Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański 0:2. Gole stracone w 4 minuty

2 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Dwie bramki stracone między 64. a 67. minutą zdecydowały o kolejnej porażce Bałtyku. Gdynianie w sześciu ostatnich meczach zdobyli zaledwie punkt. Dwie bramki stracone między 64. a 67. minutą zdecydowały o kolejnej porażce Bałtyku. Gdynianie w sześciu ostatnich meczach zdobyli zaledwie punkt.

Bałtyk Gdynia przegrał u siebie z KP Starogard Gdański 0:2 (0:0). Biało-niebieskich pogrążyły dwa szybkie ciosy, które goście wymierzyli po przerwie. Oba trafienia przyjezdni zdobyli na przestrzenie zaledwie 4 minut. Bałtyk w ostatnich sześciu spotkaniach zdobył zaledwie punkt i na cały czas znajduje się w strefie spadkowej III ligi.

Bramki: Bach 64 min, Sosnowski 67

BAŁTYK: Leleń - Kapuściński, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki - Gułajski (68 Jankowski), Bohm (57 Kośnik), Sikorski, Wiśniewski (57 Gołuński) - Marczak, Buławski

Dla Bałtyku Gdynia sobotni mecz na Narodowym Stadionie Rugby był okazją, aby przełamać się po serii pięciu spotkań bez zwycięstwa (remis i cztery porażki).

Bałtyk Gdynia. Paweł Budziwojski: Dajmy czas Grzegorzowi Nicińskiemu

Trenerowi Grzegorzowi Nicińskiemu przyszło zmierzyć się z Jackiem Manuszewskim. W przeszłości obaj szkoleniowcy w latach 2017-19 prowadzili wspólni I-ligowy zespół Chrobrego Głogów (Manuszewski był drugim trenerem).

Pierwsza połowa przyniosła średniej jakości widowisko. Gra była bardzo ostra i choć arbiter w całym spotkaniu pokazał pięć żółtych kartek, spokojnie mógłby pokazać drugie tyle.

Piłkarskich emocji było mniej. Gdynianie do przerwy mieli raptem dwie, trzy sytuacje, w których mogli myśleć o zdobyciu bramki. Z kolei przyjezdni tuż przed przerwą zagrozili Bałtykowi po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego. Na szczęście czujny był Dawid Leleń, który odbił piłkę do boku i zachował czyste konto.

Niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy trener Niciński zdecydował się na podwójną zmianę. Niestety, te nie odmieniły gry Bałtyku na lepsze. Wręcz przeciwnie, gdynianie w ciągu 4 minut stracili dwa gole.

Ozdobą spotkania była bramka na 2:0 autorstwa Filipa Sosnowskiego. Były gracz Bałyku posłał piłkę zza pola karnego w samo okno bramki Lelenia.

Gdynianie nie zdołali zdobyć choćby trafienia kontaktowego i doznali kolejnej porażki. Tym samym w ostatnich sześciu meczach biało-niebiescy zapisali na swoim koncie zaledwie punkt.

18 Kluczevia Stargard 11 0 3 8 5:26 3
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-10-03