Lechia na remis w Niecieczy

17 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Dopiero po naradzie sędziowie zdecydowali, że Mario Maloca zagrał piłkę ręką i Termalice należy się karny. Takie okoliczności podejmowania decyzji nie spodobały się trenerowi Lechii. Dopiero po naradzie sędziowie zdecydowali, że Mario Maloca zagrał piłkę ręką i Termalice należy się karny. Takie okoliczności podejmowania decyzji nie spodobały się trenerowi Lechii.

Gol Sławomira Peszki pozwolił Lechii Gdańsk utrzymać prowadzenie w ekstraklasie. Podopieczni Piotra Nowaka, w przemeblowanym z konieczności składzie grali bardzo przeciętnie w Niecieczy, ale do odniesienia zwycięstwa zabrakło im tylko sekund. Szczęście, które często towarzyszyło piątkowego wieczoru biało-zielonych, opuściło Mario Malocę. Chorwat zagrał piłkę ręką, a zespół Bruk-Bet Termalica otrzymał karnego, z którego ustalił wynik meczu na 1:1 (0:0). Jeszcze w pierwszej połowie sędzia nie przyznał gospodarzom jedenastki, choć Jakub Wawrzyniak nie ukrywał, że faulował w tej sytuacji. Długo też bardzo dobrze bronił Dusan Kuciak.

BRUK-BET TERMALICA BRUK-BET TERMALICA
80 Pilarz - 8 Fryc, 15 Osyra, 96 Szarek, 22 Guilherme - 19 Guba, 25 Kupczak, 28 Jovanović, 6 Babiarz, 11 Misak - 21 Gutkovskis
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Obukowicz, Listkiewicz
Widzów: 3121
1 Kuciak - 41 Stolarski, 23 Wojtkowiak, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 30 Nunes - 17 Haraslin, 28 F.Paixao, 27 Wolski, 21 Peszko - 19 M.Paixao
  • 51' 22 Guilherme Zmiany 5 Ziajka
  • 66' 11 Misak Zmiany 10 Gergel
  • 75' 19 Guba Zmiany 20 Nowak
  • 62' 17 Haraslin Zmiany 5 Vitoria
  • 74' 41 Stolarski Zmiany 9 Mak
  • 84' 21 Peszko Zmiany 11 Kuświk
  • 90+6 Gutkovskis karny
  • 73' Peszko
  • 57' Szarek
  • 29' Nunes
  • 61' Maloca
  • 64' Wojtkowiak
  • 90+1 Mak

w pierwszym meczu 22. kolejki Jagiellonia rozgromiła Górnika Łęczna 5:0. Tym samym Lechia, by utrzymać prowadzenie w ekstraklasie, musi co najmniej zremisować
- Bardziej niż na żądzy rewanżu zależy nam na tym, aby udowodnić, że jesteśmy równie dobrym zespołem bez względu na to, gdzie gramy - mówi trener Piotr Nowak.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ WYPOWIEDZI TRENERA NOWAKA PRZED WYJAZDEM DO NIECIECZY
Po inauguracji Wolski (LECHIA) i Borysiuk zapowiadali, że chcą wyjść z cienia Krasicia. Dziś Milosa nie ma, gdyż zachował na grypę żołądkową. Natomiast Borysiuk trafił na ławkę, gdyż narzeka na dolegliwości zdrowotne. W jego miejsce zagra Nunes (LECHIA)

CZY WOLSKI I BORYSIUK WYJDĄ Z CIENIA KRASICIA?
Krasicia zastępuje Haraslin (LECHIA)
z powodu kartek pauzują Janicki i Chrapek. Tego pierwszego zastępuje Wojtkowiak
w ataku pozostaje M.Paixao (LECHIA)

MARCO PAIXAO ZAPOWIADA SWOJĄ NAJLEPSZĄ RUNDĘ
czy F.Paixao (LECHIA) obroni miano najskuteczniejszego w Lechii?

