Basket nie zdobędzie Pucharu Polski

20 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Koszykarki Basketu 90 Gdynia przegrały w półfinale Pucharu Polski z Wisłą CanPack Kraków po dogrywce 75:82 (17:25, 22:26, 14:13, 18:7, d. 4:11), choć popisały się niesamowitym pościgiem, odrabiając 19-punktową stratę. W niedzielę, w Gdynia Arena o godzinie 18:30 "Biała Gwiazda" w meczu o główne trofeum zagra z Artego Bydgoszcz. W przerwie spotkania nastąpi uroczystość poświęcona Agnieszce Bibrzyckiej i zakończeniu przez nią kariery sportowej. Dla kibiców wstęp wolny.

Copper 27 (1x3, 6 zb.), Aleksandravicius 10 (8 zb.), Vitola 8 (9 zb.), Skerović 10 (3x3, 8 zb.), Morawiec 2 oraz Jankoska 8 (1x3), Handy 6 (2x3), Jakubiuk 4, Rembiszewska 0
Sędziowie: Bojanowski, Kamińska, Pietrzak
Widzów: 700
Parker 18 (8 zb.), Rodriguez 12 (5 as.), Labuckiene 11 (5 zb.), Ziętara 8 (2x3), Reid 8 (2x3) oraz Radocaj 11 (2x3), Abdi 8 (2x3), Greinacher 8 (2x3), Suknarowska-Kaczor 0, Niedźwiedzka 0

W piątek gdyńskie koszykarki nie miały problemu z pokonaniem w ćwierćfinale AZS Politechniki Korony Kraków 89:46

BASKET 90 SPOKOJNIE AWANSOWAŁ DO PÓŁFINAŁU
Natomiast w drugim ćwierćfinale Artego Bydgoszcz rozprawiło się ze Ślęzą Wrocław 93:08
Artego spotkało się dzisiaj w półfinale z CCC Polkowice i wygrało 77:68 (17:25, 21:20, 19:14, 20:9)
Polski Związek Koszykówki jako organizator rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet oraz turnieju Pucharu Polski kobiet przygotował specjalną nagrodę dla zwycięzcy tegorocznego turnieju Pucharu Polski. Obok trofeum dodatkową nagrodą będzie nagroda finansowa - 10 000 zł oraz samochód do testów od partnera Energa Basket Ligi Kobiet, Suzuki Motor Poland w postaci samochodu Suzuki SX4 S-Cross - użyczonego do końca sezonu
Wisła zdobyła dotychczas 13 Pucharów Polski i jest liderem pod tym względem w naszym kraju. Basket 90 ma pięć takich zwycięstw i to daje mu drugą miejsce w tej klasyfikacji. Ostatni raz Basket 90 sięgnął po Puchar Polski w 2011 roku
Trwa prezentacja drużyn
Wyjściowy skład zespołu z Krakowa: 4 Rodriguez (Wisła CanPack Kraków), 7 Ziętara (Wisła CanPack Kraków), 10 Reid (Wisła CanPack Kraków), 32 Parker (Wisła CanPack Kraków), 77 Labuckiene (Wisła CanPack Kraków)
Wyjściowy skład gdyńskiej drużyny: 2 Copper (BASKET 90 Gdynia), 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia), 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia), 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia), 11 Morawiec (BASKET 90 Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Wisły
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Labuckiene (Wisła CanPack Kraków).
za 3 punkty
2'
[3:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
2'
[3:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
3'
[5:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Morawiec (BASKET 90 Gdynia).
4'
Gdynia kosz - śpiewają fani, których aż tylu nie było jeszcze w tym sezonie na meczu Basketu w Gdynia Arenie
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[5:5] Tylko jeden rzut wolny trafia Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
4'
[7:5] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
5'
[7:7] 2 punkty zdobywa Rodriguez (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
5'
[9:7] 2 punkty z półdystansu zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
6'
[9:9] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
6'
[11:9] Z kolejnymi 2 punktami nie zwleka także Copper (BASKET 90 Gdynia).
czas
6'
Przerwa na żądanie Szewczyka (Wisła CanPack Kraków).
6'
Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
7'
[11:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Labuckiene (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
7'
[11:13] 2 punkty zdobywa Radocaj (Wisła CanPack Kraków), do tego faul Skerović
za 1 punkt
7'
[11:14] Rzut wolny trafia Radocaj (Wisła CanPack Kraków).
za 3 punkty
8'
[11:17] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Radocaj (Wisła CanPack Kraków).
czas
8'
Przerwa na żądanie Vetry (BASKET 90 Gdynia).
