Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:2 Biało-niebiescy postawili się liderowi

23 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Bałtyk Gdynia postawił się liderującej Olimpii Grudziądz, ale ostatecznie nie urwał nawet punktu. Bałtyk Gdynia postawił się liderującej Olimpii Grudziądz, ale ostatecznie nie urwał nawet punktu.

Bałtyk Gdynia przegrał z Olimpią Grudziądz 1:2 (0:1) w 9. kolejce grupy drugiej III ligi. I choć na Narodowy Stadion Rugby zawitał lider, to biało-niebiescy potrafili się postawić. Ich plany pokrzyżował stracony gol w doliczonym czasie pierwszej połowy, a kolejny padł po przerwie. Kontaktową bramkę zdobył jeszcze Filip Łukasik, ale ostatecznie brakło czasu, by uratować choćby punkt.

Łukasik 79 - Leirosa 45, 62

BAŁTYK: Bartkowiak - Waszczuk, Kaźmierczak, Korpalski, Drozdowicz - Bożym (79 Kośnik), Fietz, Bohm, Brodnicki (59 Łukasik), Bach - Jankowski (59 Sluga)

Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia 4:1. Przeczytaj relację

W 9. kolejce grupy drugiej III ligi, Bałtyk Gdynia podejmował Olimpię Grudziądz. Na Narodowym Stadionie Rugby obyło się jednak bez niespodzianki. Biało-niebiescy, którzy w tym sezonie są bez zwycięstwa, przegrali z niepokonanym jak dotąd liderem 0:2.

Na nic zdały się zmiany w wyjściowej "11". Trener Włodzimierz Pasieka wymienił Mateusza Długołęckiego, Jana KlimkaFilipa Łukasika na: Miłosza Waszczuka, Jana BożymaAleksandra Drozdowicza. Dwóch pierwszych zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Warto przypomnieć, że poza kadrą meczową z powodu kontuzji brakuje: Oktawiana Skrzecza, Fabiana Lengiewicza czy Adama Gołuńskiego.

Bezbramkowy remis utrzymywał się przez długi czas. Wydawało się już nawet, że obie drużyny będą schodziły na przerwę przy stanie 0:0, ale w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy gola strzelił Amarildo Leirosa Junior. Napastnik z Brazylii idealnie odnalazł się w polu karnym po strąceniu piłki przez jednego z obrońców gdyńskiej drużyny i zdobył tzw. "bramkę do szatni".

Bałtyk Gdynia - Cartusia 1923 0:1. Przeczytaj relację

Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w drugiej połowie, zdobywając gola w 62. minucie. Od tego czasu gospodarze mieli do odrobienia już dwie bramki.

To jednak ich nie zniechęciło. Kontaktowego gola po strzale z dystansu w 79. minucie zdobył wprowadzony w drugiej połowie Filip Łukasik. Po tym apetyty biało-niebieskich jeszcze wzrosły, ale niestety jedna bramka to wszystko, na co było ich stać tego dnia.

18 Bałtyk Gdynia 9 0 2 7 6:21 2
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-09-24