FLAVIO PAIXAO: KAŻDY MECZ JEST DLA NAS JAK FINAŁ
Ławka rezerwowych Lechii: 32 Milinković-Savić, 5 Vitoria, 9 Mak, 10 Mila, 11 Kuświk, 16 Borysiuk, 29 Fila
Termalica ma kłopoty w defensywie. Po czerwonej kartce pauzuje Putiwcew, a kontuzjowany jest Pleva. W ich miejsce do "11" weszli Fryc (BRUK-BET TERMALICA) i Szarek (BRUK-BET TERMALICA). Zmiana też na prawym skrzydle, do gry wchodzi Guba (BRUK-BET TERMALICA)
Termalica najwyraźniej zamierza się bronić, gdyż w 2 linii ustawiła aż 3 defensywnych pomocników
Ławka rezerwowych Termaliki: 12 Trela, 5 Ziajka, 7 Stefanik, 10 Gergel, 20 Nowak, 24 Kędziora, 88 Koval
drużyny na prezentacji. Tradycyjne stroje. Lechia na biało-zielone, gospodarze na pomarańczowo
1'
od środka rozpoczęła Lechia
3'
Termalica gra pressingiem już na połowie Lechii, nie pozwala rozwinąć skrzydeł biało-zielonym
5'
po dośrodkowaniu Peszki (LECHIA) strzał głową Haraslina (LECHIA). Broni Pilarz (BRUK-BET TERMALICA)
5'
przypomnijmy, że Pilarz (BRUK-BET TERMALICA) grał w Gdańsku w czasach, gdy była tutaj Lechia/Polonia
6'
Guba (BRUK-BET TERMALICA) wybił piłkę na róg spod nóg Peszki (LECHIA)
6'
po rozegraniu rogu piłka przed pole karne, gdzie zablokowany strzał Nunesa (LECHIA)
8'
to że Nunes (LECHIA) gra jako defensywny pomocnik nie jest niespodzianką. w tej roli był sprawdzany podczas sparingów