8'
[11:18] Tylko jeden rzut wolny trafia Labuckiene (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
10'
[11:20] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Greinacher (Wisła CanPack Kraków).
za 3 punkty
10'
[14:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Handy (BASKET 90 Gdynia).
czas
10'
wolne (trafione oba)
10'
[14:22] Greinacher (Wisła CanPack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Jankoska (BASKET 90 Gdynia) faulowana przy rzucie za trzy punkty, więc dostaje trzy rzuty osobiste
10'
[16:22] 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
10'
[17:22] Rzut wolny trafia 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia).
za 3 punkty
10'
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Początkowo wydawało się, że Basket 90 jest w stanie zaskoczyć rywalki szybką grą. Kiedy te poprawiły skuteczność, zaczęły odskakiwać gdyniankom. Z drugiej strony mieliśmy źle skonstruowane akcje, a to przyniosło stratę 8 punktów
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Wisły
za 2 punkty
11'
[17:27] 2 punkty zdobywa Abdi (Wisła CanPack Kraków).
11'
Kontuzja Morawiec (BASKET 90 Gdynia) - wygląda na coś poważnego, ponieważ koszykarka leży i płacze na parkiecie
11'
Wygląda to na problem z kolanem, przez które straciła poprzedni sezon. Opuszcza parkiet o własnych siłach, ale raczej do gry nie wróci
za 2 punkty
11'
[17:29] 2 punkty zdobywa Rodriguez (Wisła CanPack Kraków), do tego faul Jakubiuk
11'
Rodriguez (Wisła CanPack Kraków) pudłuje rzut wolny
za 2 punkty
12'
[19:29] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
12'
[21:29] 2 punkty zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia), do tego faul Abdi
za 1 punkt
12'
[22:29] Rzut wolny trafia 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
12'
[22:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa Radocaj (Wisła CanPack Kraków).
13'
Basket - starają się pomóc kibice
za 2 punkty
13'
[24:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
14'
[24:33] 2 punkty zdobywa Radocaj (Wisła CanPack Kraków).
14'
[24:35] Parker (Wisła CanPack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
14'
[24:37] 2 punkty z półdystansu zdobywa Rodriguez (Wisła CanPack Kraków).
15'
[24:38] Tylko jeden rzut wolny trafia Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 3 punkty
15'
za 2 punkty
16'
[29:38] 2 punkty z półdystansu zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
16'
[29:40] 2 punkty dobijając swój wcześniejszy, niecelny rzut zdobywa Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 3 punkty
17'
[29:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ziętara (Wisła CanPack Kraków).
za 3 punkty
17'
[32:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia).
czas
17'
za 3 punkty
17'
[32:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Abdi (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
18'
[34:46] 2 punkty z półdystansu zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
za 3 punkty
18'
za 3 punkty
19'
za 2 punkty
20'
[37:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
20'
[39:51] 2 punkty spod kosza zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Głównie dzięki Copper (BASKET 90 Gdynia) oraz SKerović gdynianki są jeszcze w grze. Z drugiej strony jednak zespół Vetry wciąż ma problemy z obroną, głównie pola trzech sekund. Szkoleniowiec Basketu 90 nie mógł niczego poprawić w drugiej kwarcie, ponieważ w pierwszej wykorzystał oba czasy przysługujące mu na połowę
Najskuteczniejsze do przerwy są: Copper (BASKET 90 Gdynia) - 13 pkt, Parker (Wisła CanPack Kraków) - 12, Radocaj (Wisła CanPack Kraków) - 11 pkt, Skerović (BASKET 90 Gdynia) - 9 pkt
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Basketu 90
za 2 punkty
21'
[39:53] 2 punkty spod kosza dobywa Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
22'
[41:53] 2 punkty zdobywa 1 Jankoska (BASKET 90 Gdynia).
22'
Basket Gdynia - skandują kibice
23'
[41:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
24'
[41:56] 2 punkty z kontry zdobywa Ziętara (Wisła CanPack Kraków).
