Bałtyk Gdynia - GKS Przodkowo 2:1. Przełamanie piłkarzy. Zwycięstwo w 92. minucie

dak.
13 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia wygrał po golu w samej końcówce meczu. Bramkę z rzutu karnego zdobył Michał Marczak Bałtyk Gdynia wygrał po golu w samej końcówce meczu. Bramkę z rzutu karnego zdobył Michał Marczak

Bałtyk Gdynia pokonał na boisku bocznym przy ul. Olimpijskiej GKS Przodkowo 2:1 (1:1) w 33. kolejce III ligi, 2. grupy. Swoją kolejną bramkę na koncie zapisał 19-letni Radosław Kmiecik, który w końcówce meczu wywalczył także rzut karny. Ten na gola zamienił Michał Marczak. Tym samym biało-niebiescy przełamali serię 6 porażek z rzędu. Natomiast nieciekawe informacje napłynęły z II ligi, gdzie spadkowiczami zostali: Olimpia Grudziądz, Błękitni Stargard i Bytovia. To oznacza, że z grupy gdynian ubędzie 10 zespołów, a to może oznaczać jeszcze trudniejszą walkę o awans za rok.

Bałtyk Gdynia - GKS Przodkowo 2:1 (1:1)
Radosław Kmiecik 38, Michał Marczak 90+2 (karny) - Krystian Patok 36 (karny)

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki (76 Machol), Lengiewicz, Garbacik, Andryszak, Wołowski, Poręba, Gołuński (79 Ossowski), Kmiecik, Gułajski (85 Kośnik) - Jankowski (67 Marczak)

Bałtyk Gdynia grał z GKS Przodkowo wyjątkowo na boisku bocznym, przy ul. Olimpijskiej. Do starcia pierwotnie miało dojść dzień wcześniej, jednak na NSR odbywało się II Grand Prix juniorów i kadetów w rugby 7.

Bałtyk Gdynia bez licencji na grę w III lidze w sezonie 2021/22. Poznaj szczegóły

Biało-niebiescy wrócili do ligowych rozgrywek po przegranym finale wojewódzkiego Pucharu Polski z Powiślem Dzierzgoń (2:4). Trener Jerzy Jastrzębowski dokonał 3 zmian względem tamtego spotkania. Tego dnia w wyjściowym składzie zobaczyliśmy: Mateusza Andryszaka, Igora Jankowskiego i ponownie Radosława Kmiecika, który przed tygodniem w debiucie strzelił gola przeciwko KP Starogard (1:3).

Od samego początku oba zespoły toczyły wyrównany bój. Jednak emocje przyniosła dopiero końcówka pierwszej połowy. Szala przechyliła się na korzyść gości po bramce z rzutu karnego. Sędzia zdecydował się podyktować "jedenastkę" po przewinieniu Szymona Nowickiego.

Na wyrównanie nie trzeba było czekać długo, bo zaledwie 3 minuty. Po dośrodkowaniu, w polu karnym Przodkowo powstało zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Kmiecik. Radek tym samym zdobył swoją drugą bramkę w drugim występie w zespole biało-niebieskich.

Powiśle Dzierzgoń - Bałtyk Gdynia 4:2. Przeczytaj relację z wojewódzkiego Pucharu Polski

19-latek nie tylko wyrównał, ale także przyczynił się do zwycięstwa. Wydawało się, że wynik w drugiej połowie już nie ulegnie zmianie, ale w doliczonym czasie gry arbiter po raz drugi tego dnia wskazał na "wapno". Faulowany był właśnie Kmiecik, ale egzekutorem okazał się nie kto inny, jak Michał Marczak. Napastnik pewnym strzałem zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

Tym samym biało-niebiescy przerwali serię 6 porażek z rzędu. Do końca sezonu pozostały im 2 spotkania. Zmierzą się jeszcze z: Pogoń II Szczecin (19 czerwca) i z Radunią Stężyca (26 czerwca).

KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia 3:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu ligowego

Bałyk może cieszyć się ze zwycięstwa, ale tego weekendu potwierdził się najczarniejszy scenariusz względem poprzedniego sezonu. Oficjalnymi spadkowiczami II ligi zostali: Olimpia Grudziądz, Błękitni Stargard i Bytovia. Przypomnijmy, że trenerem tych pierwszych jest Zbigniew Smółka, który w sezonie 2018/19 prowadził Arkę.

To oznacza, że w 2. grupie III ligi po zakończeniu rozgrywek będzie aż 10 drużyn, które spadną do IV ligi. Zapewne szybko będą chciały wrócić, więc kwestia awansu biało-niebieskich może być jeszcze trudniejsza.

22 Mieszko Gniezno 32 0 4 28 15:116 4
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela została podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową.
W pierwszej gra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły mierzą się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż 10 zespołów, gdyż aż 3 drużyn z województw tworzących tę grupę (pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie) zostało zdegradowanych z II ligi (Olimpia Grudziądz, Błękitni Stargard, Bytovia).
Tabela wprowadzona: 2021-06-13