TAK PISALIŚMY O ROSZADACH NA POZYCJI DEFENSYWNEGO POMOCNIKA
8'
Lechia przejmuje powoli inicjatywę
10'
Misak (BRUK-BET TERMALICA) pudłuje w bardzo dobrej sytuacji. Do bramki miał około 10 metrów. Szybka akcja gospodarzy lewym skrzydłem
11'
szybka odpowiedź Lechii. Peszko (LECHIA) dograł w pole bramkowe do M.Paixao (LECHIA), ale ten nie złożył się do strzału. Piłka odbiła się mu od nogi i wyszła poza boisko
12'
Guilherme (BRUK-BET TERMALICA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Haraslina (LECHIA)
13'
bez zagrożenia dla Termaliki po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
14'
indywidualna akcja i celny strzał sprzed pola karnego Wolskiego (LECHIA). Pewnie broni Pilarz (BRUK-BET TERMALICA)
15'
na trybunach asystent trenera Nawałki - Bogdan Zając, a także selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski - Marcin Dorna. Ostatnio powoływany był tylko Peszko (LECHIA), ale w Lechii jest jeszcze kilku piłkarzy z kadrowymi aspiracjami
16'
F.Paixao (LECHIA) próbuje w części zastąpić Krasicia to on schodzi do drugiej linii, próbując rozgrywać ewentualnie zmienia się na prawym skrzydle z Haraslinem i wraca na swoją nominalną w tym sezonie pozycję. Wysuniętym napastnikiem jest M.Paixao (LECHIA)
17'
dobry powrót M.Paixao (LECHIA), który powstrzymał atakującego Guilherme (BRUK-BET TERMALICA)
19'
Nunes (LECHIA) próbował przerzucić piłkę, a trafił w sędziego
22'
Peszko (LECHIA) wywalczył róg
22'
po dośrodkowaniu Wolskiego (LECHIA) z rogu zbyt krótko wybita piłka przez rywali, ale i Haraslin (LECHIA) zamiast strzelać jedynie ją wstrzelił w "16", a Pilarz (BRUK-BET TERMALICA) bez kłopotu złapał piłkę
24'
statystyki Ekstraklasa SA pokazują dużą przewagę Lechii w posiadaniu piłki. To już 70 do 30
25'
lekkie uderzenie głową F.Paixao (LECHIA). Dośrodkowywał Peszko (LECHIA)
26'
to już 3 celny strzał Lechii, ale na razie Pilarz (BRUK-BET TERMALICA) nie był w poważnych opałach. Termalica jeszcze bez celnego uderzenia na bramkę Kuciaka (LECHIA)
27'
wydawało się, że Wawrzyniak (LECHIA) wyciął w polu karnym Gubę (BRUK-BET TERMALICA), ale sędzia nie odgwizdał karnego. Na pewno ta akcja trafi do kontrowersji kolejki
29'
Żółtą kartką został ukarany Nunes (LECHIA) po faulu na Babiarzu
31'
obraz gry bez zmian. Lechia częściej przy piłce. Termalica próbuje grać z kontry
34'
Lechia zwolniła grę, dużo podań wymienia na własnej połowie, próbuje wyciągnąć rywala poza linię środkową
34'
Kuciak (LECHIA) faulowany w powietrznym pojedynku z Babiarzem (BRUK-BET TERMALICA) po dośrodkowaniu Fryca (BRUK-BET TERMALICA)
37'
dobre podanie w pełnym biegu Peszki (LECHIA), ale M.Paixao (LECHIA) nie opanował piłki przed polem karnym, choć miał przed sobą już tylko jednego obrońcę
37'
Guilherme (BRUK-BET TERMALICA) wpadł na Wojtkowiaka (LECHIA), o faulu lechisty nie było mowy
39'
zderzenie dwóch stoperów Termaliki. Osyra (BRUK-BET TERMALICA) kopnął Szarka w walce o piłce. Przerwa w grze
40'
Termalica w pełnym składzie
41'
od kilku minut sporo chaotycznych akcji, dużo strat
44'
coraz więcej też fauli. Oba zespoły jakby stracili koncepcję, co grać
44'
trener Nowak domaga się kartki dla rywali, ale mimo ich 8 fauli nie ma takiego napomnienia. Lechia faulowała 4 razy, kartkę dostała
45'
pomocy lekarskiej wymaga Wolski (LECHIA)
45'
minuta doliczona
45+1
F.Paixao (LECHIA) dograł piłkę w pole karne, ale spóźniony Haraslin (LECHIA), mocno odchylony strzelił wysoko nad bramką
45+1
wrócił Wolski (LECHIA) na boisko, a wije się z bólu F.Paixao (LECHIA), który ucierpiał w starciu z Jovanoviciem (BRUK-BET TERMALICA)
45+1
sędzia nie rozsądził tej sytuacji i zagwazdał po raz ostatni w tej połowie
45+1
DO PRZERWY W NIECIECZY BEZ GOLI
schodzący do szatni Wawrzyniak (LECHIA) powiedział przed kamerami Canal Plus, że sędzia popełnił błąd, bo Termalice należał się karny. Kuba przyznał, że w 27. minucie faulował we własnej "16" Gubę
Lechia jest zdecydowanie lepszą drużyną w Niecieczy, ale nie potrafiła tej przewagi udokumentować goli. A kil sytuacji było, tylko brakowało, by zakończyć je mocnym uderzeniem. Po przemeblowaniu składu gra Lechii zdecydowanie wygląda lepiej na lewym skrzydle, gdzie kilka razy groźnie zaatakował Peszko (LECHIA). Natomiast z drugiej strony F.Paixao (LECHIA) nie do końca czuje się w nowej roli, a i Stolarski (LECHIA) nie gra tak ofensywnie jak na inaugurację wiosny.
Termalica cierpliwie czeka na swoje szanse. Dwukrotnie się doczekała. Sędzia nie zauważył faulu w polu karnym Wawrzyniaka (LECHIA) na Gubie (BRUK-BET TERMALICA), a Mistak w dobrej sytuacji przestrzelił.
Czym dłużej trwał mecz, tym gra była coraz gorsza. Oby w przerwie trenerzy udzielili odpowiednich wskazówek i piłkarze wrócili na boisko z lepszymi pomysłami na dobrą grę.
46'
drugą połowę rozpoczęła Termalica. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
róg dla Termaliki
47'
Kuciak (LECHIA) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Guilherme (BRUK-BET TERMALICA)
48'
wolny dla gospodarzy. 25 metrów od bramki Kuciaka (LECHIA)
48'
Kuciak (LECHIA) broni strzał z wolnego Misaka (BRUK-BET TERMALICA). To pierwsze celne uderzenie gospodarzy w tym meczu
49'
