Piłkarzom Bałtyku opłaciła się gra do końca

mik
13 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Mateusz Kuzimski po raz drugi w tym sezonie okazał się bohaterem Bałtyku. Jego bramka w 89. minucie dała gdynianom pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Mateusz Kuzimski po raz drugi w tym sezonie okazał się bohaterem Bałtyku. Jego bramka w 89. minucie dała gdynianom pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Piłkarze III-ligowego Bałyku Gdynia odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Marcina Martyniuka w mecz II kolejki pokonali na wyjeździe GKS Przodkowo 2:1 (1:1), a decydującym trafieniem na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry popisał się Mateusz Kuzimski, który podobnie jak tydzień temu strzelił bramkę po wejściu z ławki rezerwowych.

Bramki: Stasiak 16 - Poręba 36, Kuzimski 89

BAŁTYK: Matysiak - Szopiński, Karasiński (90 Proena), Wypij, Wesołowski (Jaroszek) - Garczewski, Sosnowski, Zyska, Poręba (66 Klecha) - Bejuk, Ruszkul (60 Kuzimski)

W porównaniu z pierwszym spotkaniem ligowym trener Marcin Martyniuk nie dokonał ani jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Na ławce pozostał zatem Mateusz Kuzimski, który w starciu z Wdą Świecie strzelił wyrównującą bramkę. Na jej zdobycie 25-latek potrzebował zaledwie ośmiu minut.

REMIS BAŁTYKU NA OTWARCIE III LIGI

Starcie z GKS Przodkowo było 50. występem ligowym w biało-niebieskich barwach kapitana Bałtyku - Tomasza Wypija, ale od początku spotkania gospodarze robili wszystko, aby popsuć mu jubileusz. Piłkę do bramki Marcina Matysiaka już po pierwszym kwadransie skierował Łukasz Stasiak. Dwumetrowy napastnik najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

Riposta gdynian nadeszła jeszcze przed przerwą. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się 17-letni Marcin Poręba. Takiego obrotu sprawy nie przewidział jednak bramkarz gospodarzy, Patryk Kotłowski, który interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki. Dla młodego pomocnika Bałtyku było to debiutanckie trafienie na III-ligowych boiskach.

TOMASZ BEJUK CHCE WRÓCIĆ DO II LIGI Z BAŁTYKIEM GDYNIA

Chwilę po przerwie Poręba ponownie trafił do bramki GKS, ale w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej i sędzia gola nie uznał. Niedługo potem na placu gry zameldował się Kuzimski, i podobnie jak w spotkaniu z Wdą Świecie okazał się jokerem w talii trenera Martyniuka.

Napastnik, który wrócił do Gdyni przed rozpoczęciem tego sezonu, wykorzystał świetne podanie Tomasza Bejuka i dał Bałtykowi zwycięstwo. W doliczonym czasie gry kontuzji nabawił się Piotr Karasiński, który narzekał na problemy z mięśniem dwugłowym.

Wyniki 2 kolejki

• GKS Przodkowo - BAŁTYK GDYNIA 1:2 (1:1)
  • KS Chwaszczyno - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:0)
  • Świt Skolwin - Lech II Poznań 0:1 (0:1)
  • Jarota Jarocin - Vineta Wolin 3:0 (0:0)
  • Gwardia Koszalin - Polonia Środa Wielkopolska 2:2 (2:0)
  • Wda Świecie - Elana Toruń 1:2 (1:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Chemik Bydgoszcz 0:2 (0:0)
  • Sokół Kleczew - Pogoń Lębork 1:0 (1:0)
  • Leśnik Manowo - Górnik Konin 1:0 (1:0)
mik

Opinie (34) ponad 10 zablokowanych

• Kuzimski sposobem na awans? (3)

Pisałem nie dalej,jak w ubiegły weekend, że bez Kuzimskiego jesteśmy w czarnej d%@ie, to minusy się posypały, miałem rację Panowie i Panie, czy nie? Mieliśmy go nie puszczać do Gryfa, dziś bylibyśmy niewątpliwie poziom wyżej, w Gryfie nie przebił się i tak... Heh, tak, czy tak satysfakcja podwójna. TBG!

• 36 9

• Sam chciał iść do Gryfa, chciałeś go przykuć łańcuchem? Z niewolnika nie ma pracownika. A że lepiej wyszedłby i on i Bałtyk, gdyby został, to już inna historia.

• 22 4

• (1)

W Gryfie coś się popsuło. Może Pawlak poukłada... No i musi wrócić "stary" prezes...

• 3 3

• Przeciez on wcale nie odszedl. To tylko pozory. Rafal dalej kieruje klubem

• 6 0

• No i super! Kochaaaaaam tylko Bałtyczek !

• 54 8

• Bravo!!!

I super ale do awansu trzeba wiecej niz jeden Joker.
    Awans trzeba przygotowac za biurkem prezesa I przenosic na boisko bo znowu na koncowce sezonu bedziemy dziwnie remisowac albo przegrywac

• 33 6

• Arka czy Bałtyk (1)

oczywiście Bałtyk nawet na wyjeżdzie zero przeklenstw i wyzwisk dziękuje licznie zgromadzonym kibicom Bałtyku w Przodkowie za kulturalny doping dzięki Wam wiem że z synem 10-cio letnim warto obserwować mecz pilki nożnej