Bałtyk Gdynia - Elana Toruń od 2:0 do 2:3. Piłkarze z nieba do piekła

dak.
8 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Damian Garbacik (z lewej) dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców w meczu Bałtyk Gdynia - Elana Toruń. Raz dla swojej drużyny, a drugi dla... zespołu rywali po samobójczym trafieniu. Damian Garbacik (z lewej) dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców w meczu Bałtyk Gdynia - Elana Toruń. Raz dla swojej drużyny, a drugi dla... zespołu rywali po samobójczym trafieniu.

Bałtyk Gdynia przegrał na Narodowym Stadionie Rugby z Elaną Toruń 2:3 (2:0) w 7. kolejce, drugiej grupy III ligi. Biało-niebiescy schodzili do szatni w przerwie meczu z dwubramkową zaliczką. Jednak w drugiej połowie wszystko się posypało. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego stracili trzy bramki i w efekcie komplet punktów. Pechowcem okazał Damian Garbacik, który najpierw strzelił gola dla swojego zespołu, a później dla drużyny przyjezdnej. Okazja do rehabilitacji już w sobotę. W 8. kolejce gdynianie zagrają na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Początek o godz. 15.

Damian Garbacik 34, Mateusz Goerke 43 - Esteban Munoz 67, Damian Garbacik 77 (gol samobójczy), Jakub Stawski 89

BAŁTYK: Leleń - Kapuściński, Garbacik, Lisiecki, Nowicki (54 Brzuzy) - Bohm, Lengiewicz, Goerke - Gułajski, Marczak, Gołuński (64 Buławski)

Bałtyk Gdynia po raz drugi od początku sezonu 2021/22 rozgrywał mecz w środku tygodnia. Poprzednio, w 3. kolejce grupy drugiej III ligi przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 1:2. Natomiast tym razem, w 7. kolejce drugiej grupy III ligi mierzył się na Narodowym Stadionie Rugby z Elaną Toruń, która dotychczas zanotowała: 2 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki.

W porównaniu do poprzedniego spotkania z Błękitnymi Stargard (2:3) trener Grzegorz Niciński dokonał 3 zmian w wyjściowym składzie. Zameldowali się w nim: Oskar Bohm, Dawid LisieckiBartosz Nowicki.

Błękitni Stargard - Bałtyk Gdynia 3:2. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Takie rozwiązania przyniosły efekty już w pierwszej połowie. Wynik otworzył Damian Grabacik, który bramkarza z Torunia pokonał po strzale z rzutu wolnego. Jednak na tym nie poprzestało, bo jeszcze przed przerwą podwyższył Mateusz Goerke. Dzięki temu biało-niebiescy prowadzili 2:0 po 45 minutach.

Jednak piłkarze roztrwonili remis w drugiej połowie. Kontaktowego gola w 67. minucie strzelił 36-letni Hiszpan Esteban Munoz. Piłkarze Elany "poczuli krew", bo już 10 minut później na tablicy wyników było 2:2 po samobójczym trafieniu Garbacika. Dzięki temu końcówka tego starcia zapowiadała się jeszcze bardziej emocjonująca.

Okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy, ale to przyjezdni poszli za ciosem. W 89. minucie Dawid Leleń skapitulował po raz trzeci. Po bramce Jakuba Stawskiego piłkarze Elany eksplodowali z radości, bo byli bliscy zwycięstwa, choć jeszcze po pierwszej połowie mało kto się tego spodziewał. Ostatecznie to oni wywieźli z Gdyni komplet punktów.

Okazja do rehabilitacji nadarzy się szybko, bo już w sobotę, 11 września. Wtedy to o godz. 15 biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

18 Kluczevia Stargard 7 0 2 5 3:18 2
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-09-09