szybka kontra Lechii. Peszko (LECHIA) uderzył z ostrego kąta. Piłka przeszła tuż obok słupka
49'
i już jesteśmy z drugiej strony boiska. Kuciak (LECHIA) na róg wybił piłkę po strzale Guby (BRUK-BET TERMALICA)
50'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Guilherme (BRUK-BET TERMALICA)
50'
Guilherme (BRUK-BET TERMALICA) potrzebuje pomocy medycznej
50'
gospodarze na razie w "10"
51'
51'
BRUK-BET TERMALICA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Guilherme, w jego miejsce wchodzi Ziajka.
52'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Peszki (LECHIA)
53'
nieporozumienie między Kuciakiem (LECHIA) a Malocą (LECHIA), ale nie skorzystał z tego Guba (BRUK-BET TERMALICA). Piłka wybita w aut
54'
Misak (BRUK-BET TERMALICA) padł z krzykiem w polu karnym, ale tym razem o karnym nie m mowy
54'
Kuciak (LECHIA) kapitalnie odbija piłkę po strzale Guby (BRUK-BET TERMALICA)
55'
początek drugiej połowy z przewagą Termaliki
56'
kolejny róg dla Termaliki
56'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z rogu Misaka (BRUK-BET TERMALICA)
57'
Żółtą kartką został ukarany Szarek (BRUK-BET TERMALICA), który faulem taktycznym przerwał kontrę M.Paixao
58'
Kuciak (LECHIA) interweniuje poza własnym polem karnym. Wybija piłkę w aut spod nóg Misaka
58'
59'
Kuciak (LECHIA) obronił w sytuacji sam na sam z Osyrą (BRUK-BET TERMALICA)!
60'
i szybka odpowiedź Lechii. Strzelał Nunes (LECHIA) sprzed pola karnego, piłkę przejął F.Paixao (LECHIA) 7 metrów od bramki i uderzył. Jego strzał obronił Pilarz (BRUK-BET TERMALICA)
61'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA).
61'
to 7. kartka Chorwata w tym sezonie. Kolejna oznaczać będzie dla niego przymusową pauzę
62'
Haraslin (LECHIA) pada w polu karnym gospodarzy po starciu z Frycem (BRUK-BET TERMALICA). Sędzia puścił grę
62'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haraslin , w jego miejsce wchodzi Vitoria.
62'
ciekawa roszada, bo za skrzydłowego wszedł środkowy obrońca. Będą zatem kolejne zmiany w ustawieniu
63'
Kuciak (LECHIA) spokojnie złapał piłkę po strzale Jovanovicia (BRUK-BET TERMALICA)
64'
Żółtą kartką został ukarany Wojtkowiak (LECHIA).
65'
faule 12:9 "na korzyść" Termaliki, kartki 3:1 Lechii
66'
otworzył się mecz po przerwie, jest dużo spięć podbramkowych, ale brakuje skuteczności
66'
BRUK-BET TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Misak, w jego miejsce wchodzi Gergel.
69'
Lechia po przerwie nie potrafi narzucić swojego stylu gry
70'
zdenerwowany F.Paixao (LECHIA) pokazuje kolegom by odeszli od własnej bramki, bo teraz Lechia gra na pięciu obrońców. Vitoria wszedł pomiędzy dotychczasowych stoperów
70'
rozgrzewa się Mak
72'
rośnie przewaga Termaliki. Teraz to Lechia czeka na kontry
73'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Peszko. Sławek doszedł do długiej piłki od Wolskiego, przełożył piłkę z lewej na prawą nogę i strzelił "w długi róg" z narożnika pola bramkowego
74'
to pierwsza wyjazdowa bramka Lechii od derbów z Arką 31 października
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolarski, w jego miejsce wchodzi Mak.
75'
BRUK-BET TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Guba, w jego miejsce wchodzi Nowak.
77'
Termalica nadal prowadzi grę
80'
gra gospodarzy jednak mniej dynamiczna niż przed stratą goli. Ponadto Lechia gra "wyżej" już na tyle nie pozwala rywalom
82'
Maloca (LECHIA) dobrze blokował Gutkovskisa (BRUK-BET TERMALICA) i Łotysz stracił kontrolę nad piłką
82'
rozgrzewa się Kuświk
84'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
85'
Lechia wraca do ofensywnego ustawienie. Od wejścia Maka gra ponownie 4 obrońców, a teraz jest dwóch klasycznych napastników, z tym że Kuświk (LECHIA) ustawiony jako lewoskrzydłowy
88'
88'
zamieszanie w "16" Lechii po rogu, ale nie ma celnego strzału. Od bramki rozpocznie Kuciak (LECHIA)
90'
4 minuty doliczone
90+1
Żółtą kartką został ukarany Mak (LECHIA) po faulu na Babiarzu
90+2
niecelny strzał głową Nowaka (BRUK-BET TERMALICA)
90+3
Termalica atakuje. Ma kolejnego wolnego około 30 metrów od bramki, ale wrzutki nie robią wrażenia na Lechii
90+4
"Grajcie w piłkę" - krzyczy trener Nowak (BRUK-BET TERMALICA), bo jego piłkarze już tylko wybijają piłki
90+4
konsultacja sędziów, Termalica syganalizuje rękę Malocy (LECHIA), który chciał wybić piłkę głową, a chyba pomógł sobie ręką
90+5
karny dla gospodarzy!
90+6
[1:1] BRUK-BET TERMALICA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gutkovskis . Łotysz uderzył w prawy róg bramki, tam rzucił się Kuciak, ale nie zdołał sięgnąć piłki
90+6
Sędzia nie pozwala już wznowić gry
90+6
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA W NIECIECZY 1:1
Lechia może mówić o pechu, gdyż straciła zwycięstwo w 6. minucie doliczonego czasu gry po karnym. Z drugiej strony z przebiegu drugiej połowy gry prowadzenie gdańszczan było bardzo szczęśliwe. Było ono zasługą doskonałego strzału Peszki (LECHIA) i podania Wolskiego (LECHIA), a nie dobrej gry całej drużyny. W końcówce biało-zieloni niepotrzebnie ograniczali się tylko do wybijania piłki i dość przypadkowe zagranie ręką Malocy (LECHIA) nie pozwoliło im dowieźć wygranej do końca.

