Polonia z cennym punktem w Kołobrzegu

1 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Interwencja Radosława Cimanowskiego w 93 minucie meczu w Kołobrzegu pozwoliła wywieźć Polonii cenny punkt. Interwencja Radosława Cimanowskiego w 93 minucie meczu w Kołobrzegu pozwoliła wywieźć Polonii cenny punkt.

Walcząca o utrzymanie w III lidze Polonia Gdańsk zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Bohaterem meczu był bramkarz Radosław Cimanowski, który popisał się znakomitą interwencją w doliczonym czasie gry. Podopieczni Pawła Pagieły byli jedynym trójmiejskim zespołem w tej klasie rozgrywkowej, który zdobył choć punkt. Swoje mecze przegrały rezerwy Arki GdyniaLechii Gdańsk oraz Bałtyk Gdynia.

Gdańszczanie jadąc do trzeciego zespołu w tabeli zapowiadali walkę o zwycięstwo. Nie mieli wyjścia, gdyż - by utrzymać się w lidze - potrzebują punktów jak powietrza. Polonia nie była wprawdzie w stanie zdominować Kotwicy, ale postawiła jej znaczący opór.

W pierwszej połowie dogodną okazję zmarnował Bartosz Anusik, który uderzył tuż obok słupka. Była to jedna z nielicznych sytuacji, w której poukładani gospodarze pozwolili gościom na aż takie zagrożenie. Sami szczególnie w pierwszym kwadransie gry wręcz "usiedli" na przyjezdnych, ale, na szczęście dla Polonii, ataki Kotwicy najczęściej kończyły się rzutami rożnymi.

W 93 minucie meczu kołobrzeżanie widzieli już piłkę w siatce Polonii, ale fenomenalną interwencja popisał się Radosław Cimanowski. Gdański bramkarz uderzenie z trzech metrów sparował na aut bramkowy.

- Zdobyliśmy tylko punkt, ale graliśmy z jedną z najlepszych drużyn w lidze i ta zdobycz jest bardzo cenna. Zespół zostawił dziś całe serca na boisku i jestem z nich niezwykle dumny. Nie przegraliśmy od sześciu spotkań i to pozwala nam wierzyć, że utrzymamy się w lidze - mówi prezes Polonii Łukasz Jeżewski.

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Gdańsk 0:0
POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Skowroński, Rusinek, Zgliński - K.Borkowski (87 Biernatowicz), Kozłowski, Szuba (89 Mikołajczak), Osłowski - Anusik (76 Drożdżak), Rychłowski (90 Jaśniewski).

Polonia bardzo liczyła na to, że w sobotę sąsiedzką pomocą wykażą się dla niej rezerwy gdańskiej Lechii. Niestety, biało-zieloni, którzy mierzyli się z jej bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie - Dąbem Dębno, nie zdołali urwać mu choćby punktu.

Podopieczni Tomasza Untona bramkę stracili już w drugiej minucie meczu, a chwilę później mogli przegrywać 0:2, ale gospodarze trafili w poprzeczkę. Biało-zieloni zdołali przejąć inicjatywę, co przyniosło efekt w postaci gola Damiana Garbacika.

W drugiej części meczu ponownie przewaga była po stronie gospodarzy, którzy zmarnowali jednak trzy bardzo dogodne sytuacje. Prowadzenie Dąb ponownie objął dopiero po rzucie karnym sprokurowanym w 65 minucie przez Patryka Sobczaka. Gdański golkiper opuścił boisko kwadrans później, po groźnym starciu z rywalem, który za faul otrzymał żółtą kartkę.

Przed końcowym gwizdkiem o wyrównanie próbował pokusić się Andrzej Kaszuba, ale bramkarz gospodarzy zdołał odbić jego strzał oddany z około 30 metrów.

Dąb Dębno - Lechia II Gdańsk 2:1 (1:1)
Bramka dla Lechii: Garbacik 18

LECHIA II: Sobczak (82 Machola) - Przybylski, Iwanowski, Garbacik, Jaroszek - Kamiński, Kaszuba, Czerwiński, Brzeski, Karwat - Gac (63 Powszuk).

Polonia liczyła, że rezerwy Lechii urwą punkty Dębowi Dębno, czyli ich bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie w III lidze. Niestety, ten plan się nie powiódł. Na zdjęciu Andrzej Kaszuba (z prawej), który strzałem z 30 metrów w końcówce meczu był bliski wyrównania. Polonia liczyła, że rezerwy Lechii urwą punkty Dębowi Dębno, czyli ich bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie w III lidze. Niestety, ten plan się nie powiódł. Na zdjęciu Andrzej Kaszuba (z prawej), który strzałem z 30 metrów w końcówce meczu był bliski wyrównania.

W sobotę nie powiodło się także rezerwom Arki Gdynia, które grały z liderem rozgrywek: Błękitnymi Stargard Szczeciński. Zwycięstwo gospodarzy było w pełni zasłużone, ale paradoksalnie nie wykorzystywali oni wypracowanych przez siebie sytuacji, a błędy gości.

Goście mogli objąć prowadzenie przy stanie 0:0, ale zgranej przez Fabiana Słowińskiego piłki nie zdołał umieścić w siatce Filip Patok. Pierwsza bramka padła po "prezencie" gdyńskiej defensywy i sytuacji sam na sam, w której bez szans był Patryk Kamola.

