stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

BCT Gdynia Marathon 2015 (6 opinii)

Podczas BCT Gdynia Marathon 2015, odbędą się: Maraton Hel-Gdynia oraz Wyścig Open, Finał Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych, Wyścig Sztafetowy i Wyścig Splash dla dzieci.

W imieniu głównego sponsora, Bałtyckiego Terminala Kontenerowego BCT Gdynia, zapraszamy Państwa do Miasteczka Maratonowego na Bulwarze Nadmorskim, na wysokości Hotelu Nadmorskiego. Otwarcie zawodów zaplanowane jest na 22 sierpnia na 9:50.

Maraton Hel-Gdynia
Najlepsi na świecie pływacy długodystansowi zmierzą się na trasie 20,5 km z Helu do Gdyni. Ze względu na ekstremalny charakter wyścigu, wymagający najlepszych warunków pogodowych, sam Maraton może zostać przesunięty na 21 lub 23 sierpnia, a informację o dokładnym terminie organizator poda na trzy dni przed Zawodami. Cały wyścig transmitowany będzie na żywo na telebimie w Miasteczku Maratonowym.

Wyścig Open
Wszystkich chętnych powyżej 14 roku życia zapraszamy do startu w Wyścigu Open. Trasa o długości 2950 metrów będzie prowadziła wzdłuż plaży przy Miasteczku Maratonowym. Zapisywać się można przez stronę bctgdyniamarathon.pl, biuro zawodów otwarte będzie 22 sierpnia od 6:00, a odprawa dla zawodników odbędzie się o 9:00 w Hotelu Nadmorskim. W ramach Wyścigu Open w tym roku odbędzie się również Finał Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych.

Wyścig Sztafetowy
Zapraszamy do wzięcia udziału w sztafecie 4 x 200 metrów. Dla pierwszych trzech zespołów przewidziane są medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wyścig Splash
Najmłodszych pływaków, w wieku 5-13 lat, zapraszamy do wzięcia udziału w Wyścigu Splash na dystansie 200 metrów. Dla wszystkich dzieci biorących udział w zawodach organizatorzy przewidzieli nagrody i medale.

Łączna pula nagród pieniężnych w wyścigach to równowartość ponad 30 000 USD. Najlepsi otrzymają też puchary, medale i liczne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące:

Cheerleaders Gdynia i Koncert Musicalowy
Przez cały dzień w Miasteczku Maratonowym będzie można oglądać pokazy zespołu Cheerleaders Gdynia i słuchać koncertów musicalowych duetu Kamila Dominiaka i Ignacego Wiśniewskiego.

Pokaz psów ratowniczych
Dodatkową atrakcją Miasteczka Maratonowego będą pokazy umiejętności psów ratowniczych.

Informacje o zapisach na Wyścigi Open, Wyścig Sztafetowy i Wyścig Splash wraz z regulaminem zawodów znajdą Państwo na stronie bctgdyniamarathon.pl.


Sponsorem głównym BCT Gdynia Marathon 2015 jest Bałtycki Terminal Kontenerowy BCT Gdynia.

Fundatorem premii lotnych podczas maratonu Hel - Gdynia jest Kancelaria CMS Cameron McKenna LLP.

Organizatorem jest SJ Consulting.

Sponsorami rzeczowymi są firmy Arena oraz Ziaja.

Patronami honorowymi maratonu są Ministerstwo Sportu, Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni
oraz Klemens Kohnke - Burmistrz Helu.

Patronami medialnymi zawodów są TVN Meteo Active, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk,
Namiary na Morze i Handel, megatiming.pl oraz trójmiasto.pl.

Organizację maratonu wspierają Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, Polski Związek Pływacki,
Hotel Nadmorski, Formoza RIB, Falck, Radmor.Przeczytaj także

Opinie (6) 1 zablokowana

 • Fantastyczna promocja BCT - głównego sponsora, jednak ... (1)

  ... jeśli ktokolwiek miałby ochotę poznać prawdziwą "ludzką twarz" tego pracodawcy, powinien poznać - najlepiej jako pracownik - stosunki panujące wewnątrz firmy !
  Wtedy niewątpliwie czar szybko pryśnie (a jestem dobrze poinformowany) !

  • 7 4

  • Brawo !

   Bardzo się cieszę, że ktoś tam - siedząc przed swoim komputerkiem przeczytał ten wpis i pyknął minusika.
   Czytaj uważnie wszystko, co dotyczy BCT (w różnych mediach) - będziesz miał/miała sporo roboty przy minusowaniu a fakty i tak wyjdą w końcu na jaw.
   Powodzenia.

   • 3 3

 • Blamaż Sędziów

  Sędzia główny po przekroczeniu limitu czasu kazał zabierać zawodników z wody dosłownie 100-200 metrów przed metą . Nie rozumiem jaki był problem żeby to dokończyli ? Warunki były złe - wiatr , duża fala więc trzeba było pozwolić ukończyć i zobaczyć jak znacząco gorsze wyniki przez warunki były teraz od tych z poprzedniego roku . W tamtym roku był sędzia główny z za granicy i pozwalał ukończyć wyścig każdemu , chyba że ktoś sam zrezygnował lub miał naprawdę daleko do mety . Dodatkowo jeszcze czasy na zegarze były inne niż potem podane w protokule . Naprawdę nauczcie się po ludzku sędziować

  • 3 0

 • :( (1)

  Dodatkowo sędzia miał problem z tym, że sztafety chciały startować w innej kolejności niż ta widniejące na zgłoszeniu. Podczas zapisywania się do wyścigu sztafet nikt nie informował, że jest to jednocześnie kolejność zawodników na starcie.

  • 3 0

  • No cóż ...

   Jak widać, w tym roku BCT zainteresowane było jedynie umieszczeniem swojego logo w nazwie imprezy a organizator tylko tym, żeby impreza się odbyła.
   A co ich obchodzą "małe niedociągnięcia", inne "szczegóły" i jakieś tam śmieszne pretensje - PLAN WYKONANY I TO SIĘ LICZY.

   • 1 0

 • uczestnik

  trasa maratonu była też niestety dużo dłuższa niż przewidywał to regulamin ( widać po uzyskanych czasach), dlatego i limity czasowe również powinny zostać wydłużone.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23.06 g.18.00
Szwecja
POLSKA
26.06 g.16.00
Radunia Stężyca
04.07
Master Pharm Łódź
05.07 g.20.15
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
18.07 g.16.30
Aforti Start Gniezno
20.06 g.14.00
Cellfast Wilki Krosno
20.06 g.14.00
Juvenia Kraków
19.06 g.21.00
Hiszpania
POLSKA
19.06 g.16.30
Master Pharm Łódź
19.06 g.14.00
Edach Budowlani Lublin