• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Bądź szermierzem swojego losu.

3 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Klub Kibica Sietom AZS-AWF Gdańsk zawita dzisiaj do Gniewu, a jutro odwiedzi Karsin. W akademickiej delegacji znajdą się m.in. wicemistrzynie olimpijskie we florecie: Anna Rybicka, Magdalena Mroczkiewicz i Sylwia Gruchała. W programie walki pokazowe oraz gry i zabawy ruchowe. Klub Kibica skupia sympatyków szermierki. Jego członkowie na bieżąco są informowani o sportowych wydarzeniach oraz zapraszani na imprezy sportowe i rekreacyjne organizowane przez klub.

Spotkania poza Gdańskiem odbywają się pod hasłem "Bądź szermierzem swojego losu". Ich celem jest rozpowszechnianie etosu sportowego oraz propagowanie wychowawczych wartości płynących ze sportu. Akademiccy floreciści przekonują, że treningi i starty w zawodach kształtują charakter, uczą myślenia i podejmowania decyzji w sytuacjach stresowych, a także cierpliwości w dążeniu do celu. Dzisiaj klubowe spotkanie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie, a jutro w Gminnym Ośrodku Kultury w Karsinie. Początek obu imprez o godzinie 9.00. W programie znajdą się m.in: pokazowe walki z udziałem wicemistrzyń olimpijskich z Sydney: Mroczkiewicz, Gruchały i Rybickiej, które komentować będą fechtmistrzowie: Stanisław Szymański i Tadeusz Pagiński. Ponadto ten drugi zaprezentuje referat o tradycjach białej broni i szermierki sportowej. Ze specjalną formą treningu szermierczego wystąpią uczniowie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 z Gdańska.

Wszyscy goście odpowiadać będą na pytania oraz rozdadzą zapewne setki autografów. Miejscowi nie ograniczą się wyłącznie do roli widzów. Ryszard Ruda, dyrektor Gimnazjum im. Józefa Hallera w Gniewie oraz Tadeusz Lipski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Karsinie, otrzymają certyfikaty Klubu Kibica. Młodzież zostanie zaproszona do kilku konkursów sprawnościowych na przykład: walki na gąbkowe miecze, łapanie kółek floretem czy pojedynku pod hasłem "Traf mistrza".

jag.Głos Wybrzeża

Zobacz także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane