Bałtyk Gdynia - Gryf Wejherowo 5:1. Piąte sparingowe zwycięstwo

mip.
18 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (32)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia pokonał IV-ligowego Gryfa Wejherowo 5:1. Bałtyk Gdynia pokonał IV-ligowego Gryfa Wejherowo 5:1.

Bałtyk Gdynia pokonał Gryfa Wejherowo 5:1 (1:0) w przedostatnim meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej. Podopieczni Włodzimierza Pasieki w drugiej połowie nie dali złudzeń IV-ligowcowi i pewne wygrali po raz piąty. Biało-niebiescy podtrzymali także miano niepokonanych w sparingach.

Jakub Bach 8, 90 Oktawian Skrzecz 53, Jan Klimek 69, Hubert Żuber 72 - 66

BAŁTYK: Rabin - Klimek, Lengiewicz, Bożym, Drozdowicz - Wołowski, Pasieka - Skrzecz, Bach, Bohm - Sluga oraz Bartkowiak, Długołęcki, Gołuński, Kaźmierczak, Klimek, Żuber

W przedostatnim zimowym sparingu, Bałtyk Gdynia podejmował IV-ligowego Gryfa Wejherowo. Trener Włodzimierz Pasieka miał do dyspozycji niemalże wszystkich zawodników, którzy grali w dotychczasowych meczach kontrolnych. Zabrakło jedynie najnowszego nabytku, czyli Łukasza Kowalczyka. Do składu powrócił za to kontuzjowany wcześniej Adam Gołuński.

Spotkanie na Narodowym Stadionie Rugby rozgrywane było przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych. Mocne porywy wiatru utrudniały grę obu drużynom. W pierwszej połowie nieliczni kibice zobaczyli jedną bramkę. W 8. minucie do siatki trafił Jakub Bach.

Bałtyk Gdynia wzmocnił środek pola. Przeczytaj o ostatnim transferze Bałtyk Gdynia wzmocnił środek pola. Przeczytaj o ostatnim transferze

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie Bałtyku podwyższył Oktawian Skrzecz. Biało-niebiescy byli stroną dominującą, ale przy wielu dobrych okazjach brakowało im precyzji i wykończenia. To się zemściło w 66. minucie, gdy Gryf strzelił kontaktowego gola po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Błyskawicznie na tego gola odpowiedzieli jednak Jan Klimek, strzelając do niemalże pustej bramki i Hubert Żuber, który wykorzystał zgranie Klimka po rzucie rożnym. Wynik tuż przed ostatnim gwizdkiem ustalił Bach.

Ostatni mecz kontrolny podopieczni trenera Pasieki rozegrają w sobotę, 25 lutego, gdy na wyjeździe zagrają z Concordią Elbląg.