Bałtyk Gdynia - Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1. Mateusz Gułajski dwa gole i asysta

mip.
23 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Mateusz Gułajski i Michał Marczak zapewnili Bałtykowi 3 punkty w meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Gułajski zdobył dwa gole i zaliczył asystę przy trafieniu Marczaka. Mateusz Gułajski i Michał Marczak zapewnili Bałtykowi 3 punkty w meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Gułajski zdobył dwa gole i zaliczył asystę przy trafieniu Marczaka.

Bałtyk Gdynia pokonał Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1 (2:0) w meczu 25. kolejki drugiej grupy III ligi. Gdynianie od początku kontrolowali przebieg spotkania i pewnie pokonali trzeci zespół ligowej tabeli. Znakomity mecz rozegrał Mateusz Gułajski, który strzelił dwie bramki i dołożył do tego asystę.

Gułajski 6, 34, Marczak 60 - Garbacik 87 (samobójcza)

BAŁTYK: Bartkowiak - Lengiewicz, Kaźmierczak, Garbacik, Długołęcki - Sikorski, Nowicki (10 Wołowski) - Gułajski (92 Kośnik), Skrzecz (79 Gołuński), Bożym - Marczak (79 Jankowski)

Piłkarze Bałtyku Gdynia po udanym spotkaniu w Lęborku, gdzie pokonali Pogoń 3:0 i awansowali ćwierćfinału pomorskiego Pucharu Polski, chcieli przełożyć dobrą passę na ligowe boisko, gdzie podejmowali trzeci zespół grupy drugiej III ligi.

Przeczytaj o tym, które drużyny z Trójmiasta zameldowały się w 1/4 pomorskiego Pucharu Polski

Podopieczni Roberta Reiwera znakomicie rozpoczęli sobotnie starcie z Pogonią Nowe Skalmierzyce, bo już w 6. minucie do siatki trafił Mateusz Gułajski, który strzałem z pola karnego w długi róg zaskoczył bramkarza gości.

Chwilę później szkoleniowiec Bałtyku musiał dokonać wymuszonej zmiany, bowiem urazu doznał Bartosz Nowicki, a jego miejsce na placu gry zajął Dominik Wołowski. Nie były to jedyne problemy zdrowotne piłkarzy Bałtyku w pierwszej części gry, a sztab medyczny musiał jeszcze interweniować w przypadku m.in. Oktawiana Skrzecza, ale nie były konieczne kolejne zmiany.

Po straconej bramce do głosu doszli rozgoryczeni goście, którzy oddali kilka groźnych uderzeń sprzed pola karnego, ale futbolówka za każdym razem minimalnie mijała słupek bramki Michała Bartkowiaka.

Bałtyk Gdynia - Błękitni Stargard 1:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Niewykorzystane sytuacje przez Pogoń się zemściły i w 34. minucie swoją drugą bramkę zdobył Gułajski, dobijając uderzenie Michała Marczaka. Chwilę później mogło być już 3:0, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i trafienie Marczaka nie zostało uznane.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli biało-niebiescy. Wprawdzie w 58. minucie rzut karny zmarnował Marczak, ale napastnik Bałtyku nie pomylił się chwilę później i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Asystę przy tym golu zaliczył Gułajski, który tego dnia rozgrywał znakomite spotkanie.

Gospodarze całkowicie kontrolowali przebieg tego spotkania i nie dopuszczali Pogoni do groźnych sytuacji. W końcówce spotkania na boisku pojawił się Adam Gołuński, dla którego był to pierwszy występ w rundzie wiosennej. Defensywie Bałtyku i Bartkowiakowi nie udało się jednak zachować czystego konta, bo w 87. minucie po interwencji głową, Damian Garbacik przelobował golkipera Bałtyku i zanotował bramkę samobójczą.

Bałtyk Gdynia - Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1. Relacja video

Goście próbowali jeszcze zdobyć kontaktowego gola, ale biało-niebiescy bezpiecznie utrzymali prowadzenie do samego końca. W środę piłkarze Bałtyku rozegrają kolejny mecz i zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin, czyli bezpośrednim sąsiadem w tabeli.

18 Elana Toruń 25 6 3 16 36:57 21
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Elana Toruń wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i przesunięta została na ostatnie miejsce w tabeli. Wszystkie wiosenny mecze będą zaliczane jako walkowery dla rywali.

Tabela wprowadzona: 2022-04-23