stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Baltic Cup Junior Grand Prix (15 opinii)

Już niebawem, w dniach 18-21 września, będziemy mieli okazję obejrzeć na żywo jedną z najbardziej widowiskowych imprez związanych ze sportami zimowymi. Przez cztery dni w Gdańsku miłośnicy sportów zimowych i łyżwiarstwa figurowego będą mogli podziwiać utalentowanych łyżwiarzy z całego świata.. Łyżwiarstwo figurowe jest jednym z najpopularniejszych sportów zimowych i choć większość imprez odbywa się na przełomie listopada i marca, to co jakiś czas tego typu imprezy można oglądać w Polsce nawet pod koniec lata.

Ta niezwykle widowiskowa i trudna dyscyplina olimpijska wymaga od zawodników ogromnych zdolności tanecznych, poczucia rytmu oraz koordynacji ruchów. Impreza pod nazwą ISU Junior Grand Prix to zawody najwyższej rangi w kategorii wiekowej do 21 roku życia.

Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo do grudniowego Finału Grand Prix w Japonii. Niejednokrotnie triumfatorzy polskich edycji Grand Prix byli późniejszymi medalistami Mistrzostw Europy, Świata także Igrzysk Olimpijskich.

"Przez cztery dni 350 najlepszych reprezentantów tej dyscypliny na świecie z ponad 35 krajów będą prezentować swoje umiejętności na lodowisku hali "Olivia". I choć nie mają jeszcze 21 lat, są potwornie utalentowani, pracowici i zdeterminowani. Aby osiągnąć światowy poziom musieli zrezygnować z normalnego życia i całkowicie poświęcić się tej dyscyplinie.

"by zaistnieć na arenie międzynarodowej ich życie musiało kręcić się wokół piruetów na lodzie"
- powiedział kiedyś Zenon Dagiel Prezes Polskiego związku Łyżwiarstwa Figurowego

To piękna dyscyplina i choć na lodzie wygląda na bardzo delikatną, lekką wymaga nieprawdopodobnej siły, determinacji i charyzmy - mówi Grzegorz Sakowicz - szef Wings of Commercials - współodpowiedzialny za promocję imprezy.

Przeczytaj także

Opinie (15) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11.07 g.15.00
ŁKS Łódź
11.07 g.16.00
Juvenia Kraków
11.07 g.16.30
Unia Tarnów
11.07 g.17.30
Jantar Ustka
12.07 g.17.30
Lech Poznań
08.07 g.20.00
Lech Poznań
04.07 g.20.00
Cracovia
03.07 g.20.30
Korona Kielce
28.06 g.15.00
Jagiellonia Białystok