Wiadomości

Bałtyk Gdynia. Jacek Paszulewicz i plan ratowania klubu

Bałtyk Gdynia

Jacek Paszulewicz został prezesem Bałtyku Gdynia z dniem 1 listopada i będzie pełnił tę funkcję przynajmniej do końca roku. W grudniu zaplanowano walne zgromadzenie, na którym ma zostać wybrany nowy zarząd.
Jacek Paszulewicz został prezesem Bałtyku Gdynia z dniem 1 listopada i będzie pełnił tę funkcję przynajmniej do końca roku. W grudniu zaplanowano walne zgromadzenie, na którym ma zostać wybrany nowy zarząd. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

- Drużyna i klub były i nadal są w słabej kondycji sportowej po pojawieniu się sponsora oszusta. Po wielu spotkaniach, w tym z władzami miasta, osobami związanymi ze sportem i ludźmi życzliwymi klubowi widać światełko w tunelu. Organizacyjnie jesteśmy w stanie się uratować, ale pracujemy nad tym, by dokonać tego również pod kątem sportowym. A to ważne, bo w przyszłym roku klub będzie obchodził 90-lecie istnienia - mówi nam Jacek Paszulewicz, który został prezesem Bałtyku Gdynia po dymisji całego klubowego zarządu i podjął się misji ratowania "Kadłubów".Bałtyk Gdynia ofiarą sponsora oszusta. Co dalej z piłkarzami?Damian Konwent: Dlaczego podjął się pan misji ratowania Bałtyku Gdynia?

Jacek Paszulewicz: Jeszcze przed tygodniem powiedziałbym, że upadającego Bałtyku Gdynia, ale po wielu spotkaniach, w tym z władzami miasta, osobami związanymi ze sportem i ludźmi życzliwymi klubowi widać światełko w tunelu. Mogę potwierdzić, że organizacyjnie jesteśmy w stanie się uratować, ale pracujemy nad tym, by dokonać tego również pod kątem sportowym. A to ważne, bo w przyszłym roku klub będzie obchodził 90-lecie istnienia, więc tym bardziej trzeba powalczyć. Ciężko będzie się wygrzebać, zwłaszcza, że w przypadku spadku Gryfa Wejherowo do III ligi, z naszej grupy odpadnie jeden zespół więcej. Zdobyte doświadczenie piłkarskie, trenerskie oraz organizacyjne powinno w tu pomoc.

Nie obawia się pan, że to misja skazana na niepowodzenie?

W swoim życiu miałem wiele podobnych epizodów, skąd startowałem na straconej pozycji. Gdy przychodziłem do Olimpii Grudziądz, ta miała najmniej punktów w tabeli, a i tak utrzymaliśmy się na kolejkę przed końcem, choć nikt nie dawał nam szans. W Katowicach walczyliśmy o awans, co wydawało się niemożliwe, a niewiele zabrakło do upragnionego celu. Podejmowałem się trudnych sytuacji i wierzę, że przy pomocy ludzi dobrej woli wspólnie damy radę. Bałtyk historycznie zasługuje, by pozostać na piłkarskiej mapie. Chciałbym, żeby nasz region mógł być podobnie zaawansowany jak na Śląsku. Aby były drużyny na szczeblu centralnym 1., 2. i 3. ligi.

Internetowa zrzutka na ratowanie Bałtyku GdyniaCo zastał pan po przyjściu do Bałtyku Gdynia?

Drużyna i klub były i nadal są w słabej kondycji sportowej po pojawieniu się sponsora oszusta. Gdy obnażono o nim prawdę, wszelkie plany klubu legły w gruzach. W mediach wciąż pojawiały się kolejne negatywne informacje. W takich warunkach na pewno nie jest łatwo walczyć o punkty, dlatego pierwsze tygodnie pracy poświęciłem na spotkania z ludźmi, którym coś obiecano.

Czy trener Marcin Samborski zachowa posadę trenera?

Trener ma umowę do końca obecnej rundy i walczy o dalszy angaż. Rozważamy wiele opcji, ale nie jesteśmy jeszcze w stanie sprecyzować strategi która będziemy chcieli wdrożyć. Wciąż rozmawiamy jak to by dalej widział, poukładał, ale nie zamykamy się na inne rozwiązania. Jest wiele czynników, które ukierunkują klub. Każdy liczył na lepszy bilans punktowy. Za mojej kadencji na cztery mecze, trzy były słabe. Spotkanie w Kołobrzegu dało nadzieję mimo porażki ale dobrej i nieustępliwej gry. Trzeba jednak przyznać, że w tym meczu graliśmy w okrojonym składzie a mimo to nie ustępowaliśmy faworyzowanej Kotwicy. W porównaniu do ostatnich spotkań z pewniaków trenera Samborskiego w Kołobrzegu zagrali tylko Sebastian Murawski, Michał BajdurMaciej Kazimierowicz. Michał Efir wszedł z ławki rezerwowych, Gracjan Horoszkiewicz nie zagrał wcale, podobnie jak Michał Renusz czy Tomasz Zając.

