazionyte (Umea Udominate).
za 2 punkty
26'
[45:45] 2 punkty zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia), do tego faul Kiesel
za 1 punkt
26'
[46:45] Rzut wolny trafia 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
26'
[46:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Begić (Umea Udominate).
27'
[47:47] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
czas
27'
27'
W tym momencie Basket 90 potrzebuje jeszcze 5 punktów więcej, aby prowadzić w dwumeczu z Udominate
27'
[49:47] 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[51:47] 2 punkty spod kosza zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
28'
[53:47] 2 punkty z kontry zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia).
28'
Przy takim prowadzeniu Basket 90 jest w 1/16 finału Eurocup
29'
efektowny blok Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia)
za 2 punkty
29'
[53:49] 2 punkty z półdystansu zdobywa Mazionyte (Umea Udominate).
za 2 punkty
29'
[55:49] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
29'
[57:49] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
czas
29'
za 2 punkty
30'
[57:51] 2 punkty z półdystansu zdobywa Mazionyte (Umea Udominate), do tego faul Aleksandravicius
za 3 punkty
30'
[60:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia).
za 1 punkt
30'
[60:52] Rzut wolny trafia Mazionyte (Umea Udominate).
30'
Chwilę wcześniej Copper (BASKET 90 Gdynia) musiała pobiec do szatni po nowe szkło kontaktowe, ponieważ jedno wypadło jej na parkiet
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Basket 90 wreszcie zaczął grać agresywną i szybką koszykówkę. Pod koszem rywalek dominuje Vitola (BASKET 90 Gdynia), która wreszcie przestała rzucać z półdystansu. Świetną zmianę dala Jankoska (BASKET 90 Gdynia), która obok Łotyszki była liderką gdynianek w tej kwarcie
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Basketu 90
31'
Basket Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
31'
[62:52] 2 punkty zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
32'
[62:54] 2 punkty zdobywa Elvbo (Umea Udominate).
32'
4. faul popełnia Koop (Umea Udominate)
za 2 punkty
32'
[64:54] 2 punkty z półdystansu zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
33'
[66:54] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia), do tego faul rywalki
za 1 punkt
33'
[67:54] Rzut wolny trafia 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
34'
Efektowny blok Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia)
za 2 punkty
35'
[69:54] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
36'
[71:54] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia), do tego jest faulowana
czas
36'
za 1 punkt
36'
[72:54] Rzut wolny trafia 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
37'
[74:54] 2 punkty spod kosza zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
37'
Niesportowy faul Copper (BASKET 90 Gdynia), która nieprzepisowo zatrzymała w kontrze Kiesel (Umea Udominate)
37'
[74:55] Tylko jeden rzut wolny trafia Kiesel (Umea Udominate).
za 2 punkty
38'
[74:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kvederaviciute (Umea Udominate).
38'
Basket - skandują kibice
39'
[75:57] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
40'
Ostatnia minut, Basket 90 może cieszyć się z awansu!
za 2 punkty
40'
[77:57] 2 punkty zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
40'
[77:59] Begić (Umea Udominate) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU. Basket utrzymał intensywność gry w ostatniej części meczu, choć trener Vetra grał cały czas jedną piątką. Dzięki temu z nawiązką odrobił stratę czterech punktów z pierwszego meczu i awansował do 1/16 finału Eurocup

Opinie (23) 1 zablokowana

• zagraniczne knocą grają dalej polki jeden błąd ławka ile minut tak naprawde grały?

• 2 5

• (2)

Dwie zupełnie inne połowy. W pierwszej Gra Skerowic to dno albo i gorzej i to jej zasługa słabej gry całej piatki. Druga połowa to zupełnie inna druzyna i brawo za gre. Polki to poziom 1 ligi

• 14 2

• Te dwie różne połowy Jeleny to efekty gry Kiessel

Która po przerwie kompletnie opadła z sił. W 1 połowie grała cały czas i uprzykrzała Jelenie życie. Po przerwie spuchła, złapała faule i Jelena nie mając tak aktywnego plastra zaczeła grać swoje.

