Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański 1:1. Remis uratowany w doliczonym czasie

dak.
21 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

W pierwszej połowie lepszą postawę wykazali piłkarze KP Starogard Gdańsk, natomiast po przerwie to Bałtyk Gdynia przejął inicjatywę. W pierwszej połowie lepszą postawę wykazali piłkarze KP Starogard Gdańsk, natomiast po przerwie to Bałtyk Gdynia przejął inicjatywę.

Bałtyk Gdynia zremisował u siebie z KP Starogard Gdański 1:1 (0:1) w zaległym meczu 17. kolejki drugiej grupy III ligi. Biało-niebiescy przegrywali do przerwy, ale w drugiej połowie podkręcili tempo. Remis był jednak wszystkim, na co było ich stać tego dnia, a gola na wagę jednego punktu w doliczonym czasie strzelił 17-letni Igor Jankowski.

Bramki: Igor Jankowski 90+2 - Filip Sosnowski 36

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Lengiewicz, Biedrzycki, Machol - Goluński (73 Liberacki), Demiańczuk (86 Poręba), Dziadkowiec (46 Jankowski), Buławski (84 Ossowski), Bartlewski (73 Goerke) - Marczak

Spotkanie Bałtyku Gdynia z KP Starogard było zaległym meczem 17. kolejki drugiej grupy III ligi. Biało-niebiescy liczyli na przełamanie po dwóch porażkach z rzędu. Natomiast dla prowadzonego przez Krzysztofa Sobieraja KP wróciło do rozgrywek po pokonaniu koronawirusa, gdyż piłkarze wznowili treningi w miniony poniedziałek.

Jerzy Jastrzębowski i Krzysztof Sobieraj przed meczem Bałtyk Gdynia - KP Starograd Gd.

Od początku tego spotkania niewiele działo się na Narodowym Stadionie Rugby. Obie drużyny podkręcały tempo w środkowej strefie boiska, ale w sytuacjach bramkowych brakowało dobrego wykończenia, a sami bramkarze nie mieli dużo pracy.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 36. minuty. Akcja została rozciągnięta do prawej strony, skąd futbolówka została prostopadle dograna na 5. metr. Niefortunnie przyjął ją Fabian Lengiewicz, na tyle, że po chwili przejął ją rywal, wycofał do Filipa Sosnowskiego, a ten strzałem z pierwszej piłki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W drugiej połowie grę biało-niebieskich ożywił wprowadzony na boisko Igor Jankowski. 17-letni napastnik w niedługim odstępie czasu dochodził do sytuacji strzeleckich. W pierwszej jednak uderzał zbyt ostrego kąta do pustej bramki, a kilka minut później huknął nad poprzeczką po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

Igor Jankowski: Marzę o grze w reprezentacji - wywiad

Czas mijał, a rezultat nie zmieniał się. Sędzia główny spotkania doliczył dodatkowe trzy minuty do tego spotkania, dlatego gospodarze nie składali broni. Chwilę później przed polem karnym rywali faulowany był Michał Marczak, a do rzutu wolnego podszedł Marcin Poręba.

21-latek uderzył w stronę dłuższego słupka, jednak nikt nie zdołał przeciąć lotu piłki. Bramkarz wypiąstkował futbolówkę, ale wprost pod nogi Jankowskiego, który intuicyjnie odbił ją w stronę bramki, ratując tym samym punkt dla swojej drużyny.

Gdynianie awansowali na 5. lokatę w tabeli. Jeśli w kolejnym starciu pokonają Świt Skolwin, wepną się jeszcze wyżej i zimę spędzą na 4. pozycji.

22 Mieszko Gniezno 17 0 2 15 9:63 2
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.
Tabela wprowadzona: 2020-12-06

Wyniki 17 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
  • Unia Janikowo - Świt Skolwin 0:2 (0:2)
  • Flota Świnoujście - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
  • Sokół Kleczew - Gryf Wejherowo 1:2 (0:2)
  • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 6:1 (3:0)
  • Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz 0:7 (0:3)
  • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 2:1 (0:0)
  • Górnik Konin - Radunia Stężyca 0:3 (0:1)

• Brawo Kibice Bałtyku!

