Koszykarze Trefla zaskoczyli w Ostrowie

16 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Anthony Ireland był najlepszym strzelcem Trefla podczas zwycięskiego meczu w Ostrowie Wielkopolskim. Anthony Ireland był najlepszym strzelcem Trefla podczas zwycięskiego meczu w Ostrowie Wielkopolskim.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali na wyjeździe BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 73:70 (18:9, 14:20, 19:18, 22:23). Gospodarze po słabej pierwszej kwarcie do ostatnich sekund gonili podopiecznych Zorana Marticia i nawet na chwilę odbili prowadzenie. Żółto-czarni zachowali zimną krew i sięgnęli po pierwsze w tym sezonie lgowym zwycięstwo. Double-double zapisał na swoim koncie Nikola Marković.

Troupe 13 (2x3), Jefferson 6, Ochońko 6, Ł.Majewski 5 (1x3), Nikołow 0 oraz Szewczyk 19 (3x3, 12 zb.), Kaczmarzyk 10 (3x3), Chanas 6, Johnson 3 (1x3), Koreniuk 2
Sędziowie: Ziemblicki, Liszka, Piróg
Ireland 17, Dylewicz 14 (1x3), Marković 13 (10 zb.), Śmigielski 7, Karolak 6 (2x3), oraz Mielczarek 10 (1x3), Stamenković 4 (1x3), M.Kolenda 1, Stefański 1 (6 zb.), Dzierżak 0