• 3 1

• Jelena oki.

Problemem Basketu jest brak w składzie silnej fizycznie zawodniczki podkoszowej.Vitola i Alaksandravicius nie sa wstanie takim zawodniczkom stawić czoła.Stąd porażki z całą czołówką polskiej ligi.Jeżeli chcą w lidze coś osiągnąć(medal)to trzeba mieć takiego gracza.

• 5 1

• Brawo Basket! (3)

Rewelacyjna druga połowa a Polki nie grając nie przeszkadzały w awansie.... Niestety

• 22 3

• Awans (2)

Widać że jesteś PATRIOTOM
      Ten klub się utożsamia z Polskim klubem ?
      Z czego tu się cieszyć ?

• 0 10

• napisz raz jeszcze, po polsku (1)

Żeby inni mogli zrozumieć twój ważki przekaz intelektualny. Panie patrioto, obojętnie jak poprawnie odmieniany w polszczyźnie.

• 4 0

• Odmiana przez przypadki ,to nie łatwa sprawa

• 3 0

• Sport&Show&Biznes

Show niezły-dramaturgia na całego ; od przegrywania do zmiecenia rywalek z parkietu.Ale zwycięska piątka -bez polek-pokazuje ,że import zawodniczek /od wielu już lat / nie podnosi poziomu rodzimej koszykówki.

• 4 3

• Legia cudzoziemska

Legia cudzoziemska jak cała liga

• 6 1

• Brawo Gdynia (1)

Gratulacje dla 5 piątki za wygrany mecz i dla sztabu trenerskiego. Niestety ten mecz pokazał że nie możemy liczyć na wsparcie Polek. Szkoda ale wynik końcowy na plus i to sie liczy. Jeszcze raz brawo.

• 18 2

• Włochy

W ramach oszczędności niech zabiorą do na mecz kolejnej rundy do Włoch tylko pierwszą piątkę bez Polek
      Takim podejściem klub chce powrotu kibiców na mecze?
      Gdyby nie wymóg jednej Polki na boisku w TBLK to żadnej by nie było w tej drużynie

• (4)

Za jasną cholerę nie rozumiem ,jak Bydgoszczanki mogły przegrać 2 razy ze Szwedkami Artego łoił naszym tyłek za każdym razem .,a ze Szwedkami był bezradny. W przedmeczowych rokowaniach stawiałem na nasze gwiazdy z wynikiem 80 do 60 .Pomyliłem się nieznacznie.Wierzyłem że damy radę i tak się stało Obie drużyny grały na podobnym poziomie. Przyjemną niespodzianką było to że gra pod koszami i zbiórki były fantastyczne .Odbierały piłki Szwedkom jak tylko chciały .Piękną grę ,jak zawsze pokazała Skerović .Ta dziewczyna to skarb naszej drużyny . Biegać i walczyć o piłkę przez cały mecz potrafią nieliczne zawodniczki ,z Polek żadna .

• 14 1

• (2)

W 1 i 2 kwarcie to gra Skerowic to totalna porażka.Na jakim meczu byłeś ?

• 3 2

• Pewnie zauważyłeś że ,wszystkie nasze zawodniczki rzucały w stronę kosza .Jednak te piłki które zda się były w środku kosza ,wyskakiwały.Takie mecze się zdarzają .Kosz jakby zaczarowany był . Bylo wiele rzutów i nic . Wszystkie piłki wyskakiwały ..Czekałem na odczarowanie i się doczekałem.Pierwsza i druga kwarta ,technicznie była na takim samym poziomie jak trzecia i czwarta ,z tym wyjątkiem że piłki zaczęły lądować w koszu. Wiedziałem że będzie dobrze i moje przewidywania się sprawdziły. Nie od dziś kibicuję naszym koszykarkom i wiem na co je stać .Byłem spokojny o wynik .