Jacek Paszulewicz nowym prezesemMówi pan o piłkarzach, których pozyskał pan Kamil Ż. Czy będziemy oglądać ich wiosną? Np. Gracjan Horoszkiewicz zdeklarował odejście.

Myślę, że dokładna informacja pojawi się na początku grudnia. Obecnie wiele dzieje się wokół klubu i potrzebujemy czasu na rozwiązanie kilku problemów. Na 99 proc. uratujemy się organizacyjnie. Nie chcemy pójść drogą takich marek jak: Widzew Łódź, ŁKS czy GKS Katowice i liczymy, że historia nie zakończy się po tym sezonie. To jest dopiero malutki kroczek w kontekście tego, co nasz czeka na wiosnę. To będzie heroiczny bój i warto pamiętać, że wiosną margines błędu będzie minimalny.

W rezerwach trenuje głównie młodzież. Czy ci piłkarze będą brani pod uwagę w rundzie wiosennej?

Do tej pory widziałem jeden mecz drugiego zespołu. W tej chwili najlepsi są zaproszeni do pierwszej drużyny i w następnym tygodniu przejdą testy wydolnościowe oraz szybkościowe. Przed nimi kilka gier kontrolnych. Chcemy zrobić szczegółowy przegląd wojsk. W obecnej sytuacji będziemy gotowi powalczyć za wszelką cenę w 3. lidze, ale młodzi nie dostaną taryfy ulgowej ze względu na wiek. Pod uwagę będą brani jedynie ci najlepsi i zobaczymy kto będzie w stanie podołać w trudnej walce na wiosnę.

Kotwica Kołobrzeg - Bałtyk Gdynia 1:0 - relacjaW grudniu zaplanowano walne zgromadzenie. Czy zanosi się na rewolucję?

Cały czas rozmyślamy nad rozwiązaniami w strukturach klubu. Obecny zarząd podał się do dymisji, ale sprawa tworzenia nowego zarządu jest wciąż otwarta. Myślę, że wcześniej pojawi się informacja o tym, kto kandyduje, natomiast chcemy pozyskać ludzi przychylnych i skorych do pomocy. Ponadto prowadzimy obecnie internetową zbiórkę pieniędzy. Chcemy odpowiednio rozplanować kolejną część sezonu i liczymy, że na koniec końców Bałtyk utrzyma się w III lidze.

Jak duże rozbieżności w budżecie są po ostatnich zdarzeniach, a jakie były wcześniej?

Nie chciałbym rozdzielać kiedy i jak one powstały. Najtrudniejsze to jednak te pozostałości po działalności Kamila Ż. Możliwości finansowe są ograniczone. To nie będzie tak, że ściągniemy 10 nazwisk, bo prezesem został Paszulewicz. Nie tędy droga. Chcemy wprowadzić normalność. Klub ma być kojarzony z regularnym i solidnym wypłacaniem pieniędzy, zdając sobie sprawę, że kwestię awansu trzeba odłożyć do szuflady. Ma być to miejsce na szczeblu centralnym, skąd piłkarze będą mogli odejść do innych klubów. Zamierzamy szkolić zawodników, bo to nie może być drużyna, do którego ktoś przychodzi odcinać kupony i mieć wspaniałe życie w Gdyni.

Gracjan Horoszkiewicz - wywiadTabela po 16 kolejkach

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 KKS 1925 Kalisz 16 12 3 1 33:12 39
2 Radunia Stężyca 16 10 6 0 34:8 36
3 Mieszko Gniezno 16 11 1 4 31:15 34
4 Świt Skolwin (Szczecin) 16 9 6 1 27:7 33
5 Kotwica Kołobrzeg 16 11 0 5 35:22 33
6 Unia Janikowo 16 9 3 4 38:28 30
7 KP Starogard Gdański 16 6 4 6 17:16 22
8 Sokół Kleczew 16 6 3 7 17:20 21
9 Chemik Police 16 6 3 7 20:22 21
10 Polonia Środa Wielkopolska 16 5 4 7 24:22 19
11 Pogoń II Szczecin 15 5 2 8 19:26 17
12 Nielba Wągrowiec 15 4 3 8 20:30 15
13 Gwardia Koszalin 16 4 3 9 15:34 15
14 Bałtyk Koszalin 16 3 5 8 13:32 14
15 Górnik Konin 16 4 2 10 20:32 14
16 Jarota Jarocin 16 3 5 8 17:22 14
17 Grom Nowy Staw 16 3 4 9 18:31 13
18 BAŁTYK GDYNIA 16 3 1 12 12:31 10