16 Górnik Łęczna 21 4 6 11 21:39 18
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-02-20

Wyniki 22 kolejki

• Zagłębie Lubin - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Termalica Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 5:0 (2:0)
  • Korona Kielce - Wisła Płock 4:2 (2:1)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3 (0:2)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3 (0:2)

Opinie (285) ponad 50 zablokowanych

• Lechia Gdańsk najsłabszy mecz w sezonie (11)

pierwsze koty za płoty jedziemy dalej, a Nowak zmianami to błysnął.

• 13 9

• Błyska to Ci się blacha w wodzie śledziu.

Dziś nie był dzień Lechii i chwała im za to, że nie przegrali.

• 17 15

• I po... (5)

Zatkało kakao. Nikt nie pomógł (rząd, kolegium sędziowskie ) i platwusy.

• 10 21

• ale co piszesz o arce? (4)

znowu chcecie coś kupić czy może sprzedać?

Z tego jesteście znani w całej Polsce śledzie.

Spójrz w tabele to minie Ci zatwardzenie śledziu......kto liderem jest tłuku pancerny?

• 16 13

• Znani tak ale nie w tym roku. Bo w tym roku wy wiedziecie prym. Nie trzeba być geniuszem by to zauważyć. (1)

• 2 7

• Was już w tym nikt nigdy nie pokona tak samo jak w biegach śledzie

Żeby w korupcji mieć prym to trzeba wam dorównać, a w tym akurat jesteście liderami i daleko nam do was tłuku pancerny z Gdyni

• 1 1

• Olać tabele Areczka zawsze na czele. (1)

• 8 8

• w ucieczkach na A1 i obwodnicy owszem

• 0 1

• Eee tam najgorszy

A nędzne 0-2 z Koroną czy 0-3 z Wisłą już się zapomniało?
      Mogło i powinno być lepiej ale punkt z Termaliką to nie jest dramat, to solidny zespół, a dzisiaj były też pozytywy, których nie było w powyższych meczach typu super Peszko i Kuciak, który buduje wiare w mistrza Polski

• 9 2

• Cóż kolejna wyjazdowa padaka. (4)

Tak można by w zasadzie napisać po 80% zwycięstw Lechii w tym sezonie. Gra delikatnie mówiąc dziś dramat. Sporo pomógł sędzia niedyktując ewidentnego karnego w 1 połowie i kopacze ze wsi marnując 2-3 setki. Tradycyjnie irytuje trener Nowak i jego absurdalne defensywne zmiany w każdym meczu wyjazdowym. Oprócz tego chory Krasic, wykartkowany Chrapek, a Wiśnia jeden z najlepszych zawodników przygotowań znowu nie gra bo Nowak musi pokazać kto tu rządzi. W końcu zemściły się te niedorzeczne zmiany naszego treneiro. Oczywiście wyniki ogólnie go bronią pytanie jak długo i czy to starczy na zdobycie mistrzostwa ?
    No nic walczymy za tydzień obowiązkowe 3 pkt u siebie z przeciętną Cracovią potem ultra ciężki wyjazd do Poznania, a następnie mecz sezonu ze znienawidzoną legią, który może być kluczowym odnośnie mistrzostwa

• 117 19

• Jakiego mistrzostwa? (2)

Trzecie miejsce dla tej przereklamowanej drużyny będzie wielkim sukcesem.
      Najbliższe mecze w Poznaniu i z Legią w Gdańsku wskażą miejsce w szyku tabeli.

• 14 11

• legia z małej litery ten klub nie zasługuje na jakikolwiek szacunek (1)

• 16 4

• Amica tez

• 9 3

• Marzyć o mistrzostwie po tym co wyprawiał trener Nowak i większość jego nieudaczników to znaczy nie znać się na piłce nożnej nawet w stopniu podstawowym a z Lechem i Legią to chyba definitywnie pokaże gdzie miejsce Lechii, myślę,że najwyżej czwarte.

• 4 2

• Dziady do spadku jestescie , nic nie gracie , wstyd (3)