Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański 1:1. Remis uratowany w doliczonym czasie

dak.
21 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

W pierwszej połowie lepszą postawę wykazali piłkarze KP Starogard Gdańsk, natomiast po przerwie to Bałtyk Gdynia przejął inicjatywę. W pierwszej połowie lepszą postawę wykazali piłkarze KP Starogard Gdańsk, natomiast po przerwie to Bałtyk Gdynia przejął inicjatywę.

Bałtyk Gdynia zremisował u siebie z KP Starogard Gdański 1:1 (0:1) w zaległym meczu 17. kolejki drugiej grupy III ligi. Biało-niebiescy przegrywali do przerwy, ale w drugiej połowie podkręcili tempo. Remis był jednak wszystkim, na co było ich stać tego dnia, a gola na wagę jednego punktu w doliczonym czasie strzelił 17-letni Igor Jankowski.

Bramki: Igor Jankowski 90+2 - Filip Sosnowski 36

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Lengiewicz, Biedrzycki, Machol - Goluński (73 Liberacki), Demiańczuk (86 Poręba), Dziadkowiec (46 Jankowski), Buławski (84 Ossowski), Bartlewski (73 Goerke) - Marczak

Spotkanie Bałtyku Gdynia z KP Starogard było zaległym meczem 17. kolejki drugiej grupy III ligi. Biało-niebiescy liczyli na przełamanie po dwóch porażkach z rzędu. Natomiast dla prowadzonego przez Krzysztofa Sobieraja KP wróciło do rozgrywek po pokonaniu koronawirusa, gdyż piłkarze wznowili treningi w miniony poniedziałek.

Jerzy Jastrzębowski i Krzysztof Sobieraj przed meczem Bałtyk Gdynia - KP Starograd Gd.

Od początku tego spotkania niewiele działo się na Narodowym Stadionie Rugby. Obie drużyny podkręcały tempo w środkowej strefie boiska, ale w sytuacjach bramkowych brakowało dobrego wykończenia, a sami bramkarze nie mieli dużo pracy.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 36. minuty. Akcja została rozciągnięta do prawej strony, skąd futbolówka została prostopadle dograna na 5. metr. Niefortunnie przyjął ją Fabian Lengiewicz, na tyle, że po chwili przejął ją rywal, wycofał do Filipa Sosnowskiego, a ten strzałem z pierwszej piłki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W drugiej połowie grę biało-niebieskich ożywił wprowadzony na boisko Igor Jankowski. 17-letni napastnik w niedługim odstępie czasu dochodził do sytuacji strzeleckich. W pierwszej jednak uderzał zbyt ostrego kąta do pustej bramki, a kilka minut później huknął nad poprzeczką po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Igor Jankowski: Marzę o grze w reprezentacji - wywiad

Czas mijał, a rezultat nie zmieniał się. Sędzia główny spotkania doliczył dodatkowe trzy minuty do tego spotkania, dlatego gospodarze nie składali broni. Chwilę później przed polem karnym rywali faulowany był Michał Marczak, a do rzutu wolnego podszedł Marcin Poręba.

21-latek uderzył w stronę dłuższego słupka, jednak nikt nie zdołał przeciąć lotu piłki. Bramkarz wypiąstkował futbolówkę, ale wprost pod nogi Jankowskiego, który intuicyjnie odbił ją w stronę bramki, ratując tym samym punkt dla swojej drużyny.

Gdynianie awansowali na 5. lokatę w tabeli. Jeśli w kolejnym starciu pokonają Świt Skolwin, wepną się jeszcze wyżej i zimę spędzą na 4. pozycji.

22 Mieszko Gniezno 17 0 2 15 9:63 2
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.
Tabela wprowadzona: 2020-12-06

Wyniki 17 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
  • Unia Janikowo - Świt Skolwin 0:2 (0:2)
  • Flota Świnoujście - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
  • Sokół Kleczew - Gryf Wejherowo 1:2 (0:2)
  • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 6:1 (3:0)
  • Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz 0:7 (0:3)
  • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 2:1 (0:0)
  • Górnik Konin - Radunia Stężyca 0:3 (0:1)

Opinie (86)

• Zemścila się KP gra na czas. Brawo Bałtyk za walkę (2)