Tabela wprowadzona: 2019-11-10

Wyniki 16 kolejki:

 • BAŁTYK GDYNIA - Świt Skolwin 0:3 (0:1)
 • Unia Janikowo - Bałtyk Koszalin 6:1 (2:0)
 • Chemik Police - Górnik Konin 3:0 (1:0)
 • Sokół Kleczew - Mieszko Gniezno 1:0 (0:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
 • Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
 • Grom Nowy Staw - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
 • Radunia Stężyca - Gwardia Koszalin 2:2 (2:2)
 • Pogoń II Szczecin - KKS 1925 Kalisz 1:2 (1:1)

Opinie (170) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • (2)

  Tylu kibiców Baltyku tutaj a w barwach od wielu lat nikogo nie widuje az tak sie wstydzicie ?

  • 44 38

  • (1)

   Jak Ruch bawił w Gdyni, to chodziliście swoimi kanałami :)

   • 6 6

   • Byłeś i widziałeś, że Arka chodziła swoimi kanałami ? Arka była wtedy w kontakcie z Ruchem, a Ruch tak się bawił, że niestety kilkunastu z nich zjechało na długie wakacje. Plaża to miejsce do opalania a nie harcowania.

    • 9 3

 • Paszul pozdrowienia z Przymorza

  • 28 8

 • Ją bym tą piłkę w Gdyni zamknął

  • 5 46

 • Ale co ma do tego miasto? (14)

  Chyba nie chcą ładować publicznych pieniędzy w klub ktory jest na ostatnim miejscu w 4 poziomie rozgrywek i na ktorego mecze chodzi 50 osób.

  • 49 45

  • Powuem tak . (1)

   Dogadac sie z Arka .

   Maja silne rezerwy.

   Mozna by z ich zawodnikow korzystac .

   Wzajemnie rowniesz .

   Dla dobra calej gdynskiej pilki .

   Bez Judaszowych kombinacji .

   • 16 11

   • Powiem tak

    nie ma nic bardziej judaszowego niż robienie czegokolwiek z arką

    • 20 12

  • Nie poddamy się (10)

   W Gdyni jest nie tylko korupcyjna sledziownia na która chodzi wielu farbowanych kadłubów klątwa wiecznie nie trwa - a juniorów Bałtyk ma dużo lepszych i przede wszystkim są to wychowankowie którzy w niedługim czasie pokażą na co stać Bałtyk Gdynia - Klub który trzeba szanować - czy się komuś to podoba czy nie !!! . TBG nie damy się !!!

   • 23 19

   • (4)

    Baltyk ma duzo lepszych juniorow??lepiej to Ty idz do lekarza bo glowa nie wytrzymuje

    • 18 11

    • (2)

     Proponuje walnąc łbem w ścianę

     • 8 7

     • wal

      • 3 0

     • Krzyś masz rację.
      Nie wdawaj się w dyskusję z anonimem

      • 0 0

    • Arka to kilkukrotni MP w różnych kategoriach wiekowych. Również teraz grają z powodzeniem w CLJ U-18. W CLJ U-17 drugie miejsce za Lechem Poznań. Gdzie Ci juniorzy Bałtyku ?

     • 3 1

   • Ale co szanowac? (1)

    Klub ktory mial swoje 5 minut za komuny bo żył za pieniadze ze Stoczni a teraz tylko kompromituje Gdynie przegrywając po wiochach?Futbol młodzieżowy można wspierać publicznymi pieniędzmi ale nie seniorów którzy nikogo nie obchodzą.

    • 20 18

    • 90 lat to kawał czasu..

     Gdynia i Baltyk od zawsze na zawsze i to należy szanować, to tradycja.

     • 14 5

   • (2)

    Ty krawiecka wyjdź w barwach na ulice

    • 5 4

    • Żałosny (1)

     Jak Krawiecka chodziła w barwach to ty jeszcze na chleb beb mówiłeś - cieniasie ze sledziowni

     • 3 4

     • No i?

