Koszykarki Basketu wygrały w Eurocup

5 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Kamila Podgórna trafiła w środę m.in. cztery rzuty za trzy punkty, w tym jakże ważny, w ostatniej minucie meczu. Kamila Podgórna trafiła w środę m.in. cztery rzuty za trzy punkty, w tym jakże ważny, w ostatniej minucie meczu.

W pierwszym meczu eliminacyjnym do fazy grupowej Eurocup koszykarki Basketu 90 Gdynia pokonały Elfic Fryburg 74:64 (23:18, 12:13, 22:16, 17:17). Rywalki w ofensywie zaskoczyły Kamila Podgórna oraz Anna Jakubiuk, które zdobyły razem 30 punktów. Mecz z double-double zakończyła Jelena Skerović. Przewaga gdynianek byłaby większa, gdyby nie świetna postawa Jazmine Davis - 32 punkty. Rewanż w kolejną środę, w Szwajcarii. Do fazy grupowej awansuje lepsza drużyna z dwumeczu.

Jakubiuk 16 (7 zb.), Grigalauskyte 13 (15 zb.), Skerović 10 (2x3, 16 as.), Morawiec 10 (6 zb.), Miłoszewska 9 oraz Podgórna 14 (4x3), Rembiszewska 2, Puss 0, Marcinkowska 0
Sędziowie: Ressel, Aunkrogers, Matejek
Widzów: 200
Davis 32 (4x3, 7 zb.), Rol 13 (1x3), Tarakchian 7 (1x3, 6 zb.), Turin 5 (1x3), Doolittle 4 (6 zb.) oraz Fora 3 (1x3), Lugt 0, Zali 0

Udział w nich ma być kolejnym przystankiem w drodze powrotnej do Euroligi, w której po raz ostatni gdynianki występowały w 2012 roku.