1'
Rozpoczęła się I kwarta
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Marković (TREFL).
1'
Śmigielski (TREFL) faulował Majewskiego (TREFL)
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Ochońko (BM SLAM STAL).
2'
Efektowny blok Jeffersona (BM SLAM STAL) na Markoviciu (TREFL)
za 2 punkty
3'
[2:4] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
za 2 punkty
3'
[4:4] 2 punkty zdobywa Jefferson (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
3'
[4:6] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
wolne (trafione oba)
4'
[4:8] Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
4'
Nie trafia Troupe (BM SLAM STAL), zbiera piłkę Dylewicz (TREFL)
za 3 punkty
4'
[4:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
za 3 punkty
5'
[7:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (BM SLAM STAL).
5'
Zablokowany Karolak
6'
Nie trafia z półdystansu Majewski (TREFL)
6'
Ł.Majewski blokuje Śmigielskiego (TREFL)
6'
Sopocianie zbierają piłkę
6'
Ireland (TREFL) przekroczył linię środkową zbierając piłkę
za 2 punkty
6'
[9:11] 2 punkty zdobywa Jefferson (BM SLAM STAL).
7'
Marković (TREFL) pudłuje zza łuku
za 2 punkty
7'
[9:13] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL) po dobrej indywidualnej akcji. Nic nie robił sobie z tego, że drogę do kosza blokował mu dużo większy Jefferson
8'
Póki co, kibice oglądają niezły, dynamiczny mecz. Z dobrej strony w Treflu pokazują się szczególnie Ireland (TREFL) i Marković (TREFL)
8'
Szewczyk (BM SLAM STAL) pudłuje zza łuku
za 2 punkty
9'
[9:15] 2 punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
za 3 punkty
10'
[9:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
10'
Koniec I kwarty, 18:9 dla Trefla
11'
Rozpoczęła się II kwarta
za 2 punkty
11'
[11:18] 2 punkty zdobywa Jefferson (BM SLAM STAL).
wolne (tylko 1 trafiony)
12'
[11:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Stefański (TREFL).
za 2 punkty
13'
[11:21] 2 punkty zdobywa Marković (TREFL).
za 3 punkty
13'
[14:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
13'
[14:23] 2 punkty zdobywa Marković (TREFL). Świetnie prezentuje się dziś Serb
za 2 punkty
14'
[16:23] 2 punkty zdobywa Koreniuk (BM SLAM STAL).
za 3 punkty
14'
czas
14'
Przerwa na żądanie (TREFL).
14'
[19:25] Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
15'
Niecelnie zza łuku rzucał Ireland (TREFL)
za 2 punkty
15'
[21:25] 2 punkty zdobywa Troupe (BM SLAM STAL).
za 3 punkty
16'
[24:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Johnson (BM SLAM STAL).
16'
Świetny przechwyt Śmigielskiego (TREFL) i kontra Trefla
za 3 punkty
17'
[24:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (TREFL).
17'
Chanas (BM SLAM STAL) spudłował zza łuku, zebrał Marković (TREFL)
17'
Z dystansu nie trafia Mielczarek (TREFL)
za 2 punkty
18'
[26:28] 2 punkty zdobywa Szewczyk (BM SLAM STAL), który wjechał pod kosz po zwodzie na Mielczarku
za 3 punkty
19'
[29:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (BM SLAM STAL). Gospodarze wyszli na prowadzenie
19'
Chanas (BM SLAM STAL) pudłuje zza łuku
czas
19'
za 2 punkty
19'
[29:30] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
20'
[29:32] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
20'
Zza łuku nie trafia Chanas (BM SLAM STAL)
czas
20'
Przerwa na żądanie (BM SLAM STAL).
20'
Stefański (TREFL) równo z syreną rzuca przez całe boisko i trafia w obręcz.
20'
Koniec II kwarty. Trefl prowadzi 32:29
20'
Do przerwy wyrównany, szybki mecz. W I kwarcie Trefl zbudował sporą przewagę, ale gospodarze wrócili do gry, głównie za sprawą znakomicie dysponowanego Szewczyka (BM SLAM STAL), który ma na koncie już 11 pkt, w tym 3 celne "trójki". Dla Trefla 8 pkt zdobył Marković (TREFL). Sopocianie przeważają na tablicach, głównie dzięki zbiórkom w ataku.
21'
Rozpoczęła się III kwarta
za 3 punkty
21'
[29:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Marković (TREFL).
22'
Zza łuku nie trafił Troupe (BM SLAM STAL), zebrał i niecelnie dobijał Jefferson (BM SLAM STAL)
22'
[29:36] Tylko jeden rzut wolny trafia Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
22'
[29:38] 2 punkty zdobywa Marković (TREFL). Przechwycił piłkę, urwał się rywalom i załadował piłkę z góry do kosza. Znakomity mecz Serba
czas
22'
za 2 punkty
22'
[31:38] 2 punkty zdobywa Ł.Majewski (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
23'
[33:38] 2 punkty zdobywa Ochńko (BM SLAM STAL).
za 3 punkty
24'
[33:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Karolak (TREFL).
za 2 punkty
25'
[33:43] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL) po znakomitym wejściu pod kosz
za 3 punkty
25'
[36:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Troupe (BM SLAM STAL). Był faulowany, więc odda dodatkowy rzut wolny
za 1 punkt
25'
[37:43] Rzut wolny trafia Troupe (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
26'
[39:43] 2 punkty z faulem zdobywa Szewczyk (BM SLAM STAL).
za 1 punkt
26'
[40:43] Rzut wolny trafia Szewczyk (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
26'
[40:45] 2 punkty z faulem zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 1 punkt
26'
[40:46] Rzut wolny trafia Dylewicz (TREFL).
26'
[40:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Stamenković (TREFL).
27'
[42:47] Troupe (BM SLAM STAL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
27'
[42:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Stamenković (TREFL).
28'
[42:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Kolenda (TREFL).
29'
[44:51] Chanas (BM SLAM STAL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Stefański (TREFL) nie wykorzystał rzutów wolnych
30'
[45:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Szewczyk (BM SLAM STAL).
30'
Kolenda (TREFL) niecelnie zza łuku
za 2 punkty
30'
[47:51] 2 punkty zdobywa Chanas (BM SLAM STAL).
czas
30'
30'
Koniec. III kwarty Trefl prowadzi 51:47
31'
Rozpoczęła się IV kwarta
za 2 punkty
31'
[47:53] 2 punkty zdobywa Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
32'
[49:53] 2 punkty zdobywa Szewczyk (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
33'
[51:53] 2 punkty zdobywa Troupe (BM SLAM STAL), złe krycie Kolendy
czas
33'
za 2 punkty
34'
[51:55] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
34'
[53:55] 2 punkty zdobywa Ochońko (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
34'
[53:57] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
za 2 punkty
35'
[53:59] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
35'
[56:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kaczmarzyk (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
35'
[56:61] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
za 3 punkty
36'
[59:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Troupe (BM SLAM STAL).
za 2 punkty
36'
[59:63] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL).
za 2 punkty
37'
[61:63] 2 punkty zdobywa Chanas (BM SLAM STAL).
37'
Kontra gospodarzy, ale spod kosza nie trafia Ochońko (BM SLAM STAL)
38'
[62:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Kaczmarzyk (BM SLAM STAL).
38'
Marković (TREFL) spudłował zza łuku
za 2 punkty
38'
[62:65] 2 punkty zdobywa Ireland (TREFL). Kolejne świetne wejście pod kosz. Znakomicie prezentuje się Amerykanin w tej kwarcie
za 2 punkty
39'
[64:65] 2 punkty zdobywa Szewczyk (BM SLAM STAL) dobijając rzut Johnsona.
39'
[64:67] 8 Dylewicz (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
[64:69] Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
40'
Szewczyk (BM SLAM STAL) pudłuje wolne
za 3 punkty
40'
czas
40'
40'
20 sekund do końca gry
40'
[67:70] Tylko jeden rzut wolny trafia Ireland (TREFL).
czas
40'
40'
Troupe (BM SLAM STAL) nie trafia zza łuku
40'
Zbiera Mielczarek (TREFL), jest faulowany
40'
[67:72] Mielczarek (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
40'
[70:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kaczmarzyk (BM SLAM STAL). To jego trzecia "trójka", która przedłuża nadzieje ostrowian. Do końca 9 sekund
40'
[70:73] Tylko jeden rzut wolny trafia Mielczarek (TREFL).
40'
Koniec meczu. Trefl po zaciętym spotkaniu pokonał BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 73:70

