Bałtyk Gdynia - Cartusia 1923 0:1. Michał Marczak katem w debiucie trenera

dak.
10 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Michał Marczak (z prawej) był najlepszym strzelcem Bałtyku Gdynia w poprzednim sezonie. Teraz pogrążył biało-niebieskich w starciu ze swoim byłym klubem Michał Marczak (z prawej) był najlepszym strzelcem Bałtyku Gdynia w poprzednim sezonie. Teraz pogrążył biało-niebieskich w starciu ze swoim byłym klubem

Bałtyk Gdynia przegrał na Narodowym Stadionie Rugby z Cartusią 1923 0:1 (0:1) w 7. kolejce grupy drugiej III ligi. Katem biało-niebieskich okazał się Michał Marczak, który był najlepszym strzelcem gdyńskiego zespołu w poprzednim sezonie. Gra gospodarzy ożywiła się w drugiej połowie, ale zakończyło się bez punktów. Tym samym nowy trener Włodzimierz Pasieka rozpoczął swoją przygodę z klubem od porażki.

Jarota Jarocin - Gedania 1922 Gdańsk 1:1. Przeczytaj relację z meczu

Marczak 3

BAŁTYK: Bartkowiak - Kaźmierczak, Długołęcki, Klimek, Bohm, Bożym (46 Waszczuk), Korpalski, Fietz, Gołuński, Skrzecz, Sluga (62 Bach)

Bałtyk Gdynia do meczu z Cartusią przystępował z nowym trenerem. W tej roli debiutował Włodzimierz Pasieka, który zastąpił Roberta Reiwera. Nowy szkoleniowiec miał tydzień na przygotowanie zespołu do spotkania. Nie dokonywał jednak wielu zmian, bo w wyjściowej "11" zaszły tylko dwie roszady. Michał Bartkowiak zmienił Pawła Rabina, a Maciej Kaźmierczak - Miłosza Waszczuka.

Bałtyk Gdynia ma nowego trenera. Poznaj cv Włodzimierza Pasieki

Po drugiej stronie zaczęli z kolei m.in. starzy znajomi biało-niebieskich. W wyjściowym składzie pojawili się: Michał MarczakDamian Garbacik, którzy opuścili gdyńską drużynę latem, a również i Marcin Poręba, który grał tu w przeszłości.

Ten pierwszy był najlepszym strzelcem Bałtyku w poprzednim sezonie. I wcale nie zapomniał jak strzela się na Narodowym Stadionie Rugby, bo wynik otworzył już w 3. minucie.

Wydawało się, że szybki gol otworzy nam spotkanie, ale tak się nie stało. Biało-niebiescy pierwszy celny strzał oddali dopiero 35. minucie, ale poza tym nie było wielu okazji, które mogłyby przesądzić o zmianie rezultatu.

Gra ożywiła się po zmianie stron. Znowu groźnie zaczął Marczak, ale po chwili do trzech sytuacji doszli gdynianie. Następnie strzałów głowami szukali Adam GołuńskiArkadiusz Korpalski, ale i tym razem nie udało się wyrównać.

Przypomnij sobie, w jakich okolicznościach Robert Reiwer opuścił Bałtyk Gdynia

Wynik mógł ponadto zmienić się w końcówce. Inicjatywę w niej przejęli rywale, ale swoją szansę miał też Jakub Bach, który przez uraz nie mógł grać od inauguracji. Na tym się zakończyło.

Bałtyk ostatecznie przegrał to spotkanie 0:1. Grał lepiej w drugiej połowie, ale zakończyło się bez punktów. Tym samym nowy trener nie zaliczy debiutu do udanych. Jego zespół pozostaje na przedostatnim miejscu w grupie drugiej III ligi.

18 Unia Solec Kujawski 7 0 1 6 5:19 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-09-10