BASKET GRA O POWRÓT DO EUROPY
W składzie gdynianek mamy kontuzjowaną ostatnio Aldonę Morawiec (BASKET), która chce dzisiaj zagrać i pomóc drużynie. Jest także Aneta Kotnis (BASKET), która nie jest zdolna do gry, ale klub musiał wpisać 10 koszykarek do protokołu, aby nie płacić kary
W składzie brakuje natomiast Carolyn Swords. Amerykanka jest w Gdyni, ale nie otrzymała jeszcze licencji na grę
Dłużej gdyńscy fani będą musieli poczekać na Renee Montgomery. Druga z Amerykanek wywalczyła właśnie z zespołem Minessota Lynx awans do finału WNBA roznosząc w serii 3-0 Phoenix Mercury i czeka na zwycięzcę rywalizacji pomiędzy Chicago Sky i Los Angeles Sparks
Przyjezdne zaczną w składzie: 5 Doolittle (ELFIC),8 Davis (ELFIC), 11 Turin (ELFIC), 15 Tarakchian (ELFIC), 10 Rol
Piątka drużyny Katarzyny Dydek: 8 Skerović (BASKET), 11 Morawiec (BASKET), 13 Miłoszewska (BASKET), 21 Jakubiuk (BASKET), 11 Morawiec (BASKET)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla przyjezdnych
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Rol (ELFIC).
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 13 Miłoszewska (BASKET). Asysta Skerović
za 3 punkty
3'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Tarakchian (ELFIC).
za 2 punkty
3'
[4:5] 2 punkty spod kosza zdobywa 13 Miłoszewska (BASKET).
za 3 punkty
4'
[4:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (ELFIC).
za 2 punkty
4'
[6:8] 2 punkty z półdystansu zdobywa 11 Morawiec (BASKET).
za 2 punkty
5'
[8:8] Kolejne 2 punkty zdobywa 11 Morawiec (BASKET).
za 2 punkty
5'
[10:8] 2 punkty z półdystansu zdobywa 10 Grigalauskyte (BASKET).
za 3 punkty
6'
[13:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Podgórna (BASKET).
za 2 punkty
7'
[13:10] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Davis (ELFIC).
za 2 punkty
7'
[15:10] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET).
za 2 punkty
8'
[17:10] 2 punkty z kontry zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET).
czas
8'
Przerwa na żądanie (ELFIC).
za 2 punkty
8'
[19:10] 2 punkty z kontry zdobywa 22 Rembiszewska (BASKET), która wcześniej zaliczyła przechwyt
za 2 punkty
8'
[19:12] Kolejne 2 punkty zdobywa Davis (ELFIC).
wolne (trafione oba)
9'
[21:12] 11 Morawiec (BASKET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
10'
[21:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Turin (ELFIC).
za 2 punkty
10'
[23:15] 2 punkty z półdystansu zdobywa 11 Morawiec (BASKET).
za 3 punkty
10'
[23:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Rol (ELFIC).
10'
Podgórna (BASKET) pudłuje rzut za trzy oddany tuż przed ostatnią syreną
10'
Koniec pierwszej kwarty. Przyjezdne bazują głównie na rzutach za trzy punkty, tylko raz Davis (ELFIC) udało się wejść pod kosz. Znacznie więcej opcji ma Basket 90. Całe szczęście, że gra Morawiec (BASKET), która świetnie radzi sobie na półdystansie
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla gdynianek
11'
Rembiszewska (BASKET) pudłuje oba rzuty wolne
11'
Obie drużyny zablokowały się w ataku
za 3 punkty
12'
[26:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Skerović (BASKET).
za 2 punkty
12'
[26:20] 2 punkty spod kosza zdobywa Davis (ELFIC).
za 2 punkty
12'
[28:20] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 9 Podgórna (BASKET).
za 3 punkty
13'
[31:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Podgórna (BASKET).
za 2 punkty
14'
[31:22] 2 punkty zdobywa Davis (ELFIC), która dobiła swój wcześniejszy, niecelny rzut
czas
15'
Przerwa na żądanie Dydek (BASKET).
15'
[31:24] Tarakchian (ELFIC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
Skerović (BASKET) gubi w defensywie... buta, ale przyjezdne nie potrafią wykorzystać tego, że gdynianki bronią w czwórkę
za 2 punkty
17'
[33:24] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 10 Grigalauskyte (BASKET).
za 3 punkty
17'
[33:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (ELFIC).
czas
18'
za 2 punkty
18'
[33:29] 2 punkty z półdystansu zdobywa Davis (ELFIC).
za 2 punkty
19'
[33:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa Doolittle (ELFIC).
za 2 punkty
19'
[35:31] Niemoc gdynianek przerywają 2 punkty zdobyte przez 13 Miłoszewską (BASKET).
20'
Tym razem rzut równo z ostatnią syreną pudłuje Doolittle (ELFIC)
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Basket 90 powinien prowadzić wyżej, ale w ostatnich akcjach drugiej połowy niepotrzebnie uparł się na rzuty z dystansu, które nie wpadały. Prowadził już różnicą 11 punktów (31:20), aby niemal w całości to roztrwonić
Najwięcej punktów zdobyły do przerwy: Davis (ELFIC) 16 pkt, Podgórna (BASKET) i Morawiec (BASKET) po 8 pkt, Miłoszewska (BASKET) 5 pkt
Skerović (BASKET) już po pierwszej kwarcie miała 7 asyst, w drugiej dołożyła jedną
Oficjalna frekwencja na meczu w Gdynia Arenie wynosi 200 kibiców
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ, piłka dla Basketu 90
21'
Po trzech zbiórkach w ataku błąd 24 sekund Basketu 90
za 2 punkty
22'
[37:31] 2 punkty spod kosza zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET).
za 2 punkty
22'
[39:31] 2 punkty w kontrze zdobywa 10 Grigalauskyte (BASKET).
za 2 punkty
23'
[41:31] 2 punkty z półdystansu zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET).
za 3 punkty
23'
[41:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (ELFIC).
za 2 punkty
24'
[43:34] 2 punkty z kontry zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET).
24'
[43:36] Davis (ELFIC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
25'
[46:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Skerović (BASKET).
za 2 punkty
25'
[46:38] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Davis (ELFIC).
za 2 punkty
25'
[48:38] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET).
26'
[50:38] 10 Grigalauskyte (BASKET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
26'
[50:40] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Davis (ELFIC).
27'
[50:42] Davis (ELFIC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
27'
[52:42] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 21 Jakubiuk (BASKET).
za 3 punkty
28'
[52:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (ELFIC).
czas
28'
za 2 punkty
28'
[52:47] 2 punkty z półdystansu zdobywa Doolittle (BASKET).
29'
[54:47] 21 Jakubiuk (BASKET) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
30'
[56:47] 2 punkty po przechwycie zdobywa 8 Skerović (BASKET).
wolne (tylko 1 trafiony)
30'
[57:47] Tylko jeden rzut wolny trafia 13 Miłoszewska (BASKET).
30'
Koniec trzeciej kwarty. Dobry fragment gry Jakubiuk (BASKET), który ma już 16 pkt. Problem dla gdynianek wciąż stanowi Davis (ELFIC), zdobywczyni aż 30 pkt. Jeżeli uda się ją zatrzymać w ostatniej kwarcie wówczas przewaga Basketu 90 powinna być jeszcze wyższa
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Elfica
za 3 punkty
32'
[57:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Fora (ELFIC).
32'
Basket Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
33'
[59:50] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 8 Skerović (BASKET).
za 2 punkty
34'
[59:52] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Tarakchian (ELFIC).
35'
Marcinkowska (BASKET) zatrzymuje kontrę, a sędziowie kwalifikują faul jako niesportowy
35'
[59:54] Turin (ELFIC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
35'
[59:56] 2 punkty z kontry zdobywa Rol (ELFIC).
za 3 punkty
36'
[62:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Podgórna (BASKET).
czas
36'
za 2 punkty
37'
[64:56] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Grigalauskyte (BASKET), do tego jest faulowana
za 1 punkt
37'
[65:56] Rzut wolny trafia 10 Grigalauskyte (BASKET).
za 2 punkty
38'
[67:56] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 13 Miłoszewska (BASKET).
za 2 punkty
38'
[67:58] 2 punkty z kontry zdobywa Rol (ELFIC).
za 2 punkty
39'
[67:60] 2 punkty z półdystansu zdobywa Davis (ELFIC).
za 2 punkty
39'
[67:62] 2 punkty z kontry zdobywa Rol (ELFIC).
czas
39'
Przerwa na żądanie Dydek (BASKET). Do końca meczu pozostało 1 minuta 39 sekund. W tej fazie zmagań nie ma dogrywek, ponieważ liczy się wynik dwumeczu
za 2 punkty
39'
[69:62] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Grigalauskyte (BASKET).
za 2 punkty
39'
[69:64] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Rol (ELFIC).
za 3 punkty
40'
[72:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Podgórna (BASKET).
za 2 punkty
40'
[74:64] 2 punkty z półdystansu zdobywa 11 Morawiec (BASKET).
40'
KONIEC MECZU
Dobra kwarta w wykonaniu Grigalauskyte (BASKET) oraz Skerović (BASKET). Ważne punkty pod koniec zdobyły Podgórna (BASKET) oraz Morawiec (BASKET). To sprawa, że gdynianki mają 10 punktów przewagi przed rewanżem w Szwajcarii, który odbędzie się w przyszłą środę