Badmintoniści mieli lotkę na półfinał

ras., jag.
1 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Zofia Noceti-Klepacka po czterech wyścigach regat klasy RS:X zajmuje czwartą pozycję. Zofia Noceti-Klepacka po czterech wyścigach regat klasy RS:X zajmuje czwartą pozycję.

Dużych apetytów na medale narobili nam olimpijczycy, którzy zaprezentowali się w Londynie w środę. Niestety, drugiego reprezentanta Polski na podium igrzysk nie doczekaliśmy się. Otarł się o nie zwłaszcza Mateusz Polaczyk, który na górskim kajaku zajął czwarte miejsce. Natomiast Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba mieli jedną lotkę na przypieczętowanie awansu do półfinałów miksta w badmintonie, ale trzy ostatnie punkty zdobyli Chińczycy, a Polacy zostali wyeliminowani z dalszej rywalizacji. Blisko najlepszych jest nadal Zofia Noceti-Klepacka, która w żeńskim windsurfingu po czterech wyścigach plasuje się na czwartym miejscu.

Mateusz Polaczyk na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim zdobył srebrny medal w konkurencji K1. Półfinał zwiastował, że 24-latek może powtórzyć ten sukces także na igrzyskach. Do decydującej rozgrywki wszedł na 2. pozycji, z czasem 96.36. Lepszy był tylko Słowak Peter Krauze.

Finale dziesięciu zawodników płynęło w odwrotnej kolejności od miejsc zajętych w półfinale. Liderzy nie wytrzymali napięcia i żaden z nich nie stanął na podium. Polaczyk uzyskał nawet lepszy czas (96.14) niż w pierwszym przejeździe, ale do brązu zabrakło mu 1.22 sekundy. Zwyciężył Włoch Daniele Molmenti, który atakował z trzeciego miejsca. Na podium wpłynęli również kajakarze atakując z ósmej i piątej pozycji.
Najlepsi w finał kajakarzy górskich w konkurencji K-1
1. Daniele Molmenti (Włochy) 93.43
2. Vavriniec Hradilek (Czechy) 94.78
3. Hannes Aigner (Niemcy) 94.92
4. Mateusz Polaczyk (Polska) 96.14

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w ...wodzie. Wieczorem ponownie odżyły polskie medalowe nadzieje. Z piątym czasem do finału 200 metrów stylem grzbietowym zakwalifikował się Radosław Kawęcki. Pływak KS Korner Zielona Góra w swoim półfinale bardzo długo prowadził i dopiero na ostatnim odcinku spadł na 3 miejsce. Wyścig finałowy w czwartek o 20.48 czasu polskiego.

Blisko awansu do półfinału był nasz mikst w badmintonie. Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba wygrali pierwszego seta z Chenem Xu i Jin Ma 21:19, zaś w drugim przegrali 16:25. O awansie zadecydował więc trzeci set. Polacy bohatersko obronili dwa matchballe od stanu 18:20, a po chwili sami mogli skończyć mecz, gdyż prowadzili 21:20. Niestety, trzy ostatnie punkty zdobyli Chińczycy i to oni zagrają o medale.

Z kolei startująca w windsurfingowej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka niezbyt udanie rozpoczęła rywalizację w środę. W wyścigu numer 3 zajęła dopiero 12. miejsce. Znacznie lepiej poszło stołecznej deskarce w czwartym starcie, w którym zajęła trzecie miejsce ze stratą 27 sekund do pierwszej Mariny Alabau Neiry. Hiszpanka wygrała trzy z czterech biegów i zdecydowanie prowadzi. Noceti-Klepacka jest czwarta z takim samym dorobkiem jak Finka Tuuli Petaja.

Olimpijskie korty Wimbledonu nie będą kojarzyć się dobrze Agnieszce Radwańska. Polska tenisistka odpadła z trzeciego i ostatniego turnieju na igrzyskach, tym razem wspólnie z Marcinem Matkowskim. Nasz mikst, rozstawiony z numerem cztery, w pierwszej grze przegrał z duetem australijskim, Samantha Stosur/Lleyton Hewitt 3:6, 3:6.

Na siódmym miejscu uplasował się Krzysztof Zwarycz. Ciężarowiec jest wychowankiem Floty Gdynia. 2 maja przeniósł się jednak do Górnika Polkowice i to ten klub może dopisać sobie posiadanie olimpijczyka. W Londynie 22-latek zaliczył tylko po jednej próbie w każdym boju. W rwaniu udane miał pierwsze podejście, a w podrzucie drugie. Ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu.

Zawodnicy trójmiejskich klubów w środę rywalizowali wyłącznie na wodzie. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli Przemysław MiarczyńskiAdam Korol. O szczegółach występów w środę zawodników z Gdańska i Sopotu PRZECZYTASZ TUTAJ

Wyniki pozostałych reprezentantów Polski na igrzyskach olimpijskich w Londynie 1 sierpnia:
FINAŁY
Gimnastyka sportowa

24. miejsce: Roman Kulesza w wieloboju indywidualnym (84.165 pkt.)

Kolarstwo
25. miejsce: Maciej Bodnar - jazda indywidualna na czas na 44 km (55:49.67 , strata do zwycięzcy 5:10.13)

Podnoszenie ciężarów
7. miejsce: Krzysztof Zwarycz - 332 kg (150+182) w kategorii do 77 kg

Wioślarstwo
7. miejsce: Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Piotr Hojka, Rafał Hejmej, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski po zwycięstwie w finale B (5:57.67)

WALCZĄ DALEJ
Pływanie
Radosław Kawęcki, trzecie miejsce w półfinale 200 m st. grzbietowym, awans do czwartkowego finału z piątym czasem (1:56.74)

Siatkówka plażowa
Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel pokonali parę Freedom Chiya/Grant Goldschmidt (RPA) 2:0 (21:19, 21:13) i awansowali do 1/8 finału - 3 i 4 sierpnia

Żeglarstwo
Zofia Noceti-Klepacka - 4. miejsce po czterech wyścigach w klasie RS:X (w dzisiejszych biegach 12. i 3. miejsce)
Kacper Ziemiński - 16. miejsce po sześciu wyścigach w klasie Laser (18. i 15)
Anna Weinzieher - 22. miejsce po sześciu wyścigach w klasie Laser Radial (20. i 16)

ODPADLI
Judo

Katarzyna Kłys: przegrała w 1/16 finału przez Ippon z Fei Chen (Chiny) w rywalizacji do 70 kg kobiet

Pływanie
16 miejsce: Diana Sokołowska, Karolina Szczepaniak, Katarzyna Wilk, Aleksandra Putra w sztafecie 4x200 m st. dowolnym kobiet (8:13.76)
19. miejsce: Marcin Cieślak na 200 m st. zmiennym mężczyzn (2:00.45)
27. miejsce: Katarzyna Wilk na 100 m st. dowolnym kobiet (56.13)

Strzelectwo
35. miejsce: Beata Bartków-Kwiatkowska w pistolecie sportowym 25 m (567 pkt.)

Szermierka
Aleksandra Socha przegrała z Vassiliki Vouigouką (Gracja) 7:15 w 1/8 finału szabli kobiet indywidualnie
Radosław Zawrotniak przegrał z Alexandre Bouzaidem (Senegal) 9:15 w 1/16 finału szpady mężczyzn indywidualnie
ras., jag.

Opinie (15) 3 zablokowane

• No to teraz mogą sobie ponucić znany kawałek: (2)

"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
    Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
    Gdyby to najczęstsze słowo polskie
    Gdyby mama miała f..a, to by była ojcem, hej, hej"