Bałtyk Gdynia - Nielba Wągrowiec 1:2. Pierwsza porażka piłkarzy u siebie

mip.
13 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Trener Jerzy Jastrzębowski (na zdjęciu) nie zaliczył udanego powrotu z choroby na ławkę trenerską Bałtyku Gdynia. Trener Jerzy Jastrzębowski (na zdjęciu) nie zaliczył udanego powrotu z choroby na ławkę trenerską Bałtyku Gdynia.

Bałtyk Gdynia przegrał u siebie z Nielbą Wągrowiec 1:2 (1:1) w 19. kolejce drugiej grupy III ligi. Mimo, że po 3. minutach biało-niebiescy prowadzili po bramce Michała Marczaka, zeszli z boiska pokonani. Trener Jerzy Jastrzębowski, który powrócił na ławkę trenerską i jego podopieczni po raz pierwszy w tym sezonie przegrali w Gdyni. Gdynianie od 69. minuty musieli radzić sobie w "10", bo czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Gułajski.

Bramki: Michał Marczak 3, - Jakub Kubiński 5, Marcin Trojanowski 47

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Lengiewicz, Biedrzycki, Machol (69 Liberacki) - Wołowski, Demiańczuk (69 Goerke) - Poręba, Buławski (46 Gułajski), Gołuński - Marczak

Piłkarze Bałtyku uniesieni zwycięstwem w Kołobrzegu, przystępowali w roli faworyta do meczu z Nielbą Wągrowiec. Po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą na ławce trenerskiej zasiadł Jerzy Jastrzębowski. W porównaniu do meczu sprzed tygodnia, w składzie doszło do jednej korekty. Pauzującego za kartki Damiana Garbacika zastąpił Igor Biedrzycki.

Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w 3. minucie swoje 12 trafienie w sezonie zanotował Michał Marczak. Napastnik biało-niebieskich popisał się soczystym uderzeniem z około 16 metrów.

Michał Marczak na trwogę

Gdynianie z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, bo już w 5. minucie było 1:1, gdy błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Jakub Kubiński. Chwilę później znów było gorąco pod polem karnym Nielby, ale Marczak tylko ostemplował poprzeczkę.

Po tym gorącym początku oba zespoły wprowadziły do swojej gry nieco więcej spokoju i w zasadzie do końca pierwszej połowy na boisku nie działo się zbyt wiele. Akcje rozgrywane były głównie w środkowej części murawy.

Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego jakby jeszcze zostali myślami w szatni i już w 47. minucie skarcił ich Macrin Trojanowski. Biało-niebiescy próbowali odrobić straty, ale od 69. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu, gdy drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Mateusz Gułajski.

Czas leciał, a Bałtyk wciąż przegrywał. Dublet mógł ustrzelić Marczak, ale ten w doskonałej okazji się pomylił. Podopieczni trenera Jastrzębowskiego ambitnie walczyli w "10" do samego końca i znów doskonałej okazji nie wykorzystał Marczak, który tym razem obił słupek bramki Nielby. Wyniku nie udało się już odwrócić i zagarnąć choćby punktu. Dla Bałtyku była to pierwsza porażka w tym sezonie na własnym boisku.

- Szkoda tego meczu, uważam że z przebiegu starcia nie zasłużyliśmy na porażkę. Wydawało się, że zaczęliśmy świetnie, bramka już w 3. minucie, a potem niefrasobliwe podejście do piłki i po dwóch minutach był remis. Obie bramki straciliśmy po naszych błędach, które nie mogą się zdarzyć jeśli ma się jakieś wyższe aspiracje, a my takie mamy. Zabrakło nam też szczęścia, bo był i słupek i poprzeczka, a Marczak z sześciu metrów nie trafił w bramkę. Graliśmy w "10" po nieodpowiedzialnym zachowaniu Gułajskiego. Nie można się tak zachować, co przekazałem mu w szatni. Szkoda, bo trzy punkty w tym meczu dałyby nam komfort, a tak musimy szukać ich w wyjazdowym meczu w Świnoujściu i z Polonią Środa Wielkopolska. Nie poddajemy się i walczymy dalej, wszystko w naszych głowach i nogach - powiedział nam po meczu Jerzy Jastrzębowski, szkoleniowiec Bałtyku Gdynia.

22 Mieszko Gniezno 19 0 2 17 9:70 2
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.
Tabela wprowadzona: 2021-03-19