Wyniki 2 kolejki

• BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - TREFL SOPOT 70:73 (9:18, 20:14, 18:19, 23:22)
  • ASSECO GDYNIA - Miasto Szkła Krosno 70:83 (13:26, 18:19, 17:15, 22:23)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Siarka Tarnobrzeg 94:67 (26:20, 26:23, 22:15, 20:9)
  • AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 80:83 (17:19, 22:21, 19:22, 22:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - TBV Start Lublin 92:72 (16:21, 23:18, 29:12, 24:21)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 91:82 (19:20, 27:15, 18:18, 27:29)
  • Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 64:86 (13:28, 12:16, 21:22, 18:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 83:57 (18:10, 20:15, 21:11, 24:21)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polfarmex Kutno, przełożony na 15 kwietnia
  • Awansem z 15. kolejki
  • Rosa Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:71 (15:21, 20:16, 17:19, 24:15)
  • Awansem z 28. kolejki
  • Polfarmex Kutno - Stelmet Zielona Góra 20:0 walkower

Opinie (30)

• Brawo. (2)

Fajne zespołowe granie. Przy odpowiedniej koncentracji i walce dajecie radę.

• 19 3

• Stalówka gra słabo.Ma braki.Trefl ma duże szanse z takimi przeciwnikami ale musi pokazać jeszcze większą koncentrację i lepszą obronę.W ataku było w miarę poprawnie ale obrona szwankuje.Stal tego do końca nie wykorzystała,dużo głupich strat- dlatego Trefl wygrał.Brawo.Czekamy na lepszą grę i zwycięstwo z Rosą!

• 2 0

• Zespołowe granie i 6 asyst? To się przypadkiem nie kłóci?

Jak dla mnie dramat... młodzicy mają więcej.

• 2 0

• Bardzo fajnie Marković, Ireland i Dylu. w końcu dobrze się ich oglądało (1)

• w końcu (2)

Dobrze wyglądała gra zespołowa. Grali poprawnie zagrywki. Dobre pozycje rzutowe. Zbiórki do poprawki, zastawianie tragiczne. Jedynie Śmigiel wprowadza bałagan, często nie wie co do końca chce zrobić z piłką. Czas pozbyć się złudzeń , że jest się białym Jordan'em i zaczać grać dla zespołu.

• 10 3

• Śmigielski powinien posiedzieć na ławie - może wróci mu ochota do gry.

• 3 0

• Jak można mówić o zespołowej grze, kiedy drużyna ma 6 asyst?

• 2 0

• No proszę jak niewiele trzeba do uwielbienia (1)

Ale jak za tydzień przegrają to znów trafią do obozu nieudacznikóww

• 3 6

• zagrali przeciętnie, bez wodotrysków. Ważne, że końcówkę przetrzymali jak nigdy i są 2 punkty.
      Obiektywnie : jeden ze słabszych zespołów w tym sezonie, dostarczył nerwowej końcówki.
      Najbliższe 3-4 kolejki i będziemy mieli obraz tego, na co ich stać na tle tabeli. Już za tydzień Rosa, powinna zweryfikować stan rzeczy.
      Pewne jest jedno, że Stefański potrzebny jest zespołowi jak smród w gaciach. Kibicom, jak domniemam podobnie. Szkoda, że taki wpływ ma polityka na sport.

• 8 0

• Czesio "ikona" trzyma poziom! - jeden punkt (14)

Udał się nam kapitan,normalny zawodnik sam by przekazał kapitana dla Filipa ale ten koleś kudłatego nie.

• 18 5

• (9)

Nudzisz z tym! Wygrali? Więc czego bełkoczesz!!! Zmien juz płyte!

• 3 13

• (8)

wygrali bez udziału Czesia więc "bełkotać" należy bo ten ludek zabiera innym tlen na hali!!! no i wydatnie "poprawił" osobiste