Bałtyk Gdynia - Mieszko Gniezno 0:1. Festiwal nieskuteczności

28 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Bałtyk Gdynia miał zawrócić i piąć się w górę ligowej tabeli. Niestety, idzie to topornie. Na zdjęciu Maciej Kazimierowicz (z prawej). Bałtyk Gdynia miał zawrócić i piąć się w górę ligowej tabeli. Niestety, idzie to topornie. Na zdjęciu Maciej Kazimierowicz (z prawej).

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali u siebie z Mieszkiem Gniezno 0:1 (0:0). Biało-niebiescy ostatnie minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla rywala, ale nie zdołali doprowadzić choćby do remisu. Razili nieskutecznością, bo okazji do zdobycia bramki mieli co najmniej kilka. Po 10. kolejce III ligi gdynianie mają na koncie już osiem porażek.

Bramka:
Krzysztof Bartoszak 82

BAŁTYK: Matysiak - Horoszkiewicz, Murawski, Sobczak (87 Machol), Gułajski (59 Renusz) - Demiańczuk (73 Bohm), Bartlewski (67 Iorga), Srefaniak, Kazimierowicz, Bartlewski, Zając - Bajdur

Laurentiu Iorga z Ligi Mistrzów do III ligi. Przeczytaj wywiad z piłkarzem Bałtyku

Po wygranej z Polonią Środa Wlkp. piłkarze Bałtyku Gdynia liczyli na to, że teraz będą punktować regularnie. W sobotę przyszło im jednak gościć znajdującego się na przeciwnym biegunie tabeli Mieszka Gniezno. Już w pierwszej połowie działo się sporo. Biało-niebiescy grali ofensywnie, ale brakowało im wykończenia akcji. Szkoda, bo już do przerwy mogli zdobyć kilka bramek.

Dwie dobre okazje miał Michał Bajdur, ale i goście nie pozostawali dłużni. Ostatecznie Bałtyk ratowali albo obrońcy albo Marcin Matysiak. Dwie znakomite okazje zmarnował Tomasz Zając. Tuż przed przerwą Mieszko mógł objąć prowadzenie po stałym fragmencie gry, ale piłka po uderzeniu głową z bliskiej odległości przeleciała obok bramki.

Mimo kilku okazji z obu stron, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej gdynianie zaliczyli strzał w poprzeczkę, a później z 18 metrów uderzał Bajdur, ale nie zdołał zaskoczyć bramkarza gości. Z własnej połowy próbował lobować go także Maciej Kazimierowicz, ale i ta próba była nieskuteczna.

Wszystko to zemściło się w pod koniec spotkania, gdy Matysiak skapitulował po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka. Gdynianie mieli jeszcze nadzieję na wyrównanie, gdy od 88. minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla jednego z rywali. Nie zdołali jednak odwrócić losów meczu i doznali ósmej porażki w dziesiątym meczu.

Wyniki 10 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Mieszko Gniezno 0:1 (0:0)
  • Górnik Konin - Gwardia Koszalin 2:3 (0:2)
  • Bałtyk Koszalin - KP Starogard Gdański 0:0
  • Świt Skolwin - KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
  • Unia Janikowo - Jarota Jarocin 2:0 (2:0)
  • Sokół Kleczew - Grom Nowy Staw 1:1 (1:0)
  • Radunia Stężyca - Nielba Wągrowiec 3:0 (3:0)
  • Polonia Środa Wlkp. - Pogoń II Szczecin 2:0 (2:0)
  • Chemik Police - Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:1)