25'
[43:56] 2 Copper (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
25'
Przewinienie techniczne dla ławki Basketu, a następnie drugie dla ubliżającego sędziemu trenera Vetry
25'
[43:58] Rodriguez (Wisła CanPack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Już 4. faul w meczu Handy (BASKET 90 Gdynia)
26'
[43:60] Labuckiene (Wisła CanPack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
[43:62] Reid (Wisła CanPack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
27'
Basket Gdynia - starają się pomóc kibice
za 2 punkty
27'
[45:62] 2 punkty z półdystansu zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
28'
[47:62] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
29'
[49:62] 2 punkty dobitką zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
30'
[51:62] 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
30'
[51:64] 2 punkty zdobywa Reid (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
30'
[53:64] 2 punkty zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET 90 Gdynia).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Choć gdynianki grały katastrofalną koszykówkę, a w 27. min. przegrywały już 43:62, a chwilę wcześniej nerwy puściły komuś na ławce rezerwowych gospodyń, a później trenerowi Vetrze - co przyniosło dwa przewinienia techniczne - do Basket 90 podniósł się z kolan. Zagrał świetnie ostatnie 3 min. kwarty i wciąż może myśleć o wygranej
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Wisły
31'
[54:64] Tylko jeden rzut wolny trafia 5 Skerović (BASKET 90 Gdynia).
za 3 punkty
31'
czas
31'
33'
[59:64] 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
schodzi za faule
34'
8 Handy (BASKET 90 Gdynia) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 2 punkty
34'
[59:66] 2 punkty spod kosza zdobywa Parker (Wisła CanPack Kraków).
34'
Trzecia z rzędu strata Basketu 90
za 2 punkty
35'
[61:66] 2 punkty spod kosza zdobywa 28 Vitola (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
35'
[61:68] 2 punkty zdobywa Rodriguez (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
36'
[63:68] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
36'
[63:69] Tylko jeden rzut wolny trafia Parker (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
36'
[65:69] 2 punkty spod kosza zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
czas
36'
37'
Gdynia - skandują kibice
37'
[67:69] 2 Copper (BASKET 90 Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
[68:69] Tylko jeden rzut wolny trafia 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
czas
39'
czas
40'
Przerwa na żądanie Vetry (BASKET 90 Gdynia). Piłka dla gdynianek, 26,3 sekundy do końca kwarty
40'
Copper (BASKET 90 Gdynia) pudłuje rzut z półdystansu, Vitola (BASKET 90 Gdynia) bliska zbiórki, ale piłka w rękach Reid (Wisła CanPack Kraków) i faul na tej zawodniczce - 7,6 sekundy do końca kwarty
40'
[68:71] Reid (Wisła CanPack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
za 3 punkty
40'
[71:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
czas
40'
Przerwa na żądanie Szewczyka (Wisła CanPack Kraków). 3,6 sekundy do końca kwarty, piłka będzie wyrzucana przez przyjezdne na połowie Basketu 90, na wysokości linii rzutów za trzy punkty
40'
Vitola (BASKET 90 Gdynia) blokuje Reid (Wisła CanPack Kraków) i mamy dogrywkę!
40'
KONIEC CZWARTEJ KWARTY. Basket dokonał niemożliwego. Zatrzymał w ostatniej kwarcie Wisłę na 7 punktach, na 3 sekundy przed końcem trudny rzut za trzy punkty trafiła Copper (BASKET 90 Gdynia), a w ostatniej akcji tej części gry Vitola (BASKET 90 Gdynia) zablokowała Reid (Wisła CanPack Kraków) i tak mamy dogrywkę
41'
ZACZYNAMY DOGRYWKĘ. Piłka dla Basket 90
za 2 punkty
41'
[71:73] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Labuckiene (Wisła CanPack Kraków).
za 2 punkty
42'
[71:75] 2 punkty spod kosza zdobywa Labuckiene (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
43'
[73:75] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Copper (BASKET 90 Gdynia).
43'
Jakubiuk (BASKET 90 Gdynia) pudłuje dwa rzuty wolne
44'
[73:77] Rodriguez (Wisła CanPack Kraków) wykorzystuje oba rzuty wolne.
44'
Basket - skandują fani
44'
Niestety druga z rzędu strata gdynianek
za 3 punkty
44'
czas
44'
za 2 punkty
45'
[75:80] 2 punkty z półdystansu zdobywa 24 Aleksandravicius (BASKET 90 Gdynia).
za 2 punkty
45'
[75:82] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Reid (Wisła CanPack Kraków).
45'
KONIEC MECZU. Wisła odzyskała skuteczność w dogrywce, natomiast Basket 90 był już bez energii, więc to rywalki z Krakowa zagrają w finale Pucharu Polski
Finał odbędzie się w niedzielę, o godz. 18:30, a w nim Wisła zmierzy się z Artego Bydgoszcz. W przerwie spotkania będziemy mieli podziękowania za grę i karierę sportową Agnieszce Bibrzyckiej