Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin 3:1. Dublet Filipa Sobieckiego

Karol Żebrowski
16 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bohaterem spotkania był Filip Sobiecki, który zdobył dwie bramki. Bohaterem spotkania był Filip Sobiecki, który zdobył dwie bramki.

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali u siebie Gwardię Koszalin 3:1 (2:0) w meczu 19. kolejki III ligi grupy 2. Dwie bramki dla biało-niebieskich zdobył niespełna 17-letni Filip Sobiecki. Biało-niebiescy po części zatarli kiepskie wrażenie z inauguracji, kiedy to przegrali aż 0:5.

Sobiecki 38, 69, Marczak 40 - Ginter 64

BAŁTYK: Matysiak - Korpalski (89 Andryszak), Zakrzewski, Sobczak, Górski - Demiańczuk, Letniowski, Bartlewski, Biskup (66 Garczewski), Sobiecki (83 Bartnicki) - Marczak (87 Sadowski)

Po nieudanej inauguracji rundy wiosennej Bałtyk po raz pierwszy w 2019 roku podejmował na własnym boisku ligowego rywala, którym była Gwardia Koszalin. Przeciwnicy również rozpoczęli rundę rewanżową od porażki, przegrywając 1:2 domowy mecz z Radunią Stężycą, a w tabeli byli jeszcze niżej.

Deklasacja na początek. Bałtyk nie miał szans w spotkaniu przeciwko Polonii Środzie Wielkoposkiej

Od początku sobotniego meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Doskonałej sytuacji w 7. minucie spotkania nie wykorzystał Sebastian Bartlewski, który przestrzelił z bliskiej odległości. W kolejnych minutach ciągle przewagę mieli gdynianie, ale wciąż nie potrafili jej udokumentować. Następną dobrą okazję zmarnował Bartosz Sobczak.

Dopiero w 38. minucie zawodnicy z Trójmiasta skierowali piłkę do siatki, a konkretnie był to Filip Sobiecki. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego poszli za ciosem i zaledwie po dwóch minutach podwyższyli prowadzenie, dzięki trafieniu Michała Marczaka. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a jedynym incydentem wartym odnotowania była żółta kartka dla Sobieckiego podyktowana za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Sprawdź, co przed spotkaniem z Gwardią mówił nowy stoper Bałyku, Bartosz Zakrzewski

Po przerwie Bałtyk wciąż był stroną przeważającą. Swoją sytuację miał znowu Bartlewski, jednak ponownie jego strzał nie zakończył się powodzeniem. To zemściło się na graczach z Gdyni. W 64 minucie Gwardia wykorzystała stały fragment gry, a konkretnie rzut rożny i zdobyła bramkę kontaktową. Sytuacja stała się nerwowa, ale zawodnicy z Gdyni zareagowali w najlepszy możliwy sposób. Wprowadzony w 66. minucie Krzysztof Garczewski trzy minuty później idealnie dograł do Sobieckiego, a ten po raz drugi umieścił piłkę w siatce. To podcięło skrzydła drużynie gości, która nie potrafiła już poważnie zagrozić bramce Marcina Matysiaka.

- Cieszy nas zwycięstwo, chociaż uważam, że potrafimy grać zdecydowanie lepiej. Dominowaliśmy przez całe spotkanie, lecz ponownie nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji. W meczu z bardziej wymagającymi rywalami może to się na nas zemścić. Zupełnie inaczej wygląda gra, kiedy jest z nami typowy napastnik, czyli Michał Marczak, a którego zabrakło tydzień temu. Dwie bramki Filipa również satysfakcjonują, ale wiem, że stać go na jeszcze więcej i pomimo młodego wieku, trzeba od niego tego wymagać. Teraz przed nami tydzień przerwy, gdyż mecz z Pogonią został przełożony. Postaramy się go dobrze wykorzystać. Być może uda nam się zorganizować mecz sparingowy, ale jeszcze nie mogę powiedzieć nic konkretnego. Zrobimy wszystko, aby za dwa tygodnie w piątek być w pełni przygotowanym na rywalizację przeciwko Chemikowi - powiedział po meczu trener Letniowski.

18 Wda Świecie 19 1 5 13 20:48 8
Wda Świecie wycofała się po rundzie wiosennej. Jej wyniki z jesieni zostały zaliczone, a wiosną każdemu z jej rywali przyznawany jest za mecz walkower 3:0.
Tabela wprowadzona: 2019-03-17

Wyniki 19 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Gwardia Koszalin 3:1 (2:0)
  • Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 2:2 (0:1)
  • KP Starogard Gdański - KKS Kalisz 1:3 (0:1)
  • Mieszko Gniezno - Lech II Poznań 1:0 (1:0)
  • Kotwica Kołobrzeg - Chemik Bydgoszcz 2:1 (2:0)
  • Wda Świecie - Górnik Konin 0:3 (walkower)
  • Radunia Stężyca - Pogoń II Szczecin 6:0 (3:0)
  • Świt Skolwin - Wierzyca Pelplin 4:0 (2:0)

Opinie (120) ponad 100 zablokowanych

• (6)

Brawo Bałtyk!

• 77 27

• (1)

Udana rehabilitacja po porażce w Środzie Wlkp. :)

• 21 8

• Gdyni przez jedno i...

• 8 0

• (1)

Cieszy zwycięstwo z Gwardią, bo po porażce z Polonią wielu nas już przekraślało.

• 18 7

• Ja ciebie też „przekraślam”

• 3 7

• (1)

Bałtyk Gdynia wygrał z Gwardią 3:1 (2:0)! Byliśmy drużyną lepszą, mieliśmy więcej sytuacji bramkowych i cieszymy się z trzech punktów. Bramki strzelili Filip Sobiecki (37' 69') i Michał Marczak (38').