- Drugiego gola straciliśmy po rzucie rożnym, a trzeci padł po przerwie, w dosyć kuriozalnych okolicznościach, gdy moi gracze spodziewali się, że będzie przerwa w grze i rywale wybiją piłkę na aut. Mieliśmy swoje sytuacje, ale gospodarze wygrali w pełni zasłużenie, choć sytuacji, w których padały bramki, mogliśmy i powinniśmy uniknąć - podsumował trener Grzegorz Witt.

Błękitni Stargard Szczeciński - Arka II Gdynia 3:0 (2:0)

ARKA II: Kamola - Haberka (80 Maślak), Sztandar, P.Robakowski, Strzelecki - K.Patelczyk, Pietkiewicz, Bębenek (80 Wesołowski), Słowiński, Róg (75 Dampc) - F.Patok (60 Jankowski).

W Kartuzach porażki doznał Bałtyk, dla którego był to trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa. Biało-niebiescy w pierwszych 30 minutach zostali zdominowanie przez Cartusię, ale stopniowo starali się przejmować inicjatywę. Jeszcze przy bezbramkowym rezultacie w polu karnym po starciu z obrońcą padł coraz lepiej dysponowany po kontuzji Dariusz Kudyba, ale arbiter nie zdecydował się na odgwizdanie "jedenastki".

Gola gdynianie stracili w 79 minucie. Po tym, gdy zawodnik gospodarzy dopadł do piłki posłanej za plecy obrony biało-niebieskich i wykorzystał sytuację jeden na jednego z Mohamedem Yehią. Bałtykowi nie brakowało sytuacji za sprawą których mógłby wyrównać, a nawet objąć prowadzenie.

Najpierw jednak bramkarz miejscowych obronił uderzenie głową Kamila Wojciechowskiego, a praktycznie z linii bramkowej piłkę po strzale Michała Drzymały wybili miejscowi defensorzy.
Cartusia - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)

BAŁTYK: Yehia - Pionk (57 Piekarski), Kokosiński, Wasielewski, Adamus (80 Szostek) - Drzymała, Klawikowski, Prusaczyk, Wojciechowski - Danilcztk (53 Preizner), Kudyba.

• Kotwica - Kołobrzeg - POLONIA GDAŃSK 0:0
  • Błękitni Stargard Szczeciński - ARKA II GDYNIA 3:0 (2:0)
  • Cartusia - BAŁTYK GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Dąb Dębno - LECHIA II GDAŃSK 2:1 (1:1)
  • Chemik Police - Gryf Słupsk 5:0 (3:0)
  • Koral Dębnica - Drawa Drawsko Pomorskie 0:2
  • Energetyk Gryfino - Pogoń II Szczecin 0:0
  • Gwardia Koszalin - Pogoń Barlinek 2:0 (0:0)

Opinie (36) 2 zablokowane

• postawa Bałtyku zmusza mnie do chodzenia na arkę, której nie cierpię. (1)

• 4 0

• zawsze można oglądać extraklasę

• 1 0

• Bałtyk-Pogoń L-Kotwica-Drwęca-Cartusia Braci sie nie traci (4)

No i jeszcze Stomil, Elana, Bełchatów, Legia, Zaglębie S i komu tam jeszcze cukrowaliście

• 5 5

• wiecej zgód i zgodek od arki to chyba tylko ma Grom Kleszczewo

a wszystko to ze strachu przed Lechią

• 1 0

• kolega dobrze poinformowany,przeszczepik jakis bo liscia dostal od kolegi po szalu? wielu takich ale niech im zalewa slodka bedzie :)

• 1 0

• jeszcze byl gornik zabrze, lks lodz , zawisza, tychy, polonia w itd... (1)

• 0 1

• ale minęło 15 lat

a wasi przydupasy uciekli w 2 lata

• 0 0

• KŁAMCY

GDZIE TEN AWANS,PRZESTAŃCIE W KOŃCU KŁAMAC.WIDZE ŻE ROBICIE Z KADŁUBÓW IDIOTÓW.

• 6 0

• (2)

JAKO KIBIC BALTYKU MAM PYTANIE DO LUDZI OBECNYCH NA SPOTKANIU Z PREZESEM W POZNANIU CZY OPROCZ TEMATU SZKOLENIA MLODYCH PILKARZY NASZEGO KLUBU BYL RUSZANY TEMAT PIERWSZEJ DRUZYNY ZALOZENIA JAKIES CELE ? CZY POZNANIA NIE INTERESUJE AWANS PIERWSZEJ DRUZYNY CHOCIAZ NA SZCZEBEL CENTRALNY . CZY INTERESUJE ICH TYLKO ZABIERANIE Z GDYNI NAJLEPSZYCH JUNIOROW ! ? CZYLI MY KIBICE NIE MAMY CO LICZYC NA AWANS SPORTOWY A CO ZA TYM IDZIE PODNIESIENIE FREKWENCJI NA MECZACH BALTYKU JEDNYM SLOWEM AGONIA ???

• 11 0

• Odpowiedź (1)

Witam, mogę odpowiedzieć na pytania, jeśli zostanie zorganizowane spotkanie z kibicami lub jeśli zostanie zaproponowany chat np dziś wieczorem. Proszę o stosowne info.

• 3 0

• jest forum i bylo by milo gdyby pan jako osoba poinformowana stworzyla watek lub zabrala glos jako kibic,byly kibic lub przynajmniej obecny sympatyk

• 3 0

• (2)

Bałtyku co wy robicie??? Hańbicie nasz klub!!!