      • 2 0

  • Lg gdyby nie szczur to arka grała by na skwerku

   • 5 2

 • Reanimacja trupa na siłe... po co??? Dla kogo??? Głupota jakich mało...

  • 43 49

 • Po 3 zdolnych z Arki i Lechii,ktoś z tej chmary nieudaczników plus zdolni juniorzy i Bałtyk uratowany

  • 38 6

 • Rozmawiajcie z Arką (3)

  Korona z głowy nie spadnie, a Arka ma ponad 30 zawodników i rezerwy jako lidera. Do ogrywania 3 liga jak znalazł.

  • 50 10

  • Te gdańskie podnóżki to by z chęcią kogoś z lg wzięli

   • 8 4

  • (1)

   Nazwy tego klubu nie wymawia się w dobrym towarzystwie.

   • 7 5

   • Mowisz

    O tej urynie na błękitnym tle. Masz rację.

    • 1 0

 • Bałtyk walczyć!!!!!!

  • 33 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Bałtyk Gdynia

Data powstania:
1930

Pełna nazwa:
Stowarzyszenie Klub Sportowy Bałtyk Gdynia

Barwy:
biało-niebieskie

Największe osiągnięcia:
7 sezonów w Ekstraklasie (1980-86, 1987/88), 6. miejsce w Ekstraklasie (1981), półfinał Pucharu Polski (1985)

Debiut w I lidze (ekstraklasa)
1980

Siedziba:
ul. Olimpijska 5/9, 81-538 Gdynia
tel.: 622-00-99

Stadion:
ul. Górskiego 10,
pojemność 3000 miejsc
oświetlenie: 1200 lx
podgrzewana murawa sztuczna

Prezes:
Jacek Paszulewicz

Wiceprezes:
Michał Listkiewicz

Członek zarządu:
Andrzej Adamczyk

Archiwum drużyny

wyniki w sezonie:
statystyki w sezonie:

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 03.10.2020 godz. 15:00

Radunia Stężyca
:
BAŁTYK Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

54%

63 typowania

x

27%

32 typowania

2

19%

22 typowania

TYPUJ!

Tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Polonia Środa Wielkopolska 9 9 0 0 29:7 27
2 Radunia Stężyca 9 7 0 2 28:8 21
3 BAŁTYK GDYNIA 9 6 3 0 20:7 21
4 Świt Skolwin 9 6 2 1 22:10 20
5 Nielba Wągrowiec 9 5 1 3 23:16 16
6 Kotwica Kołobrzeg 9 4 4 1 14:11 16
7 Bałtyk Koszalin 9 4 2 3 21:15 14
8 Unia Janikowo 9 4 1 4 17:21 13
9 Pogoń II Szczecin 9 4 1 4 20:20 13
10 Pomorzanin Toruń 9 3 4 2 12:11 13
11 Sokół Kleczew 9 3 3 3 17:12 12
12 Jarota Jarocin 9 3 3 3 19:15 12
13 GKS Przodkowo 9 2 5 2 15:13 11
14 Elana Toruń 8 2 5 1 13:8 11
15 Unia Swarzędz 9 3 2 4 14:14 11
16 KP Starogard Gdański 8 3 1 4 14:19 10
17 Flota Świnoujście 9 2 4 3 13:22 10
18 Gwardia Koszalin 9 3 1 5 12:11 10
19 Gryf Wejherowo 9 2 1 6 11:24 7
20 Chemik Police 9 0 2 7 4:26 2
21 Górnik Konin 9 0 1 8 5:27 1
22 Mieszko Gniezno 9 0 0 9 6:32 0

Po rundzie jesiennej (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie.

Wyniki 9 kolejki:

 • BAŁTYK GDYNIA - Górnik Konin 6:0 (1:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Chemik Police 5:0 (4:0)
 • Gryf Wejherowo - Bałtyk Koszalin 2:3 (1:1)
 • KP Starogard Gdański - Świt Skolwin 2:4 (0:2)
 • Kotwica Kołobrzeg - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)
 • Nielba Wągrowiec - Unia Swarzędz 4:3
 • Flota Świnoujście - GKS Przodkowo 1:1 (0:0)
 • Pomorzanin Toruń - Radunia Stężyca 2:1 (2:1)
 • Sokół Kleczew - Elana Toruń 1:1 (1:0)
 • Unia Janikowo - Jarota Jarocin 3:1 (1:1)
 • Pogoń II Szczecin - Mieszko Gniezno 3:0 (2:0)

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane