BBTS Bielsko-Biała - Trefl Gdańsk 0:3. Awans do 1/8 finału Pucharu Polski

sez
22 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk wywalczył awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Trefl Gdańsk wywalczył awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe drużynę BBTS Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:22, 25:12) w 1/16 Pucharu Polski siatkarzy. Podopieczni Michała Winiarskiego w dwóch pierwszych partiach mieli pewne problemy, ale finalnie w każdym z tych setów okazywali się lepsi. W trzecim rozgromili już przeciwnika i wywalczyli przepustkę do kolejnej fazy turnieju. Następnym rywalem żółto-czarnych będzie Cuprum Lubin, który pokonał Visłę Proline Bydgoszcz 3:1.

BBTS: Macionczyk 0, Piotrowski 7, Siek 3, Gryc 8, Pietruczuk 10, Hunek 4, Fijałek (libero) oraz Cedzyński 0, Hanes 6, Gil 0, Kapelus 0, Lesiuk 1, Ledwoń (libero)

TREFL: Kampa 6, Mika 14, Crer 11, Wlazły 8, Lipiński 13, Mordyl 5, Olenderek (libero) oraz Reichert 0, Łaba 1

Siatkarze mają 70 godzin na metamorfozę. Trefl Gdańsk po awans w Pucharze Polski

Trefl Gdańsk rozpoczął mecz w Bielsku-Białej w najsilniejszym składzie. Trener Michał Winiarski ani myślał oszczędzać podstawowych zawodników, dlatego na parkiet wyszli m.in. Mariusz WlazłyLukas Kampa. Pierwszoligowiec nie przestraszył się dużych nazwisk po drugiej stronie siatki. Niespodziewanie na początku pierwszego seta prowadzili gospodarze 6:1. Siatkarze znad morza popełniali sporo błędów, co utrudniało im pogoń. Poprawili grę od stanu 16:12, kiedy w polu serwisowym pojawił się Kampa. Niemiec raz popisał się asem serwisowym, następnie pomylił się Adrian Hunek i gdańszczanie złapali kontakt (14:16).

Zagrywka przeważyła na korzyść żółto-czarnych. Problemy serwisem rywalom sprawili także Mateusz MikaPatryk Łaba. Końcówka była bardzo zacięta, zwycięzcę wyłoniła gra na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się gdańszczanie (27:25), którym we znaki dawał się Bartosz Pietruczuk. Były siatkarz Trefla w pierwszej odsłonie uzbierał 6 punktów, będąc liderem BBTS-u. W zespole Winiarskiego punkty rozkładały się równo, na uwagę zasługiwała skuteczność środkowych: Bartłomieja Mordyla oraz Pablo Crera.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 - przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Napędzani przez Pietruczuka gospodarze drugiego seta również zaczęli od wyraźnego prowadzenia (6:3). Wtedy jednak pierwszoligowiec zanotował sześciopunktowy przestój i na prowadzeniu znajdował się Trefl (główne role w odwróceniu wyniku odegrali Crer i Bartłomiej Lipiński). Gdy drugiego w meczu asa serwisowego zaprezentował Kampa, wydawało się, że losy seta są niemal rozstrzygnięte (16:12). To nie był jednak koniec emocji, ponieważ miejscowi dopadli faworyzowanych gdańszczan i na tablicy wyników widniał remis. O wygranej znów zadecydowały ostatnie akcje - w ważnym momencie siatkarze BBTS-u popełnili dwa błędy, natomiast zimną krew przy swoich atakach zachował Mika. Efekt? Zwycięstwo ekipy z Trójmiasta 25:22 oraz prowadzenie w setach 2:0.

Żółto-czarni w trzeciej odsłonie dopełnili już tylko formalności. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich setów, obyło się bez przeszkód. Siatkarze Trefla rozgromili BBTS 25:12 i w dobrych nastrojach mogą kierować się do domów, by z rodzinami spędzić nadchodzące święta. 27 grudnia drużyna wraca do treningów. Następny mecz jest zaplanowany na 5 stycznia z GKS-em Katowice.

Wyniki innych spotkań 1/16 finału Pucharu Polski siatkarzy:
SMS PZPS Spała - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 25:27, 11:25)
KPS Siedlce - Asseco Resovia 0:3 (19:25, 16:25, 23:25)
Polski Cukier Avia Świdnik - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:22)
Krispol Września - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (25:16, 13:25, 21:25, 25:15, 10:15)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 28:26, 18:25, 16:25)
Mickiewicz Kluczbork - Olimpia Sulęcin 3:0 (25:19, 25:21, 25:20)
ZAKSA Strzelce Opolskie - GKS Katowice 0:3 (21:25, 17:25, 16:25)
SPS Chrobry Głogów - Stal Nysa 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)
AZS AGH Kraków - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (13:25, 14:25, 25:22, 23:25)
Exact Systems Norwid Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 21:25, 11:25, 20:25)
MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (17:25, 26:28, 29:31)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - LUK Lublin 1:3 (25:17, 20:25, 23:25, 23:25)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)
KPS Stalpro Joker Powiat Pilski - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 11:25)