A zarząd sam działa na szkodę dobrego imienia klubu takimi durnymi oświadczeniami. Skąd wiecie działacze co myśli społeczność kibicowska? Nie ma zgody na aborcję na życzenie! Może lepiej powiedzcie jakie kroki prawne podjęliście żeby rozwiązać sprawę z Kamilkiem? Zrobiliście coś w ogóle czy tylko swoje tyłki chronicie? Zajmijcie się może tym jak grają piłkarze, bo to wola o pomstę do nieba, a nie oświadczeniami na tematy o których nie macie pojęcia.

• 1 1

• Arkowcy juz was bić nie bedą , wy się sami zniszczyliście bose antki

• 1 3

• Uratowali remis ręką (1)

Bałtyk uratował remis starałem ręką, co za ironia.Teraz odszczekacjcie to co pisaliście o Siemaszce, już nawet nie wspominając o tym, że osiągnął dużo więcej niż każdy z was, albo wystąpcie do pzpn z oficjalnym pismem aby wam punk za ten mecz odjęli. Wy Arce ( która jako jedna z nielicznych odpokutowała za swoje a wiadomo ile drużyn było umoczone w ten patologiczny proceder) korupcję zarzucacie a za czasów stoczniowych i na początku 90tych handlowaliście meczami na hurtową skalę, nie tylko działacze ale i wasze grajki choćby ulubieniec K.Przyciasny. Śmiech na sali

• 4 10

• Chlopcze

Arka została ukarana? Oficjalnie kupione utrzymanie w 2, teraz pierwszej. Oficjalnie kupiony awans do ekstraklasy. Oficjalnie kupione utrzymanie w elicie. Kara? Degradacja poziom niżej (gdzie kupili 3 poziomy). To jest kara? Ukradnij 3 samochody a za karę oddaj 1. W głowie mi się nie mieści wasza Urynowa historia.

• 2 0

• Brawo kadłuby za akcję z muralem

• 4 5

• Trzymam kciuki za Sobieraja i życzę sukcesu z Bałtykiem

• 1 1

• Dokumenty pokażecie specjalistom, nie mnie. Wówczas się wypowiecie o faktach (2)

• 3 2

• (1)

Do konca 2018 roku damy rade sie wytlumaczyc jak przyjda po nas

• 3 1

• Macie dziś chłopcy kolejną niespodziankę :) Cieszcie się :)

• 3 1

• Nienachalnie inteligentny Jacek i jego zakulisowe działania. Tak zwane zamilczanki

Z tyłu Tomek. Tak, ten Tomek. Ładny Tomek.

• 2 2

• Duzo rozumu Ci zycze Goly, bo te wpisy pokazuja, ze masz wielki problem psychiczny (2)

Dramat, każdy kolejny wpis jest gorszy od poprzedniego.

• 26 4

• Inni mają problem karny. Stąd próby wykpienia

• 1 1

• Zawiadomienie wysłane, masz 10 lat sanek somsiad heh

• 2 6

• Drużyna Bałtyku od lat nie istnieje, albo istnieje tylko formalnie (4)

Dlatego iż po prostu jest potrzebna Stowarzyszeniu formalnie jako przyczynek do działalności, która de facto jest pasmem skandalicznych zaniechań, niekompetencji, pasożytnictwa, a prawdopodobnie także i innych procederów. Także wszelkie komentowanie działalności tych pseudo drużyn zmienianych co pół roku przez Stowarzyszenie - nie ma sensu i mija się z celem tak bardzo, że szkoda zdzierać litery na klawiaturze.

• 5 6

• (3)

A zresztą, i tak będziesz pisać te bzdury, straszyć, odgrażać się. To że jesteś pośmiewiskiem i osobą o zerowej wiarygodności to do ciebie nie dociera. To że zaszkodziłeś Bałtykowi tak jak nikt inny wcześniej tym bardziej

• 3 4

• Stowarzyszenie i to żałosne zrzucanie winy na innych, plus obmowy i kpiny (2)

Istniejecie od roku 2003 a pod waszymi zarządami Bałtyk został całkowicie stoczony do roli mniej niż TKKF, dodatkowo ośmieszony waszą niemocą, zaniechaniami działań w interesie Klubu, kombinacjami pod stołem, totalnym brakiem kompetencji - połączonymi z pogardą dla ludzi i wielką pychą. Kto jest skompromitowany, a kto będzie? I czy tylko na tym się skończy? Na te pytania wszyscy oczekują odpowiedzi i te odpowiedzi padną. Choć Stowarzyszenie robi w desperacji dosłownie wszystko, by prawda pozostała ukryta. Nie pozostanie.