BC Polkowice - GTK Gdynia 82:58. Koszykarki rozbite przez wicemistrzynie Polski

dak.
6 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Koszykarki GTK Gdynia nawiązały walkę z BC Polkowice w pierwszej połowie, ale na początku drugiej rywalki pokazały swoje największe atuty. Koszykarki GTK Gdynia nawiązały walkę z BC Polkowice w pierwszej połowie, ale na początku drugiej rywalki pokazały swoje największe atuty.

GTK Gdynia przegrało na wyjeździe z BC Polkowice 58:82 (15:22, 16:19, 9:22, 18:19) w 6. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Młode koszykarki potrafiły otrząsnąć się po serii rywalek 13:0 na początku meczu, doganiając je na 1 punkt. Jednak wszystko posypało się po przerwie, w której wicemistrzynie Polski potwierdziły swoją dominację.

VBW Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 71:73. Przeczytaj relacje, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

BC: Mavunga 15 (1x3, 8 zb.), Fitzgerald 12 (2x3), Spanou 12 (2x3, 6 zb.), Zięmborska 9, Gajda 8 (2x3, 9 as.) oraz Cado 7 (1x3), Gertchen 6 (1x3), Puter 6 (1x3), Telenga 5, Bujniak 2, Grabska 0

GTK: Żytkowska 14 (3x3), Parzeńska 11 (7 zb.), Niemojewska 6 (8 as.), Bazan 4, Szulc 2 oraz Kobylińska 11 (3x3), Wińkowska 4, Ossowska 4, Dudek 2, Marcinkowska 0

Początek starcia okazał się terapią szokową dla koszykarek GTK Gdynia. Trenerka Jelena Skerović poprosiła o czas zaledwie po 75 sekundach gry, gdyż jej zespół przegrywał już 0:7. Jednak przerwa na niewiele się zdała, bo BC Polkowice kontynuowały serię do 13:0. Przełamanie nastąpiło w 4. minucie, gdy dwa rzuty wolne wykorzystała Aleksandra Parzeńska, która z Julią Niemojewską pomniejszyły różnicę do 7 "oczek". To był odpowiedni impuls, bo do końca pierwszej kwarty przyjezdne odpowiadały na każde trafienie "Pomarańczowych".

3 dni z trójmiejską koszykówką. Niełatwe zadania przed Treflem, Asseco, Arką i GTK. Przeczytaj zapowiedź weekendowych meczów

I podobnie rozpoczęły drugą partię, w której szybko doprowadziły do stanu 24:21. Kontakt utrzymywały także w kolejnych minutach, jednak po celnych rzutach Niemojewskiej na 29:28, gospodynie wrzuciły wyższy bieg i zaliczyły serię 7:0. To też sprawiło, że obie drużyny kończyły pierwszą połowę przy wyniku 41:31.

Natomiast obraz gry totalnie zmienił się po przerwie. Koszykarkom z Polkowic wystarczyły niespełna 3 minuty, by powiększyć przewagę do 20 punktów. Ale to nie wszystko, bo na przełamanie GTK trzeba było czekać aż do... 28 minuty. Gdy rzuty osobiste wykorzystała Weronika Dudek, na tablicy wyników widniał rezultat 60:35.

GTK Gdynia - Enea AZS Poznań 61:74. Przeczytaj relacje z poprzedniego meczu

W czwartej kwarcie podopiecznym Jeleny Skerović pozostało co najwyżej pomniejszyć rozmiary porażki. Koszykarki nawiązały walkę i wymieniały się ciosami. Mimo, że zdobyły w niej 18 "oczek", to ostatecznie i tak przegrały 58:82.

Wyniki 6 kolejki

• VBW Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 71:73 (21:22, 24:19, 17:18, 9:14)
  • BC Polkowice - GTK GDYNIA 82:58 (22:15, 19:16, 22:9, 19:18)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 58:67 (15:22, 18:14, 14:9, 11:22)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 75:83 (22:19, 14:21, 19:20, 20:23)
  • Energa Toruń - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 93:88 (19:13, 13:30, 19:13, 20:15)
  • pauza: Polonia Warszawa